ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נאפסטר חוזרת? 
 
 פה משלמים במזומן. נאפסטר החדשה   
 
מערכת חיים ברשת

מפתחת תוכנות הצריבה הפופולארית רוקסיו מכה על חטא ותשיק השנה תוכנת-שיתוף-קבצים בתשלום המבוססת על תוכנת נאפסטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת רוקסיו, מפתחת תוכנת הצריבה המצליחה Easy CD Creator, הודיעה כי היא מתעדת להשיק עוד השנה תוכנת שיתוף קבצים בתשלום, המבוססת על תוכנת נאפסטר המנוחה.

באירוע ההשקה של הגרסא החדשה של המוצר החדש שלה, Easy CD & DVD Creator, הצהיר סמנכ"ל הכספים של החברה, אליוט קארפנטר, על כך שהחברה מתכננת להשיק את התוכנה החדשה השנה, זאת בעזרתו האדיבה של שון פנינג, ממציא ומייסד נאפסטר העובד עבור החברה כיועץ.

הרעיון של הורדת מוסיקה בתשלום ברשת הוא בעייתי למדי חרף העובדה שהמתחרים, דוגמת קאזה ומורפיוס, מציעים את אותו שירות בדיוק – רק בחינם. בכדי להתגבר על חיסרון זה, תנסה החברה להציג יתרונות אחרים : "נאפסטר היא סמל מסחרי רציני ביותר עם הכרה עולמית נרחבת. כשנשחרר את התוכנה, היא תהיה קלה לתפעול, מהנה לשימוש, בעלת טווח גדול של אמנים וכמובן – במחיר הנכון", לדברי קארפנטר. התשלום ושיטת התשלום אגב, טרם פורסמו ע"י החברה.
 

נפילתה של נאפסטר

 
חברות התקליטים הגדולות, שמאשימות את המכירות-המתדרדרות של התעשייה בהורדות המוסיקה ברשת, תבעו את נאפסטר על הפרה בוטה של חוקי זכויות יוצרים, דבר שהוביל לבסוף לפירוק החברה.בהמשך למאבק המשפטי הארוך והיקר, הודיעה החברה על פשיטת רגל וקיבלה מספר הצעות לקנייה, כולל אחת משמעותית מרשת הבידור-למבוגרים הספרדית Private Media Group. לבסוף, זכתה רוקסיו במכרז וקנתה את נכסי נאפסטר בנובמבר 2002 בסכום של כ- 5 מיליון דולר במזומן ובאופציה לקנות 100,000 ממניות החברה במחיר מוזל.

מוזר שדווקא רוקסיו, המתפרנסת בעקיפין מהמוסיקה הפיראטית (סביר להניח שאחוז גדול מהדיסקים הפיראטים בעולם נצרבו באמצעות מוצריה) פונה דווקא למלחמה בתופעה שהפכה אותה לכה מצליחה. אולי בעצם הדבר לא כל-כך מוזר : רוקסיו פשוט מכינה לה את הקרקע לכל אפשרות; לאן שלא יוביל העתיד בתחום המוסיקה הפיראטית – היא תהיה שם, ומשני צדי המתרס גם יחד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by