ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תכניסו את זה טוב לאוזניים 
 
 מי רוצה לדבר איתך?   
 
עידו רוזנטל

נדמה לכם שהפרסומות נהיו צעקניות מאי פעם? אתם לא טועים. חושבים שלא יכול להיות גרוע יותר? אתם כן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתבה מעניינת לא?
 כתבה מעניינת לא?   
כמה פעמים פתחתם את המחשב כדי לבדוק אי מייל או להתעדכן בחדשות, ולפתע פתאום החרידה את אוזניכם צעקה/צהלה של פרסומת למוצר זה או אחר?

למרות שברור שאי אפשר לקבל הכל בחינם לגמרי ושצריך לשלם את משכורותיהם של אנשי התוכן בדרך כל שהיא, אי אפשר להתעלם (תרתי משמע) מהעובדה שהביקור באתרי אינטרנט הפך למעין סיור רגלי בשדה מוקשים. אתה לא יודע מהיכן תתקוף אותך הפרסומת הבאה, מתי יחל סרטון פלאש אימתני או הכי חשוב, מתי תצטרך לגייס את כל חושיך לעוד משחק סוער של "חפש את האיקס" שיסגור את זה כבר.
 

תתעודד בננו, המצב יכול להיות יותר גרוע

 
הפרסומות האינטראקטיביות הופיעו לראשונה לפני ארבע שנים, אולם רק בשנה האחרונה הם החלו לצבור תאוצה ממשית ולהגיע כמעט לכל אתר (כולל זה שאתם גולשים בו כעת). הטכנולוגיה שבה משתמשים יוצרי הפרסומות האלה היא מגוונת וכוללת בתוכה יישומים כמו ג'אווה, פלאש, סטרימינג או אפילו שילוב של כמה מהן.

הסיבה ל"פריחה" של הפרסומות האלה היא בעיקר ההתפתחות הטכנולוגית: אם היו משתמשים בסוג הפרסומות הזה לפני מספר שנים, כמעט כל מחשב היה קורס. היום, לעומת זאת, המחשבים התחזקו, רוחב הפס גדל ועולם הפרסומות המקפצות "נפתח" בפנינו.

אם חשבתם שהמצב לא יכול להיות גרוע יותר, כמובן שטעיתם. ברחבי הרשת אפשר כבר למצוא פרסומות שנראות ונשמעות כמו פרסומות טלוויזיה לכל דבר ויכול להיות שבעתיד נצטרך לשבת ולראות כמה דקות של פרסומות לפני שניכנס לכל אתר, ממש כמו הפרסומות בקולנוע.
 

ושמישהו ינסה לעצור אותי

גורמים בעולם הפרסום יודעים את כל מה שנכתב כאן ולמרות זאת, הם לא יפסיקו עם סוג הפרסומות הזה, להיפך: הם רק יעשו יות רויותר פרסומות כאלה. למה? כי זה פשוט עובד. מחקרים הוכיחו שפחות מאחוז אחד של הגולשים לוחץ על באנרים רגילים שנמצאים באתרים, לעומת זאת האחוזים עולים פלאים ברגע שהפרסומות מתחילות "לתקשר" עם הגולש.

השאלה הגדולה (והיחידה, בעצם) היא האם באמת קונים יותר מוצרים בגלל פרסומות קופצות או שאולי פשוט המשחק של למצוא את האיקס הולך ונהיה יותר ויותר קשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by