ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם מוטורולה עוברת ללינוקס 
 
 
מערכת חיים ברשת

המכשירים הסלולרים החדשים של מוטורולה יתבססו על מערכת ההפעלה לינוקס. האם מדובר בצעד נוסף בהשתלטות הקוד הפתוח על העולם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מוטורולה תחל השנה למכור מכשירים סלולרים המבוססים על מערכת ההפעלה לינוקס. המכשיר הראשון בסדרה, שיקרא A760, יוביל את "התוכנית המהפכנית" של מוטורולה להפוך את לינוקס למערכת ההפעלה המובילה בתחום הסלולרים-החכמים.

מכשיר ה- A760 כולל בין היתר תמיכה בג'אווה המאפשרת לכל משתמש להוריד תוכנות ג'אווה מהאינטרנט ישירות למכשירו. עוד תוכלו למצוא במכשיר מצלמה דיגיטלית, נגן וידאו ו- mp3, יכולות משופרות בתחום הודעות התמונה והטקסט, גישה לאינטרנט מהיר (יחסית) ומסך מגע צבעוני.

"הואי יהיה הראשון מני רבים", אומר סקוט דורסצ'לאג, סגן נשיא משותף בתחום האסטרטגיה והפיתוח העסקי במוטורולה. "אנחנו נתמוך במערכות הפעלה אחרות, כשנצטרך לפנות לנישות מסוימות, אבל הפלטפורמה העיקרית שלנו תהיה מבוססת על לינוקס וג'אווה".

בחירתה של מוטורולה במערכת הפעלה בעלת קוד פתוח היא גם בחירה לחדול-מלהשתמש במערכת ההפעלה שהשתמשה בה עד כה עבור מכשירה הסלולרים – הסימביאן, זאת על אף שמוטורולה היא בעלת מניות בחברת סימביאן.

יתרונות מערכת הפעלה סלולרית המבוססת על לינוקס היא בין היתר ביצועי-מהירות טובים יותר מהמתחרים, מהירות גדולה יותר בפיתוח אפליקציות ועלות נמוכה יחסית.

החברה מסרה כי המכשיר יהיה זמין באסיה, אירופה וארה"ב עד סוף השנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by