ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת גאדג`טים 
אחי, האוטו מתפלל 

אחי, האוטו מתפלל

 
ביקורת גאדג`טים |
 
עידו גנדל

מסגרת תמונות דיגיטלית, נגן מוזיקה בעיצוב של מכונית, פינצטה מאירה והשוס הגדול - תפילת הדרך מדברת • ביקורת גאדג'טים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מסגרת דיגיטלית Sony DPF-V900

מסגרת דיגיטלית של סוני (צ': עידו גנדל)
 מסגרת דיגיטלית של סוני (צ': עידו גנדל)   
הדבר הראשון שתופס את העין במסגרת הזו הוא העיצוב הנקי והמרשים, שהופך אותה לגאדג'ט הייטק חובה עוד לפני ההפעלה. למסגרת זיכרון פנימי מכובד של 512 מגהבייט, וכן חיבורי USB בגדלים שונים וכניסות לכל כרטיסי הזיכרון הנפוצים. מי שרוצה להשקיע עוד יותר יכול לרכוש, בנפרד, מתאם Bluetooth שמאפשר העברת תמונות ישירות מהסלולרי. כאשר מעמידים את המסגרת במאונך, חיישן פנימי מזהה את השינוי, מכבה את סמל "סוני" המואר ומסובב את כל התצוגה בהתאם.

המעבד הפנימי מתאים את גודל התמונות (עד תמונות של 48 מגהפיקסל, לפי המפרט) בכוחות עצמו למסך 9 האינצ'ים בעל הרזולוציה של 800x480, ואם המסך הזה לא מספיק גדול בשבילכם, יש גם יציאת HDMI. השליטה בפונקציות של המסגרת נעשית באמצעות כפתורים בצד האחורי, או באמצעות השלט הרחוק הקטן. האפשרויות הבסיסיות ביותר הן אינטואיטיביות, אך מי שרוצה למצות את האפשרויות הרבות של המסגרת יהיה חייב לשבת עם חוברת ההפעלה וללמוד. בגדול, ישנם ארבעה מצבים שימושיים: "מצגת שקופיות" רגילה, הצגה של תמונות בשלשות, הצגה של תמונות לצד לוח שנה והצגה של כל תמונה לצד שעון "אנלוגי", שמראה מתי בדיוק היא צולמה – שימושי במיוחד כשמטעינים את המסגרת ברצף של תמונות מאירוע משפחתי.
 
 
ועכשיו נעבור לחסרונות. ראשית, כמו כל מסך LCD, גם כאן השטח השחור שמסביב לתמונות אינו באמת שחור, אלא טיפה מואר. הדבר ניכר בעיקר בסביבה חשוכה ופוגם בהנאה מהתצוגה החדה והברורה. כמו כן, כאשר מציגים רצף של תמונות בגודל מלא, תמונה באוריינטציה שונה מוקטנת, מטבע הדברים, כדי להתאים לגודל המסך – ואז היא נראית קצת לא במקום, כמו תמונת פספורט שהוכנסה לשרוול של תמונה רגילה באלבום פיזי. נכון שאין הרבה מה לעשות בנידון, אבל זה עדיין קצת צורם בעין.

המחיר – 231.88 דולרים בהנחה מיוחדת באמאזון – עדיין קצת גבוה לעומת מתנת המסגרת-ותמונה הקלאסית, אך אינו כל כך נורא בהתחשב ברמת המחיר של מסגרות אחרות בעלות יכולות דומות.
 

מסגרת דיגיטלית Sony DPF-V900: מרשימה ביותר

231.88 באמאזון
 
 
 

מכונית רדיו CD

מכונית מנגנת (צ': יח"צ גימיק)
 מכונית מנגנת (צ': יח"צ גימיק)   
לפני שנתחיל, חשוב להבהיר דבר אחד: הגאדג'ט הזה לא מיועד לאנשים שהמוסיקה היא העיקר בשבילם. עכשיו, כשנקודה זו ברורה, אפשר להתייחס למוצר בתור מה שהוא באמת: גימיק עיצובי מעניין.

בתור מארז בצורת מכונית (פורשה, למבורגיני, חיפושית או מיני מיינור) מסתתרת מערכת תקליטורים, שקוראת גם MP3 מצרובים וישירות מדיסק-און-קי(!), וכן מקלט רדיו FM פשוט. לחצני הבקרה נמצאים מתחת למכסה המנוע; חיבורי ה-USB, האוזניות והרמקולים החיצוניים נמצאים בתא המטען. הרמקולים הפנימיים מסתתרים בתוך הגלגלים, ומגש הדיסקים מסתתר מאחורי הפגוש הקדמי בצורה שתסחט קריאת "מגניב!" מכל מי שיראה אותו לראשונה בפעולה.

לגבי האלקטרוניקה, אין הרבה מה לפרט וממה להתרשם. מדובר במעגלים הבסיסיים ביותר, כמו במערכות שמוכרים במאה ומשהו שקלים ליד הקופות בסופר. כפתור כיוון עוצמת הקול הוא סליידר זעיר, מה שמקשה על כוונון מדויק, והרדיו מבצע סריקה אוטומטית חד-כיוונית בלבד, בלי אפשרות לשמור תחנות. קורא הדיסקים לא מדהים ביכולותיו – הוא דילג על השניה הראשונה של כל שיר בדיסק מסוים, וגמגם כמה פעמים באמצע ניגון של MP3 צרוב על גבי דיסק אחר (דיסקים שמערכת "אמיתית" הצליחה לנגן בלי בעיה, כמובן). הרמקולים הפנימיים קטנים מדי והצליל שלהם לא מצטיין בעושר רב. אבל גאדג'ט כזה לא קונים לאודיופילים אלא לאנשים שמתלהבים ממכוניות. אז מה יש לנו במכונית עצמה?

מצד אחד, מדובר בעיצוב חכם ונאה. ספק הכוח המצורף מתחבר לאגזוז (יש אפשרות להפעיל גם בעזרת 6 סוללות AA), הפנסים הקדמיים מאירים בכחול רגוע, ואפילו מראות הצד הן מראות אמיתיות. החלקים הנעים נראים עמידים למדי, והמראה הכללי סימפטי ביותר. מצד שני, המדבקות שעל השמשות השחורות מעלות בועיות מכוערות ומעידות על כך שהיצרן, איך אומרים, לא העמיד את האיכות בראש מעייניו. לסיכום, אם הגאדג'ט הזה היה עולה כמו המערכות בסופר, הוא יכול היה להיות מתנה מעולה לחובבי הרכב. במחיר הנוכחי, כדאי לשקול פעמיים.
 

מכונית רדיו CD – למשוגעים לדבר

499 ש"ח, באדיבות גימיק
 
 

פינצטה מאירה

פינצטה מאירה (צ': יח"צ גימיק)
 פינצטה מאירה (צ': יח"צ גימיק)   
לא חשוב אם אתם עוסקים בבניית מודלים זעירים, מגדלים קקטוסים וצריכים לשלוף קוץ מהאצבע, או סתם מעוניינים לתלוש שערה סוררת פה ושם: פינצטה היא אחד מהכלים שאף אחד לא מקדיש להם תשומת לב רבה ביומיום, אך בכל זאת צריך שיהיו בכל בית. פינצטה מיועדת לדברים קטנים, וכדי לראות אותם טוב צריך גם הרבה אור. אז מה יותר הגיוני מפינצטה עם תאורה עצמאית משלה?

לפינצטה המאירה והקומפקטית שבדקנו יש פנס LED זעיר, לבן-כחלחל, שממוקם בין שתי הזרועות ומאיר היטב את משטח העבודה. לפעמים צריך לשנות קצת את זווית העבודה כדי שהפינצטה עצמה לא תסתיר את האור, או תסנוור את המשתמש במקרה של עיצוב גבות, אבל בסך הכל מדובר במוצר שימושי ביותר. הלפיתה שלה טובה, והיא כבדה מעט, יחסית, אך מתרגלים לזה מהר מאד.
 

פינצטה מאירה: טוב שיהיה בבית

49.90 ש"ח, באדיבות גימיק
 
 

תפילת הדרך מדברת

תפילת הדרך מדברת (צ': גימיק)
 תפילת הדרך מדברת (צ': גימיק)   
מחלקת ההלכה של מדור הגאדג'טיה עדיין לא החליטה אם תפילה מוקלטת היא כשרה, והאם העובדה שיש הבדל קטן בין הנוסח הכתוב למוקרא תביא לאלוהים את הסעיף. כך או אחרת, מדובר בגימיק קטן ומשעשע, אותו מדביקים לכל מקום רצוי ברכב באמצעות מדבקה דו-צדדית מאחורה. לחיצה על המכשיר משמיעה את תפילת הדרך בקול ברור וחזק, קצת מהיר מכדי לחזור על המילים אם לא מכירים את התפילה בעל פה. מה שבטוח, אם אתם מסוג הטיפוסים שמסתובבים עם ספר תהילים בפונט "זבוב 2", זה הגאדג'ט המושלם בשבילכם.
 

תפילת הדרך מדברת: כי גם אלוהים אוהב גאדג'טים

35 ש"ח, באדיבות גימיק
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by