ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אינטרנט בשבע שגיאות 

אינטרנט בשבע שגיאות

 
 
עידו קינן

איך כותבים "אינטרנט" בשבע שגיאות? תשאלו את מעריב מוספים, שהצליחו לעשות זאת, ועוד במוסף "אינטרנט 3@@2" של כנס איגוד האינטרנט הישראלי; עורך המוסף: בגלל תקלה, מספר ידיעות לא עברו הגהה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אינרנט? מתוך מוסף "אינטרנט 3@@2"
 אינרנט? מתוך מוסף "אינטרנט 3@@2"   
לימור מ"רק בישראל" מתעקשת לקרוא לאינטרנט "אינטרטנט". בתור אנשים שמקלידים את המילה הזאת לא מעט, אנחנו יודעים שהיא מועדת לפורענות. ודווקא בגלל זה, לכתוב אותה בשלוש שגיאות שונות, לא פחות משבע פעמים באותו מוסף, ובפרט במוסף שעוסק באינטרנט, באמת מצריך מאמץ מיוחד. ומישהו ב"מעריב מוספים" עשה את המאמץ הזה, ואפילו יותר מכך.

לקראת הכנס השנתי של איגוד האינטרנט הישראלי, הוציאו ב"מעריב מוספים" מוסף בשם "אינטרנט 3@@2". השגיאה הראשונה נמצאת כבר בעמוד 4, עמוד תוכן העניינים: "מה הבעיה. על הבעיות המתעוררות באיטנרנט, ועל פתרונן". השניה מופיעה באותו עמוד, בכתבה של סמנכ"ל שיווק ומכירות של צ'קפוינט: "האינרטנט מספק תקשורת כלל-עולמית בעלויות נמוכות" (ואז, בשביל הגיוון, שגיאה מגדרית: "חברות וארגונים מתחומים שונים מנצלים את יתרונות הרשת על מנת להגדיל את מחזור העסקים שלהן").
 
אינטרטנט? מתוך מוסף "אינטרנט 3@@2"
 אינטרטנט? מתוך מוסף "אינטרנט 3@@2"   
האינרטנט שב לחיינו בראיון עם נשיא איגוד האינטרנט ("אחת מדרכי הפעולה הנפוצות של האיגוד היא הקמת ועידוד קבוצות משימה בנושאי אינרטנט"). מספר שורות אחרי כן, הופעת בכורה של אינרנט ("אחת המטלות של קבוצות המשימה היא נגישות באינרנט לאנשים בעלי מוגבלות"). אח"כ חוזר אינרטנט ("מאמרים וסטנדרטים להנגשת אתרי אינרטנט"), ואז, כדי לצאת מהשגרה, השמטת מילה ("הפרוייקט הינו א-פוליטי ואינו מתיימר להציג דעה זו אחרת") ושגיאת כתיב ("ועדות [...] המטוות מדיניות"), ועוד "ספקי האינרטנט" אחד לסיום.

בכתבה "האינטרנט לאן?" זכתה גם נטוויז'ן, בעלת פורטל נענע, לעיוות שמה – "נטוויזן", והיא עוד יצאה בזול, לעומת "MSM העולמית" (כמו MSN, רק יותר זול?). סמנכ"לית השיווק של בזק, פנינה שנהב, צוטטה כאומרת שהאינטרנט בפס רחב "פותח אפשרויות כמו החזון של לימוד ועבודה מרחוק, שיכולים לשנות את אורך חיינו בצורה דרמטית". האם הכוונה היתה ל"אורח חיינו", או שהישיבה הממושכת בבית אכן תאריך את חיינו? אינרטנט ידידנו לא נפקד מעמוד זה, והפעם בכותרת: "אינרטנט בטלפון הסלולרי" (ובתוך הכתבה, הטקסט התמוה "סימנס, שהיא בין הענקים העולמיים, מקום רביעי 4 עולם". ממש כך).

בכתבה "הצד החוקי" מאוזכר מחשב שמעולם לא שמענו עליו, בהקשר של "סירובה של מייקרוסופט לתמוך בעברית בגרסת אופיס למחשבי מק95", ובעמוד האחרון מופיעה המילה אונליין בשלוש צורות שונות: ONLINE, ON-LINE ו-ON LINE.
 
 
ועכשיו, למשהו שונה לגמרי: לינקים. מישהו טעה (או חמד לצון), והכניס שטרודלים בכתובות האתרים המופיעות במוסף. כך, האתרים של בריאות כללית הם www@clalit.co.il ו-www@miok.co.il, האתר של פדקס הוא www@fedex.com וכן הלאה. אם זה מעניין אתכם, האתר של טמבור נמצא, לפי המוסף, בכתובת www@tambour.il (הוא לא. רמז: גם לא ב-www.tambour.il. נסו www.tambour.co.il). אולי בגלל זה, נמנעו מלכלול את כתובת אתר מעריב אינטרנט בכתבה "'מעריב אינטרנט': קשר רצוף והדוק עם הגולשים" (בה נכתב כי מדובר ב"אתר נעים עין").

שגיאות כתיב והקלדה הן דבר נפוץ בעיתונות הכתובה והאינטרנטית (גם אצלנו). אבל ריכוז כל כך גדול של שגיאות במוסף אחד מצריך, כאמור, מאמץ מיוחד. עורך המוסף, אלי בן-חיים, מסר בתגובה: "היתה תקלה, והיו כמה אייטמים שהודפסו לפני שעברו הגהה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by