ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך להתמודד עם האובדן 
 
 ``ואז הוא נפל ומת... אפילו העכבר לא זז``   
 
מערכת חיים ברשת

חברה לאחזור מידע מעסיקה פסיכולוגית במשרה מלאה על מנת לסייע לאנשים שאיבדו את היקר להם מכל – המידע שעל ההארד דיסק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לקלי צ'סין יש את אחד התפקידים הקשים ביותר בעולם המחשבים. היא שק אגרוף מקצועי.

למעשה, צ'סין היא יועצת לעתות משבר המועסקת במשרה מלאה על ידי חברת טכנולוגיה כלשהי. יש לה תואר בפסיכולוגיה והיא עבדה מספר שנים בקו החם להתאבדויות באזור סן פרנסיסקו. היום היא ככל הנראה האדם היחיד שעוזר לאנשים שחרב עליהם מחשבם.

"אנשים מתעצבנים, מאוד מאוד מתעצבנים", אמרה צ'סין לכתב הסן פרנסיסקו גייט. "הם צועקים, הם בוכים, הם צריכים מישהו שיקשיב להם ויתן להם להוציא את הלחץ. בשביל זה אני כאן".

צ'יסן עובדת עבור חברת DriveSavers המתמחה באחזור מידע גם מהמחשב ההרוס ביותר, כמו שני מקרים מצערים של לאפ-טופ שנדרס על ידי אוטובוס, ואחד נוסף שבילה יומיים בתחתית נהר האמזונס.

החברה נחשבת כמוצא האחרון לאחר שטכנאי ה-PC הרגילים מרימים ידיים. והם זיהו צורך ברור להחזיק מקצוען בנושא בריאות הנפש בצוות.

כאשר החברה מקבלת טלפון ממישהו שללא ספק איבד את זה – מה שיכול לקרות כמה פעמים בשעה – עונה לו הפסיכולוגית ומסייעת לו לשוב לרגיעה (ברמה כלשהי) ואז מופנה הלקוח לדון עם המהנדס בסוגיות הטכניות של הבעיה.

צ'סין אומרת כי הרקע שלה בקו החם למתאבדים הוא אוצר של ממש כשמדובר במתן עזרה למשתמשי מחשבים שנתקלו באסון ממוחשב.

"זה דומה", היא אומרת. "אך כשמישהו מתקשר לקו החם, אתה צריך לעזור להם למצוא את הפתרונות שלהם בכוחות עצמם. עכשיו אני יכולה להציע פתרונות של ממש לבעיות של אנשים".

הבדל עיקרי נוסף אליו ניתן לשים לב הו עניין המשוב. מי שמחייג לקו החם של המתאבדים, לרוב אינו נוטה לחזור ולחייג לקו, מסיבה זו או אחרת. אולם אנשים המחפשים את עזרת החברה לאחזור מידע, לרוב יתקשרו פעם נוספת, לפחות להגיד תודה. "שזה שינוי מרענן ונחמד" אמרה צ'סין.

הבדלים נוספים? את משתמש המחשבים המיואש לוקח בדרך כלל עשר עד חמש עשרה דקות להרגיע. עם מתאבדים פוטנציאליים, העניין לוקח בדרך כלל פרק זמן כפול.

ומה עושה הפסיכולוגית כדי להירגע אחרי כל הלחץ הזה? נכנסת לאוטו שלה בסוף יום העבודה ולוקחת את כל הכבישים הצדדים בדרך לביתה, נהנית ממוזיקה ומהזמן היחיד שבו אנשים היסטריים לא צורחים לה באוזן שהלך להם ההארד דיסק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by