ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תרמית האשראי הגדולה 
 
 
מערכת חיים ברשת

והנה הוכחה לכך שלא תמיד הכל בחיים בטוח – מערכות המחשב של חברות האשראי ויזה ומסטרקארד בארה"ב נפרצו, וההאקרים השיגו גישה למיליוני חשבונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קראקרים (האקרים, אבל לא מהזן הנחמד) השיגו גישה לפרטי אשראי של למעלה מחמישה מיליון חשבונות של מחזיקי כרטיסי אשראי של ויזה ומסטרקארד בארה"ב, כך הודו ביום ב' שתי חברות האשראי הגדולות.

רשת CNN דיווחה כי הפורצים השיגו את המידע לאחר שחדרו למערכות המבצעות את העסקות הפיננסיות של כרטיסי האשראי. הפרטים הטכניים הנוגעים לדרך בה בוצעו התקיפות לוטים בערפל בשל דיווחים סותרים על היקף הבעיה.

ב-CNN דיווחו כי כ-2.2 מיליון חשבונות אשראי נפרצו, בעוד רשת רויטרס העריכה כי מדובר בכחמישה מיליון חשבונות אשר נצפו ע"י הפורצים.

למרות כי אף אחד מהכרטיסים לא נוצל בצורה פושעת, לפחות לפי טענת דובר חברת ויזה, ג'ון אדאמס, עדיין הזהירו החברות את הבנקים, וייתכן כי אלו יבקשו מלקוחותיהם להחזיר ולהחליף את הכרטיסים האמורים.

למרבה המזל (של הלקוחות בכל מקרה), שתי החברות דוגלות במדיניות אחריות-אפס על הלקוח. מה שאומר כי גם אם היה שימוש לא חוקי בכרטיסים, לא היו הלקוחות מחויבים עבור החיובים הלא מורשים.

לא ברור עדיין לקוחות אילו בנקים נפגעו כתוצאה מהעניין, אולם בנקים בכל רחבי המדינה כבר החלו להביע חשש וחלקם אף מיהרו לסגור חשבונות של לקוחות אשר נפרצו.

רשות הבילוש הפדראלית, ה-FBI, הוזעק לחקור את הנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by