ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מה רוצה התולעת? 
 
 מה היא רושמת שם?   
 
מערכת חיים ברשת

תולעת חדשה הנקראת LOVGATE מאיימת לענות לכם לאימיילים ולצותת לכם למקלדת; מומחה לאבטחת-רשתות: הוירוס חגג בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזל טוב! נולד וירוס-תולעת חדש. הוירוס, המכונה LOVGATE, החל להפיץ את עצמו הבוקר (ב'), וככל הנראה כבר הצליח להדביק עשרות אלפי-גולשים בלתי זהירים.

הוירוס תוקף את משתמשי תוכנות הדואר של מיקרוסופט "אאוטלוק" ו- "אאוטלוק אקספרס". שיטת העבודה שלו, ממשיכה בקו "הוירוסים החכמים", קו חדש לגמרי של וירוסי-תולעת מתוחכמים, שייחודם הוא אינו בנזק שהם גורמים למחשב הנדבק, אלא למהירות הפצתם ברחבי העולם.

ההדבקות בוירוס מתבצעת באמצעות פתיחת קובץ הפעלה (EXE) המצורף להודעה תמימה למראה, בדומה כמעט לכל וירוסי-הרשת האחרונים. הייחודי בוירוס זה, הוא דרך הפצתו הלאה: הוא פולש לתיקיית הדואר הנכנס של המשתמש, ושולח מכתבי-תגובה לכל ההודעות החדשות שהתקבלו. בכדי להסוות את עצמו, ידאג הוירוס ששורת הנושא של ההודעה החוזרת תראה ככותרת של מכתב-תגובה, זאת באמצעות בחירה ממאגר משפטי-תגובה המוטמע בו.

הוירוס החטטן, כולל בתוכו גם מנגנון מיוחד הפותח "דלת אחורית" למחשבו של הנדבק, דבר המאפשר להאקרים, ובעיקר ל"האקרי-צעצוע", לפרוץ למחשב הנגוע ולשלוט בו כבשלהם. הדבר כולל בין היתר רישום הקשות המקלדת של המשתמש ושמירתם בקובץ מיוחד אותו ניתן "להוריד" מממחשב הנדבק ולגלות, לדוגמה, את מרבית מסיסמאות הגישה שלו.

מומחה לאבטחת רשתות, רועי רובינשטיין, מעיד כי גם הוא כמעט נפל בפח: "התולעת הזאת ממש יכולה להטעות לרגע. נראה שאתה מקבל דואר מחבר שלך ששולח לך איזה משחק-פלאש או משהו ואם אתה פותח את זה – אכלת אותה". "אני יודע שהווירוס די הצליח בארץ. לא מעט אנשים שאני מכיר נדבקו. אולי בגלל שמאוד נפוץ אצלנו במקומות עבודה לשלוח שטויות באימייל עם הכותרת "!!! GADOL" ואיזה סרט וידאו קצר או כמה תמונות מצורפות. חוסר תשומת לב לרגע ואתה מקבל את זה", הוא מוסיף.

חברות האנטי-וירוס הוציאו כבר עדכון נגד הוירוס החדש, ואם אתם מוטרדים באמת מומלץ להורידו מאתר החברה ולהריץ בדיקה יסודית. אם אתם מעדיפים לנקוט בגישה קצת יותר ראלית, המלצתנו היא פשוט להימנע מלפתוח קבצים המצורפים לאימיילים, גם אם הם נשלחו מאדם קרוב ובמיוחד אם הם כוללים את הסיומת EXE.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by