ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוניסיה: האינטרנט מסוכן לחופש שלך 
 
 
רויטרס

בתוניסיה כמו במדינות רבות ונפלאות החופש לגלוש ולהביע דעות אינו כה מובן מאליו – החודש נעצרו שם עשרים איש החשודים בגלישה פושעת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת תוניסיה עצרה עשרים אנשים על כך שאלו גלשו באתרי אינטרנט איסלמיים קיצוניים, כך נמסר אמש (ג') ע"י ארגון להגנה על זכויות האדם. המדינה הצפון אפריקאית שולטת ביד רמה באמצעי המדיה ובשנה שעברה כלאה לראשונה "עבריין אינטרנט", לאחר שזה הפיץ ברשת "מידע שקרי".

"עשרים הגברים, בגילאים 18 עד 22 ורובם עדיין תלמידי תיכון, נעצרו בין ה-5 ל-9 בפברואר בעיר זארזיס, על כך כי נכנסו לאתרי אינטרנט אסורים", נמסר בהודעת הליגה התוניסאית לזכויות האדם, שהיא ארגון הזכויות העצמאי, היחיד בעל מעמד חוקי במדינה.

המדינה עצמה כלל לא הודיעה על דבר מעצרם של העשרים בעיר החוף, המרוחקת כ-380 ק"מ מהבירה תוניס, וגורמים רשמיים לא מיהרו להגיב על העניין.

ארגון הזכויות מס כי הממשלה הקימה כוח שיטור אינטרנטי מיוחד, אשר מטרתו לאתר אנשים העוסקים ברשת במה שהוגדר ע"י הממשל "פעילות חתרנית".

האגודה הבינלאומית לתמיכה באסירים פוליטיים, גוף תוניסאי בלתי מורשה מסר אמש כי המשטרה עדיין חוקרת ת העצורים ולא מאפשרת להם ביקורי משפחות.

עורכי הדין של העצורים, אשר העדיפו שלא להזדהות בשמם, מסרו כי הרשויות חוששות כי העשרים עשויים להשתייך לתאים איסלמיים קיצוניים. הם מסרו כי העצורים גלשו לאתרים בהם גם אתר המפלגה האיסלמית "נאהדה", אשר הוצאה מחוץ לחוק.

העמותה להגנה על עיתונאים, היושבת בניו-יורק, אשר דוגלת בשמירה על חופש העיתונות ברחבי העולם, נקבה בתוניסיה כ"אחת מאויבות העיתונות" בשנת 2001.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by