ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע – חפשו ת'חברים שלכם! 

תוכנות השבוע – חפשו ת'חברים שלכם!

 
 
סער קרני

תוכנה המאפשרת למצוא קשרי משפחה וידידות דרך הרשת, מיפוי ספריית התקליטורים שלכם, הכנת כתוביות לסרטים ומרוץ מכוניות מטורף. ובפינת ההמלצות שלכם: תוכנה מצוינת לניהול אוספי תמונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – Huminity

 
משפט ידוע, שעדיין טעון הוכחה, קובע כי בין כל שני אנשים בעולם יש קשר כלשהו דרך שישה אנשים נוספים לכל היותר. האינטרנט מהווה דרך מצוינת לאיתור אותם קשרים, ובהמשך לטראנד אתרי ההיכרויות וחיפושי חברים, מגיעה תוכנת Huminity, ולוקחת את הניסיון להפוך את העולם כולו למשפחה אחת גדולה צעד נוסף קדימה. אז אם אתם לא חוששים לגלות שסדאם חוסיין הוא בן דוד של שכן של הגיס של החבר שלכם – נסו את התוכנה הזו, ואולי תגלו כמה פרטים מעניינים.

הרעיון שמאחורי התוכנה פשוט, מסוג הרעיונות שאחרי ששומעים אותם שואלים "איך לעזאזל לא חשבו על זה קודם?". המשתמש נרשם לשימוש בתוכנה, ומוסיף רשימה של בני משפחה, מכרים וחברים – כרצונו. את רשימת האנשים ניתן לייבא בקלות מספר הכתובות של תוכנת הדואר או מתוך רשימת החברים של תוכנות המסרים המיידיים השונות, וניתן כמובן להוסיף שמות באופן ידני.
 
 
לאחר הוספת כל השמות, התוכנה יוצרת תרשים המציג את הקשרים בעזרת תרשים גראפי, ובכל פעם שחבר נוסף נרשם ומצטרף – המכרים שלו מצורפים לתרשים, וכך הלאה, כל העולם חברים. בנוסף, התוכנה מאפשרת לבצע חיפושים ולאתר אנשים, למצוא מהו הקשר בין שני אנשים שונים ולשוחח בצ'אט עם החברים. התרשימים ניתנים להדפסה והתוכנה מציעה סקינים שונים לשיפור מראה הממשק.

Huminity היא תוכנה מעניינת מאד, שמאפשרת למצוא חברים חדשים בקלות, ומצד שני מהווה הוכחה מצוינת לכך שהעולם באמת קטן. בעזרת התוכנה ניתן לזהות מעגלי חברים ומכרים משותפים, והיא נועדה לתת מענה לשאלה הנצחית "את/ה מכיר/ה את..." שעולה כמעט בכל מפגש חברתי. הצלחתה של תוכנה מסוג כזה תלויה כמובן בעיקר במספר המשתמשים ובשיתוף הפעולה שלהם, אולם בכל הקשור לעיצוב התוכנה ולנוחות השימוש בה נעשתה עבודה טובה מאד.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: mb3.18

הורידו כאן
 

לא למקצוענים בלבד – Visual CD

 
השימוש ההולך ומתרחב בצורבים גורר עמו ערמות של תקליטורים אשר שוכנים דרך קבע לצד המחשב. פרט לאבק הרב שהם צוברים, הבעיה העיקרים עם אותם תקליטורים היא מציאת קובץ מסוים: בין אם מדובר בתקליטורים של שירים, תמונות או גיבויים של קבצים חיוניים – יש צורך בכלי כלשהו שיסייע לכם לאתר את הקובץ שלו אתם זקוקים בקלות ובמהירות, וללא צורך לסרוק את כל אוסף התקליטורים שלכם (ולגלות, מן הסתם, שהקובץ נמצא בדיסק האחרון שבו תחפשו)
 
 
Visual CD היא בדיוק התוכנה הנחוצה לכל מי שמזדהה עם האמור לעיל. התוכנה מאפשרת למפות תקליטורים, דיסקטים וגם את הדיסק הקשיח, כך שניתן יהיה למצוא את הקובץ המבוקש בחיפוש אחד ויחיד, גם אם אותו קובץ מאוחסן על גבי תקליטור שאינו נמצא באותו רגע בכונן התקליטורים. פרט למיפוי, התוכנה מציעה עוד מספר אפשרויות שימושיות ובהן שינוי אותיות הכוננים, כלי לפיצול קבצים, כלי לשינוי שמות קבצים ועורך לקבצי NFO.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.3
גודל קובץ להורדה: mb2.16

הורידו כאן
 

זה כדאי – סופר כתוביות

 
אם חשקה נפשכם להכין כתוביות עבור סרט כלשהו שנמצא ברשותכם, מסתבר שאין קל מזה. "סופר כתוביות", תוכנה ישראלית עם ממשק בעברית מלאה, מאפשרת לכם ליצור קבצי טקסט המכילים את הכתוביות עבור הסרטים בקלות ובמהירות. ניתן להציג את הסרט תמונה אחרי תמונה, כך שניתן יהיה להתאים את הכתוביות עפ"י התמונות, ובסיום העבודה נותר רק לשמור את הקובץ שהכנתם, ולשלב אותו בסרט. פשוט ונוח להפליא, גם למי שאינו מקצוען בתחום.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: kb160

הורידו כאן

הערה: מערכת "חיים ברשת" מסתייגת מהפרת זכויות יוצרים ומהורדה בלתי חוקית של סרטים מהרשת.
 

שחקו אותה – Re-Volt

 
יצר התחרותיות והשאיפה להשיג את כולם טבוע כנראה בכל אחד ואחת מאתנו. יש כאלה (והם רבים, למרבה הצער) שמביאים את היצר הזה אל הכביש, ואילו אנחנו מציעים לכם אופציה בטוחה יותר: Re-Volt, מרוץ מטורף של מכוניות צעצוע המופעלות בשלט רחוק. המשחק מאפשר לכם ליטול חלק במרוץ של שמונה מכוניות, כאשר כל האמצעים כשרים להשגת הניצחון: התנגשויות במכוניות יריבות, חסימות, ירי באמצעות כלי הנשק שאוספים בדרך או כל תעלול אחר שעולה על דעתכם. המסלול משופע במכשולים, בסיבובים חדים ובמקפצות, הגרפיקה של המשחק מצוינת וההנאה מובטחת.

רשיון: דמו
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: mb24.3

הורידו כאן
 

התוכנות שלכם – Picasa

ראובן מבקש להמליץ על תוכנת Picasa: "ברשותי תמונות רבות, ובעזרת Picasa נוח מאד לשמור על האוסף מסודר ונגיש. התוכנה סורקת את המחשב ומוצאת את כל קבצי התמונות, ואח"כ מאפשרת למיין אותן לתיקיות שונות, לערוך ולתקן פגמים דוגמת "עיניים אדומות", לשלוח את התמונות בדואר אלקטרוני, להכין מצגות, ליצור גרסאות מוקטנות ועוד. קיימת גם תמיכה בעבודה עם מצלמה דיגיטלית. כדאי מאד!"
 

עדכוני גרסאות:

KaZaA – גרסה 2.1 לתוכנת שיתוף הקבצים הפופולארית

Shareaza – גרסה 1.8 לתוכנת שיתוף הקבצים, המבוססת על רשת גנוטלה

VirtualDub – גרסה 1.5 לתוכנה המצוינת לעריכת סרטים

מדריך מלא בעברית
לתוכנה ניתן למצוא כאן

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by