ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הולנד ידידותית למשתמש (ה-P2P) 
 
 
מערכת חיים ברשת

לא רק בסמים הקלים, בתעשיית הפורנו ובטחנות הרוח – מעתה מסתבר כי הולנד היא מקום ידידותי גם למשתמשים בתוכנות להחלפת הקבצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההתאגדויות והגופים השונים המייצגים את תעשיית הקלטות המוזיקה עומדים להתעצבן ולטפס על הקירות, כשהם יגלו את התוכניות של חברת “Honest Thief” (הגנב ההגון). החברה ההולנדית עשתה אצבע משולשת לתעשיית המוזיקה, כאשר הכריזה קבל עם ועדה כי בכוונתה להעלות לרשת תוכנת שיתוף קבצים נוספת, ואפילו לעשות זאת בצורה חוקית לחלוטין.

"תקראו לזה החלפת קבצים או סחיבה מחנויות, פה בהולנד אנחנו קוראים לזה אחלה עסקים", נמסר בהודעת הגנב ההגון. החברה מציגה פסיקה של בית המשפט ההולנדי לערעורים, אשר בעצם הוריד את תוכנת קאזאה מהגרדום. בית המשפט קבע כי תוכנות שיתוף הקבצים אינן שונות במעמדן החוקי מזה של מכונת צילום או צורב דיסקים. בעוד שלושתן יכולות לשמש להפרת זכויות יוצרים, יש להן גם שימושים חוקיים לחלוטין.

עם פסיקה שכזו, ניתן לחשוד כי השופט ככל הנראה לא השתמש מעולם בקאזאה, אולם האנלוגיה בעינה עומדת. בית המשפט החליט כי מי שמפר את זכויות היוצרים הם משתמשי התוכנה המחליפים קבצים המוגנים בזכויות, ולא המתכנתים אשר יצרו את התוכנה. קביעה שהיא הגיונית למדי, אולם תעשיית המוזיקה, כצפוי, החליטה כי היא רואה בפסיקה "סטייה חמורה".

בחברת הגנב ההגון נחושים ככל הנראה לעצבן את תאגידי המוזיקה: "אנו ההולנדים, אנשים שחושבים בחופשיות ואף פעם לא היינו הטיפוסים שינסו לחוקק מה מוסרי ומה לא. עם שירות החלפת הקבצים החדש שלנו, אנו מקווים שהגנב ההגון יהפוך עבור החלפת הקבצים, למה ששוויץ מייצגת לבנקאות."

באתר אינקוירר הביעו ספק האם הבנקאים השוויצרים יאהבו את ההצהרה הזו, הרי בסופו של דבר הבנקאים השוויצרים לעולם לא יתנו ידם להעברות שחוקיותן מוטלת בספק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by