ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה קורה רק בסרטים  

זה קורה רק בסרטים

 
 
אורי ברייטמן

הדברים שמתרחשים רק על גבי המסך הגדול ואין להם שום קשר למציאות היומיומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אל דאגה, הכריש לא יפגע בו. זה רק סרט (רויטרס)
 אל דאגה, הכריש לא יפגע בו. זה רק סרט (רויטרס)   
גברים ממאדים, נשים מנגה - זה אנחנו כבר יודעים. אבל כדאי להוסיף את המשפט הבא: אם סרטי-קולנוע היו באים ממאדים, ההגיון היה נמצא בגלקסיה אחרת לגמרי. לפניכם רשימה קצרה ממיטב השגיאות והשטויות הנפוצות בקולנוע:

תחיית המתים - השיטה הרפואית הבדוקה להחיות מישהו לאחר שהפסיק לנשום (כמובן מיד אחרי שניסו את כל שיטות ההנשמה האפשריות) היא לצעוק על הגופה הטרייה משהו כמו: "אתה אף פעם לא ויתרת בחיים שלך! אז תילחם! תילחחחחחםם!!! אתה לא יכול לעשות לי את זה!!!! אני אוהב אותך, לעזאזל!!!!"

משיבונים - אם הגיבור מאזין למשיבון שלו, ההודעה הגורלית תמיד באה שלישית. הראשונה היא תמיד של גבר בענייני עבודה, משהו כמו: "שלום כמו "הלו! זה יואב מהמשרד. יש לי מסמך בשבילך...", השנייה היא של אישה שמלחששת משהו כמו "אהלן מוטי, ניפגש הערב" - ואז באה המכה: "אם אתה רוצה לחיות - כדאי שתיתן לנו מליון דולר עד מחר בערב. יש לך עשרים וארבע שעות".
 
מתוך הסרט `צעקה` (Scream)
 מתוך הסרט `צעקה` (Scream)   
איך שותים נכון - גברים שותים ויסקי בלגימה אחת קצרה. אם הם `יורמים` - הם ישתנקו וישתעלו. אם הם `גברים` - הם יכווצו את פיהם, ויחשפו שיניים.

מיעוטים - לאינדיאנים בסרטים תמיד יש יכולת לחזות את העתיד. ותמיד מתברר שהשחקן האסיאתי הוא גם לוחם קונג-פו מחונן.

דו-קרב חרבות - לנצח יקפוץ הגיבור על שולחן - ואז ינסה האיש הרע לחתוך את רגליו. הגיבור, כמובן, יקפוץ באוויר והחרב תחמיץ אותו.

קרבות-רחוב - ה`רעים` יתקפו את הגיבור האמיץ אחד-אחד. הם ירקדו סביבו, ורק ברגע שחוסל אחד מחבריהם, הבא אחריו יתנפל על הגיבור.

דקירת סכין - כשהרוצח מנסה לדקור מישהו, הוא ישתמש ביד אחת בלבד. אם הקורבן הוא אישה - היא תשמש בשתי ידיה כדי להדוף את זרועו, אבל - הרוצח לעולם לא ישתמש בשתי ידיו כדי להתגבר עליה.
 
חייזרים. כולם אותו דבר (מתוך `צעצוע של סיפור`)
 חייזרים. כולם אותו דבר (מתוך `צעצוע של סיפור`)   
ארוחת-בוקר - האימהות בסרטים תמיד מכינות ארוחות מפוארות לשווא. אבא`לה העסוק רק ייכנס, יגיד שהוא מאחר למשרד, יקח שלוק מהקפה ויברח. הילדים יגידו שהם לא רעבים, יקחו ביס מהטוסט וירוצו כדי לא לפספס את האוטובוס לבית הספר. חבל על האוכל שנשאר...

מוות - אם אחד מ`הטובים` מת עם עינים פקוחות - חברו יסגור אותן, והן יישארו סגורות. אם אחד `הרעים` מת - עיניו יישארו פקוחות, אף אחד לא יסגור לו אותן - והמצלמה תתעכב על פניו.

חייזרים - הם תמיד לבושים באותם המדים או הבגדים. כולם דוברים אנגלית במבטא בריטי או רוסי.
 
 
פיצוצים זה כיף. מתוך `העולם אינו מספיק`
 פיצוצים זה כיף. מתוך `העולם אינו מספיק`   
כלבים - ידידו הטוב של האדם תמיד יודע מי טוב ומי רע, ולכן הוא תמיד נובח על הרעים, אבל אף אחד לא מתייחס אליו.

חלונות - האיש הרע תמיד יפגע בקורבנות שלו ממש מול החלון, כדי שהטובים שמציצים בו בעזרת משקפת יוכלו לראות אותו עושה את זה.

פצצות-זמן - הרשעים הגאונים מקפידים להתחשב בהנדסת-אנוש ולצייד אותן בתצוגה דיגיטלית אדומה (תמיד אדומה!!) שתמחיש בדיוק את הזמן שנותר, כדי לתת לגיבור אפשרות לעבוד בשלווה.

פיצוצים - למרות הסטריאוטיפ השלילי, פיצוץ זה בסך הכל די כיף. רק צריך לרוץ במהירות לכיוון ההפוך - וההדף ירים אתכם באוויר, נעים וחם - ואז תוכלו לנחות על ערימה של כריות, ללא שריטה או קמט בחליפה, ולהמשיך ללכת כאילו כלום.
 
ונקנח עם נהיגה: שחקני-קולנוע לא חייבים להביט בכביש כשהם נוהגים. כשיש דיאלוג באוטו, הם יכולים להביט זה בעיני זה, בלי צורך להסתבך עם זוטות כמו מוט-הילוכים, סיבובי-הגה ואיתותים.

קוראים רבים מכל העולם שלחו תיאורים של מה שמפריע להם בקולנוע. את הרשימה המלאה תוכלו לקרוא באתר הבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by