ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כנס איגוד האינטרנט: ירידה בדומיינים, עלייה בכוננות 
 
 
עידו קינן

המיתון תרם לירידה ברישום הדומיינים. המצב הבטחוני מעלה חששות לפגיעה בתשתיות דרך האינטרנט. ובזכות בוש, השלום לא הוחזר במלואו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שקמוני (צילום: נענע)
 שקמוני (צילום: נענע)   
"במקרה של ביטול הכנס עקב המצב הבטחוני – יוחזר התשלום במלואו", הבטיחו באיגוד האינטרנט הישראלי (ISOC-IL), שערך אתמול (ב') את הכנס השנתי השביעי שלו. טעות הקלדה (ואולי יד נעלמה עם חוש הומור) גרמה לכך שבהזמנה נכתב "יוחזר השלום במלואו", סיפר הנשיא החדש של האיגוד, אמיר עציוני. לדבריו, "זה מאוד לא פשוט להרים כנס בתקופה של שמועות. כשמכינים כנס יותר מחצי שנה מראש, זה קצת מעיק וקצת מפריע וקצת מלחיץ. אבל בוש החליט להתחשב בנו".

הכנס נגע לא מעט בנושאים בטחוניים ונגזרות שלהם: E-הסברה, אבטחה ופרטיות ברשת ואיומים על תשתיות. מושב הסיכום עסק במשבר הכלכלי והשפעתו על שוק ההייטק והון-הסיכון.

עציוני סיפר כי בשנת 02' נרשמו כ-9500 דומיינים בסיומת הישראלית il, נתון דומה לזה של 01'. מצד שני, מספר הדומיינים הישראליים הרשומים ירד מ-58,290 בתחילת 02' ל-53,111 בתחילת 03' – ירידה של כמעט תשעה אחוזים. "הרבה מאוד דומיינים לא מחודשים", הסביר עציוני. "התהליך בחלקו מעיד על סימני המיתון, ומהצד השני מעיד על שינוי בתפיסה בשימוש בדומיינים. ב-99' וב-00' רצו כמו בבהלה לזהב לדומיינים. התופעה הזאת הולכת ומצטמצמת. נגמרה הבהלה לזהב בתחום הדומיינים".
 
 
בכנס הקודם אמר נשיא האיגוד דאז, דורון שקמוני, שהוא מקווה שעד סוף השנה (02') יושלם תהליך ההכרה ברשמי דומיינים, מה שיבטיח ללקוחות הגנה מפני תרמיות בתחום, ואולי יוזיל את מחיר הרישום. בראיון שנערך לפני הכנס הנוכחי, הוא הביע תקווה שהתהליך יסתיים במחצית הראשונה של 03'.

עציוני היה מעורפל יותר בכנס: "בקרוב אנחנו מקווים להשלים ניסוח הסכמים עם רשמי המשנה. אנחנו מאמינים ומקווים שזה יהיה סיום של תהליך התייעלות כבד מאוד. נצא עם המסמכים להתייחסות הציבור. אתם תוזמנו להביע את דעתכם ולעצב את מרשם הדומיינים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by