ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החבובות גולשות לאופרה 
 
 נחשו מי בא לסעוד   
 
מערכת חיים ברשת

דפדפן האינטרנט "אופרה" ממשיך להלחם במיקרוסופט ומגייס לצידו את ה"חבובות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת התוכנה הנורבגית "אופרה" שיחררה ביום ו' אגרוף אל עבר הנקודה החלשה ביותר של מיקרוסופט: חוש ההומור שלה. אופרה העלתה דפדפן אינטרנט מיוחד אשר ממיר את הטקסט באתר של מיקרסופט לשפת הג'יבריש של אחת הדמויות הפופולריות מתוכנית הטלוויזיה "החבובות".

כאשר משתמשי הדפדפן החדש של אופרה מבקרים באתר הבית של מיקרוסופט, הופך הטקסט המוצג שם לשפה המחקה את הצורה בה מתבטאת דמותו של הטבח השוודי מהחבובות, מסרה אופרה בהצהרה רשמית.

"הבדיחה הזו היא אמיתית לגמרי" אמר לרשת רויטרס המנהל הטכנולוגי של אופרה, האקון ויאום ליי. אופרה קוראת לדפדפן החדש "מהדורת הבורק", על שם צלילי ה"בורק,בורק,בורק!" שמשמיע הטבח השוודי (בדרך כלל תוך כדי מרדף אלים אחרי תרנגולת זו או אחרת).

באתר הבורק המאולתר של מיקרוסופט כותרת כגון "Weekend movie guide" (מדריך הסרטים לסוף השבוע) תשונה ל-"Veekend mufeee-a gooeede-a" והצעה לחיפוש מכונית חדשה "Looking for a new car?" תהפוך אחר כבוד ל-"Luukeeng fur a noo cer?" עבור משתמשי הדפדפן של אופרה.

כאן המקום לציין שבכל אתר אחר, כולל זה של אופרה עצמה, הדפדפן אינו מגלה נטיות בורקיות ופועל כשורה.

המטרה מאחורי המהדורה המיוחדת, כפי שהגדיר זאת אחד מבכירי אופרה, היא למחות על "דרכי הפעולה" של מיקרוסופט, המייצרת, לטענת אנשי אופרה, תוכנה בצורה המונעת ממשתמשי הדפדפן של אופרה לצפות בדפי אינטרנט בצורה תקינה.

לדובר מיקרוסופט, ג'ים דסלר, לא הייתה תגובה מיידית להאשמותיה של חברת אופרה.

ליי אמר: "אנו אומרים שזה לא בסדר להשחית את הרשת ולעוות דפים כמו שמיקרוסופט עושה, ע"י שליחת גולשי אופרה לצפות בדפים שסולפו בכוונה". ליי הוסיף כי חברות, ובהן גם מיקרוסופט, צריכות לשתף פעולה ולפעול באחריות ואחרת האינטרנט יקרוס.

"מיקרוסופט מתנהגת כאילו הרשת היא קניינה הפרטי. זו טעות ולכן הרשת עתידה להיכשל". לדבריו הוא מקווה כי דפדפן הטבח השוודי יגרום למיקרוסופט לשנות את דרכיה, וכי מדובר בדרכה של אופרה להראות כי ישנן אלטרנטיבות לכלי התביעה המשפטית.

"אני מקווה שביל גייטס יוריד את הדפדפן – זו אחלה בדיחה", אמר ליי באופטימיות זהירה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by