ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצה לעלות אלי לשמוע תקליטים בסורק? 
 
 
עידו קינן

סטודנט ישראלי פיתח תוכנה שמנגנת צילומים של תקליטים. יצרני הפטיפונים לא צריכים לחשוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קניתם את התקליט "My Heart Sings" של פול אנקה. הזמנתם את שושי מהכיתה המקבילה לערב רומנטי, שמתחיל במוזיקה ומי יודע איפה ייגמר. רק דבר אחד יכול לפגום בערב המושלם הזה: אין לכם פטיפון. מזל שיש את עופר שפרינגר, שפיתח תוכנה שמנגנת תקליטים על ידי ניתוח סריקה גרפית שלהם, אותה הוא מכנה "מחט דיגיטלית – פטיפון וירטואלי".

הרעיון עלה במוחו של שפרינגר, סטודנט במחלקת ההנדסה ומדעי המחשב של האוניברסיטה העברית, כשבחן חריצים של תקליט באמצעות זכוכית מגדלת. הוא זיהה בחריצים "משהו בסגנון צורת גל", ושיער ששני ערוצי הסטריאו של המוזיקה נמצאים ברוחב החריץ ובעומקו. בעקבות ממצאיו, הוא פיתח תוכנה שתתרגם את הנתונים הללו, כפי שהם מופיעים בסריקה גרפית של התקליט, לקול.

החסרון העיקרי של התוכנה הוא האיכות הגרועה של המוזיקה (שניתן להאזין לה באתר), שיורדת ככל שחריצי התקליט צפופים יותר. חסרון נוסף הוא הגודל של התקליטים, שחורג מגודלו של סורק הממוצע, מה שמחייב ביצוע מספר סריקות עבור כל תקליט. מגזין וויירד מסביר, שרוב התקליטים הסטריאופונים המודרניים מקודדים את הצליל על קירות החריץ, שסריקה גרפית פשוטה לא יכולה להציג.

אבל זה בכלל לא משנה, כשקוראים למה שפרינגר פיתח את התוכנה: "א) ייתכן שלחפצים העגולים האלה יש ערך ארכיאולוגי כלשהו. ב) אני אוכל לבזבז זמן." אם גם אתם רוצים לבזבז זמן, או אם שושי כבר דופקת בדלת, תוכלו להוריד את התוכנה מהאתר שלו, ובחינם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by