ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע – מפסיקים את הריגול הממוחשב 

תוכנות השבוע – מפסיקים את הריגול הממוחשב

 
 
סער קרני

גרסה חדשה ל-Ad-Aware, תוכנת FTP מצוינת, עזר שימושי במיוחד ל-kazaa ומשחק היגיון קשה וממכר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – Ad-Aware

 
אחת התופעות היותר מגונות ברשת האינטרנט היא תופעת ה Spyware, אותם אתרים ותוכנות המשתילים קבצי ריגול בדיסק הקשיח שלנו. במקרה הטוב (או ליתר דיוק: הרע פחות), זה מסתיים בהעברת מידע מתוך המחשב אל שרת מרכזי ובזרם בלתי פוסק של דואר זבל שמפוצץ לנו את תיבת הדואר. במקרה הרע יותר, מדובר בהשתלטות טוטאלית על דף הבית ועל אפשרויות החיפוש של הדפדפן ובשלל צרות נוספות שקשה עד בלתי אפשרי להיפטר מהן. חשוב להדגיש כי Spyware אינם וירוסים, אולם גם הם עלולים לגרום ללא מעט בעיות ועגמת נפש.
 
 
נושאת הדגל בכל הקשור למלחמה באותם Spyware היא תוכנת Ad-Aware, שהשבוע הושקה גרסה 6 שלה. התוכנה מצוידת במסד נתונים המכיל מידע אודות רכיבי ריגול שונים, והיא מבצעת סריקה מקיפה של הדיסק לאיתור אותם רכיבים. לאחר סיום הסריקה, התוכנה מציגה קובץ לוג עם פרטי כל הקבצים שנתגלו, ומאפשרת למשתמש להסיר אותם, או רק את חלקם. אם אינכם בטוחים לגבי קובץ מסוים האם אפשר למחוק אותו, קיימת גם אפשרות לשמור את הקובץ באזור מבודד, כך שבמקרה הצורך ניתן יהיה לשחזרו.

Ad-Aware מהווה פתרון מצוין לכל מי שחושש מקבצי ריגול, כמו גם לכל מי שנפגע מחוטפי הדפדפן השונים הידועים לשמצה. במרבית המקרים, התוכנה מאתרת את מקור הבעיה ומסלקת אותו מבלי לאלץ את המשתמש לחפור בתיקיות ה Registry. התפעול הבסיסי של התוכנה קל ופשוט, ואל אף היעוד ה"מאיים" שלה, אין שום צורך להיות מומחה מחשבים כדי להפיק ממנה תועלת רבה. אולם יש לזכור שקבצי Spyware רבים מהווים חלק מתוכנות שונות, ואם מסירים אותם, לא ניתן יהיה עוד להשתמש בתוכנות אלה. Ad-Aware אינה מספקת מידע אודות קבצי הריגול שהיא מאתרת, וזהו בעצם החיסרון הגדול של התוכנה. את המידע הזה, שיכול להוות שיקול בהחלטה אילו קבצים להסיר ואילו להותיר, יש להשיג לבד, באמצעות חיפוש ברשת.

רשיון: חופשי
גרסה: 6.0
גודל קובץ להורדה: 1.5mb

הורידו כאן
 

פ-ת-ו-ח! – FileZilla

 
גולשי אינטרנט רבים אינם מודעים ליתרונות שבשימוש ב FTP (File Transfer Protocol) כדרך יעילה ומהירה להעברת קבצים דרך הרשת. FTP הוא, כפי שניתן להסיק משמו, פרוטוקול ייעודי להעברת קבצים, שתוכנן במיוחד כדי לאפשר העלאה והורדה נוחה של קבצים אל הרשת וממנה. שרתי FTP רבים פזורים ברחבי רשת האינטרנט, וכדי להתחבר אליהם יש צורך בתוכנת לקוח, דוגמת FileZilla – תוכנת קוד פתוח המציעה מגוון מרשים של אפשרויות.
 
 
בעזרת התוכנה ניתן לנהל רשימת שרתי FTP, לשמור את שם המשתמש ואת הסיסמה הנדרשת ולהתחבר אל כל אחד מהם בלחיצת כפתור. כמו כן ניתן לראות את מבנה הספריות על גבי השרת, לקבוע תור להורדה ו/או העלאה של קבצים ולהציג את תמליל הפקודות המועברות. התוכנה תומכת בחידוש הורדות והעלאות שנקטעו באמצע, בעבודה מאחורי Firewall וגם בעבודה עם פרוטוקולים מאובטחים, דוגמת SSL.

רשיון: קוד פתוח
גרסה: 2.13
גודל קובץ להורדה: mb1.68


הורידו כאן
 

זה כדאי – KaZaA Preview Extractor

 
תוכנת KaZaA היא, עבור מי שנעדר מכדור הארץ בשנים האחרונות, תוכנת שיתוף הקבצים הפופולארית ביותר בעולם. התוכנה מצוידת בנגן פנימי, המאפשר לנגן את קבצי האודיו המורדים באמצעות התוכנה עוד לפני תום ההורדה, וכך ניתן לוודא שמדובר אמנם בקובץ המבוקש. בעזרת KaZaA Preview Extractor ניתן לצפות גם בקטעי וידאו (אשר גודלם עולה בד"כ בהרבה על גודלם של קבצי אודיו) בפורמט AVI או DIVX במהלך הורדתם, ולהימנע מבזבוז זמן ומהורדות שגויות.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.2
גודל קובץ להורדה: kb563

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Circuitron

 
טטריס הוא אחד ממשחקי המחשב הפופולאריים ביותר בכל הזמנים: מצולעים שונים נופלים מהשמיים, והשחקן נדרש להשלים שורות כדי לסלק אותם מהמסך. אם אתם מאלה שכבר שברו כל שיא אפשרי בכל גרסה אפשרית של טטריס, Circuitron הוא בדיוק האתגר המתאים לכם. מדובר במשחק היגיון ממכר ובהחלט לא קל, שדומה בעקרונותיו הבסיסיים לטטריס, אולם כוכבי המשחק אינם מצולעים, אלא חלקי צינורות. הצינורות מופיעים על המסך בצורה אקראית, והשחקן נדרש לסובב אותם על מנת ליצור מסלולים סגורים. בכל פעם שנוצר מסלול כזה – כל הצינורות שמרכיבים אותו נעלמים, והשחקן זוכה בנקודות. אם זה נשמע לכם קל ופשוט – כדי שתנסו את המשחק. סביר להניח שדעתכם תשתנה מהר מאד.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: mb1.02

הורידו כאן
 

התוכנות שלכם – Omega Script

אחיאל מבקש להמליץ על התוכנה Omega Script:

"תוכנת ניהול צ'אטים בעברית, המבוססת על mIRC וכוללת מגוון גדול של אפשרויות וממשק ידידותי. התוכנה תומכת בכינויים בעברית בדאלנט, התפריטים כולם בעברית, קיימת אפשרות להאיץ את הגלישה ולסרוק באופן אוטומטי קבצים שמתקבלים באמצעות תוכנת אנטי וירוס. אפשרויות שימושיות נוספות: שמירת תמלילי שיחות, נגינת קבצי MP3, ניהול רשימות חברים, משחקים ועוד. התוכנה חופשית לחלוטין ומומלצת מאד".

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו לנו Email או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by