ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה מנותקת מהעם 
 
 עקב התקפת טילים, סגרנו את האינטרנט. תהילה   
 
עידו קינן

לרגל המצב: משרדי הממשלה ינותקו מהאינטרנט במקרה של מתקפה עירקית, ותימנע גישה של חלק מהעולם לאתריהם. מנהל חות השרתים הממשלתית: הסבירות למתקפה וירטואלית – גבוה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במקרה של מתקפה עירקית על ישראל, לא יוכלו עובדי הממשל לקרוא על כך באינטרנט. בועז דולב, מנהל פרויקט תהילה, המחבר את משרדי הממשלה לאינטרנט, אמר שבמקרה כזה ינותקו משרדי הממשלה לזמן קצר, וזאת כדי למנוע פריצות לשרתים הממשלתיים. בנוסף, נשקלת אפשרות למנוע גישה ממדינות מסוימות לאתרי הממשל, ולנתק לחלוטין את שרת התשלומים הממשלתי. הדברים נאמרו שלשום (ב') בכנס השנתי השביעי של איגוד האינטרנט הישראלי.

"אנחנו לא מורידים אף אתר, למעט אולי אתר התשלומים", הסביר דולב לחיים ברשת. "רק החיבור לגלישה ממשרדי הממשלה החוצה ינותק. אני מוריד את החיבור כי יש פרק זמן של X דקות, בו אנחנו לובשים את חליפות האב"כ המדהימות שלנו, ואני לא רוצה שיהיה רגע שבו המחשבים לא מנוטרים. אם יהיו משרדי ממשלה שיתעקשו להיות מחוברים כל הזמן, והם מוכנים לקחת את זה על אחריותם, אין לי בעיה עם זה." החשש הגדול, הבהיר דולב, אינו מפגיעה באתרי הממשל, אלא במאגרי המידע עצמם, ועל כן יתבצע הניתוק.

יש לכם מידע על תוכניות קונקרטיות להתקפות כאלה?
"אין לנו שום מידע. המִתאם שלנו בשנים האחרונות מראה שכשיש עימות פיזי, מגיעים כל הכוחות העוינים לעשות את זה באינטרנט. המוטיבציה של אנשים עולה בזמנים כאלה. יותר קל לגייס אותם. הסבירות לזה יחסית גבוהה."

יהיו מתקפות?
"קרוב לוודאי שיהיו, ונתמודד עם זה. בדקנו את מקורות ההתקפה לאורך השנים. יש מוקדים שמהם מגיעות רוב התקיפות, ומהמוקדים האלה ננתק בכלל את אפשרות הגישה מהעולם".

מדינות ערב?
"מדובר בעיקר על סין וקוריאה. אני לא מנתק ממדינות ערב, הם בכלל לא תוקפים אותנו. בוא נדייק, ממרחבי הכתובות שלהם לא מתקיפים אותנו."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by