ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לרגל המצב: פאניקה זה טוב ליהודים? 
 
 אבא תראה, הנה טיל עיראקי (מתוך האתר)   
 
צבי טלית

הדרך לעיראק רצופה כוונות טובות – פיקוד העורף של צה"ל עשה מתיחת פנים לאתר הבית שלו. לנו, כצפוי, יש רק תלונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הימני של התקשורת בחלטורה נוספת?
 הימני של התקשורת בחלטורה נוספת?   
פיקוד העורף של צה"ל החליט, ברוח הימים, להעביר לאתר האינטרנט שלו מתיחת פנים אינטנסיבית, והעלה גרסה חדשה, צבעונית, מקושטת ומסבירת פנים לכל בני ובנות ישראל הצמאים למידע הנוגע ל"מה צריך לעשות אם תפרוץ מלחמה?".

האתר הוא למעשה גרסת האון-ליין של החוברת המפורסמת אותה קיבל עם ישראל לתיבת הדואר שלו, והוא נושא עמו את אותה הרוח הגרפית בצבעי כחול וכתום, בליווי צילומים ואיורים שהדבר הכי טוב שניתן לומר עליהם הוא שבטח היו למעצבים הרבה כוונות טובות.
 
אמא, תכיני לי עוד קפה!
 אמא, תכיני לי עוד קפה!   
האתר מכיל שפע של מידע מרגיע להמונים, כגון איך לאטום את חלונות הבית בשלושה שלבים פשוטים, בשילוב דוגמן הבית של פיקוד העורף, שנראה כמו שיבוט בלתי מוצלח של אורי אורבך. מידע על שירותי פיקוד העורף ומערכת הבריאות ושאר ירקות בשעת חירום.

פנינה נוספת אותה מנפק האתר (תמיד חשוב לקרוא את האותיות הקטנות) היא המלצת פיקוד העורף לניהול משק לשעת חירום, שאם קוראים אותה יותר מפעם אחת, ניתן להבין מדוע הישראלים כל כך עצבנים: במסגרת ההיערכות ממליץ האתר (בשיתוף מחלקת התזונה של משרד הבריאות) על הצטיידות המשפחה במזון. לפי הטבלה (וזו כידוע, לעולם אינה משקרת), משפחה בת ארבע נפשות צריכה להצטייד ב-560 גרם קפה לתקופה בת שבוע.
 
 
למרבה הצער, סבורים כנראה יוצרי האתר שאך ורק דוברי עברית זקוקים למידע היקר מפז, שכן הוא אינו מציע גרסאות דוברות שפות אחרות (דוברי ערבית, רוסית ואמהרית יכולים לחפש מידע באינטרנט של הגויים). לדוברי השפה האנגלית ישנה הפנייה המובילה לאתר הישן, בו ניתן למצוא גרסה אנגלית לחוברת המידע שהייתה בתיבות הדואר.

באתר מופיעה גם הרשימה המלאה של תחנות חלוקת ערכות המגן לזרים הנמצאים בארץ, הרשימה כתובה בעברית, כמובן. ככל הנראה מישהו בפיקוד העורף החליט שהגיע הזמן שהחבר'ה האלה יתחילו לקרוא עברית – זה בתנאי שיש להם אינטרנט (בדירת החדר וחצי לעשרים איש) וכי משטרת ההגירה תתיר להם להגיע לתחנות החלוקה, ולא תעצור אותם שם.

אך ללא ספק, תיבת האוצר של האתר היא מפת אזורי הצפירה. מפה זו מנפקת שעות של הנאה לגולש שמנסה בטעות להבין מה מתכנני האתר רצו, למען השם, לומר. הדף מציג מפה ושתי תיבות בחירה שאמורות לסייע לגולש להבין באיזה אזור צפירה הוא נמצא, אך כנראה מדובר באיזו בדיחה פרוורטית של מתכנת משועמם, שכן אין לתיבות אלו שום פונקציונליות והן לא עושות דבר.

דובר צה"ל הגיב לטענות בדברים הבאים: "במסגרת מוכנות פיקוד העורף לשעת חירום העלה פקע"ר בשיתוף דובר צה"ל אתר אינטרנט חדש, ובו מידע החיוני לאזרחים כגון: בפני מה להתכונן וכיצד, הוראות לבדיקת מקלטים וממ"דים, הנחיות להתנהגות בשעת חירום וכו'. האתר עלה בשלב הראשוני בעברית ובקרוב יעלה גם באנגלית. בנוסף מופיעים באתר קישורים אל חוברת המיגון לאזרחים של פיקוד העורף בשפות: עברית, אנגלית, רוסית ספרדית ואתיופית" (כך במקור - צ"ט).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by