ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
צ'ארלי, אני שונא אותך 
 
 ``השנוא``. צ`ארלי אייצ`יסון   
 
עידו קינן

אל תאמינו לכל השטויות הרומנטיות שמוכרים לכם על האינטרנט לכבוד הוולנטיין – מדובר במקום מלא שנאה. "אני שונא את צ'ארלי" הוא רק משל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אידיוט גמור (מתוך האתר)
 אידיוט גמור (מתוך האתר)   
"אני לא מצליח לזכור מה בעצם התחיל את הסכסוך המתמשך, אבל אני כן זוכר שהוא התחיל את זה", כותב בעל האתר "אני שונא את צ'ארלי". "אי-היכולת שלי לזכור את ההתחלה היא רק סימן לכמה זמן זה נמשך". מי זה "הוא"? "השנוא, כלומר צ'ארלס מייקל 'רדמיין' אייצ'יסון, הוא באופן בסיסי אידיוט מושלם, שהיה איתי בבית הספר, ובגלל התאכזרות הגורל חלקתי איתו את רוב השיעורים". ומיהו בעל האתר? לא ברור. מה שברור זה שהוא שונא את צ'ארלי. מאוד. עד כדי כך, שהוא טרח להקים אתר שנאה במיוחד בשבילו.

בעל האתר מקמץ במידע שהוא מספק על עצמו – שיער מחומצן; עיניים כחולות; גובה ממוצע; יהיה בן 16 ב-7 ביוני (לא ידוע של איזו שנה). מהאתר אפשר ללקט רק רמזים על זהותו: שם המשתמש שלו הוא bensmart, וייתכן שזה שמו – בן סמארט (וכך נכנה אותו). הוא לומד בבית הספר Chantry High, כנראה בבריטניה.
 
והנה אני, מאחורה, שונא את צ`ארלי (מתוך ספר המחזור של הכיתה)
 והנה אני, מאחורה, שונא את צ`ארלי (מתוך ספר המחזור של הכיתה)   
צ'ארלי, מספר סמארט, הוא אדם שאין על מה לרדת עליו, חוץ מבעיית העור שהוא סבל ממנה בעבר, אבל "אפילו אני לא יכולתי להביא את עצמי להקניט אותו על זה. זה סימן שיש לי את המחלה המכונה מוסר, בעיה שאני בטוח שאחלים ממנה". בסופו של דבר, הדביק סמארט לצ'ארלי את הכינוי Froggy ("צפרדעון"), והתנצל: "אני יודע שזה חלש, אבל בהתחשב בנסיבות, זה היה הכי טוב שיכולתי". יומיים לפני תום הלימודים, גילה סמארט ששמו האמצעי של צ'ארלי הוא רדמיין, וביום האחרון ללימודים הגיע לבוש חולצה עליה מודפס "צ'ארלס רדמיין אייצ'יסון = אידיוט מושלם".

פרו, ילדה מהכיתה שלהם, חלקה עם סמארט את השנאה לצ'ארלי, עד שהפכה לחברתו של השנוא וניסתה לפשר בין הצדדים. סמארט: "היו לי כבר כמה נסיונות כאלה, ולבסוף הגעתי להחלטה שאי אפשר לעשות את זה. אז לא השלמתי איתו, ונשארנו עם תיעוב הדדי. לפיכך האתר הזה נבנה כדי לעצבן אותו, עד כמה שזה קשה". סמארט שוב מרגיש צורך להתנצל: "אני יודע שזה קצת קצר ולא מפרט עליו. אז אני ודאי אעדכן את העמוד הזה מתי שיהיה לי זמן".
 
 
השנאה הלא-מוסברת מעבירה את סמארט על דעתו. ברשימת הדברים שהוא לא אוהב נמצאים "צ'ארלי!! וגם הסיקסטיז, אחי ושוקולד כהה". שאיפותיו לעתיד הן "להשיג עבודה כל כך מכניסה, שיהיה לי די כסף לסדר שיתנקשו בחייו של צ'ארלי". תחשבו שמישהו פתח אתר שנאה שמוקדש לכם. אולי הוא שם את הלינק ב"חבר'ה", אולי חיפוש שמכם בגוגל מוביל אליו, ואולי הוא מפיץ אותו באימייל בקרב חבריכם. לא נעים.

אתר השנאה הפרטי הזה לא מכיל שום דרך ליצור קשר עם בעליו ‏– לא טלפון, לא כתובת ולא אימייל. פנינו לחברת Easyspace, שעל שרתיה הוא מתארח, בבקשה לספק פרטים נוספים. מנכ"ל החברה, אריק יאנג, דחה את בקשתנו: "בהתאם לחוק הגנת המידע כאן בבריטניה, אנחנו לא יכולים לשחרר מידע על לקוחות בלי הסכמתם מראש". האם תוכל לשלוח לו את הפרטים שלנו, שאלנו. יאנג הסכים, אבל מספר ימים לאחר מכן דיווח לנו: "האימייל ללקוח הזה חזר. הוא נתן לנו כתובת אינטרנט לא ידועה או כזו שהפסיקה לעבוד. מצטער, אבל לא נוכל לעזור".
 
 
נתקלנו באתר לראשונה לפני כשנה וחצי, והוא לא עודכן מאז. מה מדיניות החברה לגבי אתרים לא פעילים, שאלנו. האם הם נסגרים אחרי תקופת זמן מסוימת? "האתרים נשארים פעילים כמה זמן שהלקוח רוצה. הם חינם", נמסר מ-Easyspace. "אם הלקוח מבקש לסגור את החשבון אנחנו עושים זאת. אנחנו לא בוחנים את התוכן אלא אם אנחנו מקבלים הערה או תלונה ממישהו. כרגע רשומים למעלה מ-500,000 שמות מתחם במערכת שלנו, ואיננו יכולים לנטר את התכנים של כל אחד. אם אנחנו מאמינים שאתר מסוים מפר את התנאים שלנו – יש לנו אפס סובלנות לתכנים פוגעניים או פורנוגרפיים – אנחנו נוקטים בצעדים הראויים".

יכול להיות שעברו כמה שנים מאז, וצ'ארלי רואה אותו כמזכרת משעשעת מימי בית הספר העליזים; יכול להיות שהוא מעולם לא גלש אליו; ויכול להיות שהאתר הזה עושה לו רע כל בוקר מחדש. כך או כך, "אני שונא את צ'ארלי" איננו גזעני ולא פורנוגרפי – הוא סתם אתר שנאה ישן וטוב. וזה בדיוק מה שמבטיח לו חיי נצח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by