ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך עושה מחשב? 
 
 המחשב שלי על הפנים   
 
מערכת חיים ברשת

תכירו את K-bot, קרוב לוודאי הרובוט הכי אנושי שפותח אי פעם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מישהו לכלך עלי? ארנולד עושה את פרצוף מס` 2
 מישהו לכלך עלי? ארנולד עושה את פרצוף מס` 2   
ה- K-bot, רובוט הכולל "ראש" בלבד, הוא פרי יצירתו של דיויד הנסון, עובד לשעבר בחברת דיסני העובד כיום באוניברסיטת טקסס-דלאס.

ייחודו של הרובוט הוא בדמיונו-הרב לפנים אנושיות, ויכולתו לבצע הבעות פנים משכנעות. לשם אמינות מרבית, הרובוט צוייד במצלמות הממוקמות מאחורי עיניו ועוקבות אחר תנועותיה של הדמות שמולו. תוכנה מתקדמת מפעילה מנועים קטנים מתחת לעור הפולימרי - דמוי העור האנושי, בכדי לאפשר לרובוט להציג את הבעות הפנים.

K-bot יחייך, ישנא, יזעיף פנים ואם תרצו גם יקרוץ לכם בשובבות. 24 השרירים המכניים הבנויים בו יגיבו סימולטנית בתוך שניות בכדי ליצור פרצוף בעל הבעה אנושית משכנעת.

הראש, השוקל כשני קילוגרמים, הוצג בכינוס השנתי של האיגוד האמריקאי למדע מתקדם בדנבר. נציגי האיגוד עודכנו בפיתוחים האחרונים בתחום הבינה המלאכותית והרובוטיקה. "זהו פרצוף של רובוט חברתי", אמר הנסון, הבונה את הרובוט כחלק מעבודת הדוקטורט שלו. "הבעות פנים הם הדרך הטבעית ביותר עבור רובוט לתקשורת עם אנשים. אני מאמין כי זאת הדרך בה נתקשר עם מחשבים בעתיד", הוסיף.

הרכיבים העיקריים ברובוט נבנו מחלקים שעלותם הכוללת קטנה מ- 400 דולר. הנסון, מאמין כי ניתן עוד לצמצם במידה ניכרת גם את המחיר הזה. "המטרה היא להפוך את הרובוט-דמוי-האדם לטכנולוגיה לייצור המוני. כשמשקלו וגודלו הפיסי יצטמצמו, הפצתם בקרב מעבדות מחקר תהיה קלה יותר".

"היחידה הבסיסית, הראש, תהיה פלטפורמה לניסויים טכנולוגיים אחרים דוגמת שרירים מלאכותיים. ניתן יהיה בעתיד לשלב את הראש-האנושי עם רובוט בעל יכולת תנועה ומחשב בעל יכולת דיבור ובכך לפתח רובוט-דמוי-אדם שלם", מספר הנסון בהתלהבות על חזון-העתיד שלו.

על חזון הרובוט בעל החזות האנושית נכתבו אלפי ספרי מדע בדיוני במהלך השנים, חלק קטן מהם תוכלו למצוא בספריו של אסימוב, שהנושא תמיד היה קרוב לליבו. גם בסדרת סרטי "שליחות קטלנית" כיכבה דמות של רובוט-עתידני הנראה כבן אנוש לכל דבר. האם הפיתוח החדש מקרב אותנו במקצת להגשמת החזון? האם ראוי-בכלל שהחזון יתגשם? זאת רק העתיד יגיד. בכל מקרה, נקווה שלאותו רובוט-אנושי יהיו קצת יותר הבעות פנים מאשר לאדון שוורצנגר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by