ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם הלמו מוציא ניוזלטר 
 
 איך הוא יכנס לתיבת המייל? הלמו   
 
עידו אמין

לאחר שנואש מלפרסם כתבות בצורה רשמית, מוציא עכשיו אושיית האינטרנט ניוזלטר שבועי חינם, אין כסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הניוזלטר החדש של הלמו
 הניוזלטר החדש של הלמו   
משה "הלמו" הלוי (32), מהנדס תוכנה מובטל מעכו ואושיית רשת אלטרנטיבית, פותח השבוע ניוזלטר אישי משלו. הניוזלטר, שייקרא "דואר חשמלי", ייצא לאור כל שבוע. שמו של הניוזלטר הוא הצעה וותיקה של הלמו למונח עברי ל"דואר אלקטרוני".

"דואר חשמלי", מסביר הלמו, "ינסה לספק תכנים נוספים לתכנים העבריים המופצים ברשת. אלו יהיו תכנים מקוריים בלבד, בעברית, בשפה קלה, בעיקר בנושאים של רשת האינטרנט, תרבות, טכניקה, ביזאר, קונספירציות, חוק ומשפט וכל מה שמעניין אותי אישית". "את הכתבות שתקראו כאן בחינם", מסביר הלמו בגליון הפתיחה, "תכננתי לכתוב במקומות אחרים ככותב מן השורה במקומות שבהם משלמים כסף לכותבים. מקומות בהן קונים את התכנים של הכותבים תמורת כסף ומוכרים אותו באריזה לקורא" – אבל, מוסיף הלמו, "זה לא כל כך יצא. אז הנה, לי יש הזדמנות לעלות את זה בחינם לרשת, כדי שגם אתם תקראו בחינם, דברים שאולי הייתם צריכים לקרוא בתשלום במקום אחר".
 
 
"הלמו" התפרסם בעבר בפרשיות משפטיות שונות, והיה האדם הראשון בישראל שמחשבו הוחרם פעמיים תוך מספר חודשים. ההחרמה הראשונה היתה בעקבות תלונה של יואב יצחק, שנגעה לפרסום של תמונה "משופצת" של טור שלו מאתרו - ברוטר.נט. רוטר.נט התנצלו במסגרת הסכם פשרה עם יצחק, אך הלמו סירב להיכנס להליכי גישור. במקרה השני, נעצר הלמו ומחשבו הוחרם לאחר שגולשת טענה כי איים עליה. הלמו מכחיש שאיים וטוען כי הגולשת התרגזה לאחר שחשף את זהותה הכפולה בפורומים בעזרת תרגיל טכנולוגי חוקי. בחודשים האחרונים בנה הלמו באתרו מערכת עניפה של תכנים, אליה הוסיף מעת לעת קטעי סאטירה גרפיים ואחרים, וחשיפות עיתונאיות. בין החשיפות של הלמו: העובדה שבשוקולד של עלית הפרה עדיין מביטה בכיוון הישן – מלפני שדרוג התדמית, וקטעים מחוויותיו האישיות שבהם הוא משתף את הקוראים: החל מהפרשה בה ניסה להתייצב למילואים אך נדחה בשל התנהגות בלתי הולמת, וכלה בקטעים מסרט רקע על לוחמת אב"כ, שבו נתקל לאחרונה בעבודתו כמרכיב חדרים אטומים.
 
הלמו, הגם אתה ניוזלטר?
"הגיע הזמן, לא ? היו כבר מספר פניות בעבר של אנשים שרצו שאיידע אותם כאשר אני מפיק משהו – סטיקר או מאמר - ואת זה עדיין לא עשיתי. יש פחות מ 20 איש שמקבלים בצורה שוטפת את מה שאני מפיק, ולא הוספתי אחרים, כדי לא להטריד אף אחד. חוץ מזה, גם אני צריך ליצור "תיק עבודות", למרות שחלק ממה שכתבתי נמצא כבר באתר שלי בדף "חדר המידע" וחלק באתר "חדר הסאטירה". חוץ מזה, הצטברו אצלי הרבה תכנים מקוריים, שתכננתי לכתוב אותם בפרסומים שונים, אך בסופו של דבר זה לא יצא לפועל מסיבות שלא תמיד ידועות לי."

מה, נשאר לך זמן פנוי?
"לצערי, יש לי עודף זמן פנוי ליצור דברים שלא הייתי יוצר אם הייתי עובד בצורה מסודרת כמו עד לפני כשנתיים, בהייטק כמהנדס תוכנה. כיום אני מובטל, והיכן שאני גר (צפון הארץ) ובכלל, קשה למצוא עבודות, אפילו הפשוטות והקשות ביותר. אפילו שוטפי כלים כבר לא צריך, כי כל המסעדות נסגרו. לפני מספר חודשים ניתקתי את עצמי מהכבלים, והיום אני לא מרבה בצפייה בטלוויזיה, פרט לקצת חדשות של ערוץ 2. הניתוק מהטלוויזיה, נותן הרבה זמן פנוי."

ואולי הניוזלטר יהיה עיסוק שיביא עימו הכנסה?
"לא יהיה תשלום. הניוזלטר והתכנים בו, יהיו בחינם. זו נקמה קטנה ומתוקה שלי נגד כל עורך עיתון אמיתי ומקוון שנמצא במצוקת תכנים מקוריים בעברית, ולא קיבל אותי לעבודה אצלו מסיבותיו שלו".

הגליון הראשון של "דואר חשמלי" יוצא מחר, יום חמישי. מהרו פן תאחרו!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by