ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לצלם את עצמך במקלחת 

לצלם את עצמך במקלחת

 
 
נמרוד צוק

SDR-SW20 של פנסוניק היא מצלמת וידאו חסינת מים (ומטקות) מבוססת SD. היא עושה עבודה לא רעה בכלל, וגם נראית מצוין

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

 
הפנסוניק SDR-SW20 היא לא מצלמה רגילה, ואי לך היא זוכה לסקירה שחורגת קצת מהנוסח הרגיל. הנתח המעניין יותר של החלק הלא רגיל לא יוקדש למה שעשינו איתה - צילום מטבח כיור מלא בכלים מלוכלכים בעת השטיפה, מבפנים, צילום אקסטרים של מזרקה מקומית (טוב, מזרקה קטנה. משהו עם שיש ומים זורמים) והטבעה ארוכת טווח בכיור המקלחת. יחסית לפוטנציאל שלה שעממנו לא רק את עצמנו אלא גם את המצלמה, ככה שאנחנו מעדיפים להתמקד דווקא במה שלא עשינו איתה, אבל כנראה שאפשר.

עכשיו אתם ודאי שואלים את עצמם - וואט דה פאק? ובכן, תירגעו. אנחנו (עדיין) לא משמידי גאדג'טים חסרי רחמים ששופכים נוזלים על ציוד יקר. זאת מצלמה חסינה למים. ולאבק. ולמטקות. על פי היצרנית, היא מיועדת לשימוש בחוף הים. ובתוך המים. לצילום דגים ואלמוגים בצלילה. לצילום הילדים בבריכה. לצילום צפרדעים בגשם. אנחנו, כשקיבלנו אותה, חשבנו בעיקר על האפשרות לצלם איתה במקלחת, אבל אז גילינו שהיא עמידה לחום של עד 40 מעלות, וזה קצת גבולי.

יתרונות: עמידות למים. ולאבק. ולמטקות. שימוש בכרטיס SD לאחסון הוידאו. עמידות למים. עיצוב מגניב. זום אופטי x10. קלה לשימוש. וקלה באופן כללי. עמידות למים כבר אמרנו?

חסרונות: העמידות למים מוגבלת בזמן (חצי שעה), בעומק (מטר וחצי) ובטמפרטורה (40 מעלות). כמצלמת סטילס היא בינונית ומטה. אין כניסה למיקרופון חיצוני ואין יציאת אוזניות. רצועת היד לא מספקת אחיזה יציבה.

ציון: 8

מחיר בעת פרסום הכתבה: 2,990 ש"ח
 

עיצוב ותפעול

 
ה-SDR לא רק חסינת מים, אלא גם טורחת להיראות כזו. גוף המצלמה בנוי היטב ובעל צורה קופסתית, שאורכה 11.5 ס"מ, גובהה 6.3 ס"מ ורחבה 3.4 ס"מ. היא עשויה פלסטיק שחור מחוספס משולב במתכת אדומה ומצוידת במסך 2.7" ביחס של 16:9.

תפעול המצלמה פשוט במידה בלתי רגילה: בורר מצב הצילום מאפשר לבחור בין מצב כבוי, צילום וידאו, צילום סטילס, או הצגה של שניהם. כדי להתחיל או להפסיק לצלם לוחצים על אחד משני הכפתורים המיועדים למטרה זו, בגב המצלמה או בצדה. בחלק העליון ממוקם כפתור הזום המשמש בעת הצפיה ככפתור ווליום, ובחלק הפנימי שנחשף כאשר פותחים את המסך, שוכנים כמקובל כפתורי האופציות והתפריטים.

שני דברים הפריעו לנו בצד הפיזי של תפעול המצלמה - הראשון, היא לא מצוידת ברצועת אחיזה ראויה לשמה, דבר שמקשה על צילום יציב מחוץ למים ועלול לעלות בהחלקה אל הקרקעית בצילום בים; ושני, המסך מסתובב ב-90 מעלות בלבד, ואי אפשר לסובב אותו לצד העדשה לצילום עצמי או להצמיד אותו בחזרה לגוף המצלמה כשהוא הפוך לצפיה נוחה.
 

עמידות למים

ככה נראית מזרקה, ממש מקרוב (צ': נמרוד צוק)
 ככה נראית מזרקה, ממש מקרוב (צ': נמרוד צוק)   
נושא העמידות במים, היות והוא הפיצ'ר הייחודי המרכזי של ה-SW20, דורש התייחסות מיוחדת: על פי החוברת המצורפת למצלמה, היא מתוכננת לפעול במשך עד 30 דקות בעומק של עד 1.5 מטר, בטמפרטורה של עד 40 מעלות צלזיוס. למרות שהמצלמה עברה מבחנים שונים ועומדת בתקנים המתאימים, היצרנית אינה מבטיחה כי המצלמה תשרוד, והיא מזהירה מפני שימושים חריגים כגון קפיצה למים עם המצלמה, שחיה בזרמים חזקים, עמידה תחת מפלים ושאר מצבים העשויים לגרום ללחץ מים גבוה. לאחר השימוש יש ליבש אותה עם מגבת ולאחר מגע עם מי מלח יש לשטוף את המצלמה במים מתוקים. בנוסף, פעם ב-18 חודשים מומלץ להחליף את המעטפת חסינת המים.

אמנם לא בדקנו את המצלמה בכל המצבים האמורים, אבל השתמשו בה תחת מצבי רטיבות שונים, כולל הטבעה של כמחצית השעה בכיור - ולא נראה שהיתה לכך השפעה כלשהי על המצלמה, מלבד תלונות על שעמום ודרישות מצדה לתוספת סיכון בשל קרבה לכיור מטונף.
 
 

צילום

אם עדיין לא הבנתם - המצלמה עמידה למים. ולמטקות (צ': יח"צ פנסוניק)
 אם עדיין לא הבנתם - המצלמה עמידה למים. ולמטקות (צ': יח"צ פנסוניק)   
כמות חומר הגלם שתוכלו לאחסן על המצלמה תלויה באיכות הצילום שתבחרו ובנפח כרטיס הזכרון שלכם. באיכות הנמוכה ביותר (LP) תוכלו לצלם בין 12 דקות (עם כרטיס של 256KB) ועד 13 שעות ו-20 דקות עם כרטיס בנפח 16GB. באיכות הבינונית (SP) תוכלו לצלם מחצית הזמן (6 דקות עד 6 שעות ו-40 דקות) ובאיכות הגבוהה - 3 דקות עד 3 שעות ו-20 דקות.

המצלמה שקיבלנו לבדיקה הגיעה עם כרטיס של 8GB, כאשר כיום הכרטיסים בנפח 4GB הם המשתלמים ביותר מבחינת מחיר לג'יגהבייט. על כרטיס כזה תוכלו לאחסן 50 דקות באיכות הגבוהה, שעה ו-40 דקות באיכות בינונית או 3 שעות ו-20 דקות באיכות בסיסית.

המצלמה יכולה לשמש גם כמצלמת סטילס, בשתי רמות איכות תמונה. מספר התמונות שתוכלו לשמור על כרטיס זכרון אחד ינוע בין מאות (בכרטיסים של מגהבייטים בודדים) לאלפים ועשרות אלפי תמונות (בכרטיסים של 256MB ומעלה), היות שהן נשמרות ברזולוציה של 640x480 בלבד.

למצלמה יש מצב מיוחד לצילום מתחת למים, שמופעל בלחיצה על כפתור ייעודי ואמור להתאים את התאורה והסאונד לתנאים השוררים מתחת למים. יש לה גם מצב צילום אוטומטי, שמאפשר לצלם את עצמכם באמצעות טיימר.
 

ביצועים

מצב הסטילס לא משהו בכלל, ובלילה בפרט (צ': נמרוד צוק)
 מצב הסטילס לא משהו בכלל, ובלילה בפרט (צ': נמרוד צוק)   
כמצלמת וידאו לחובבים, לא היו לנו יותר מדי טענות: ה-SDR-SW20 מציעה זום אופטי x10, צילום בפורמט מסך רחב (16:9) כברירת מחדל ואיכות תמונה וצליל ברמה גבוהה מאוד, יחסית למחיר ולגודל. למשתמש החובב, העובדה שהחומר נשמר על כרטיס SD ואפשר להעביר אותו בקלות ובמהירות למחשב, ללא צורך להתעסק עם דגימה מקלטות, היא יתרון עצום. משתמשים רציניים יותר, לעומת זאת, יתקשו להשלים עם פורמט הוידאו הדחוס בו נשמרים הסרטונים. החסרון העיקרי שמצאנו היה הקושי היחסי של המצלמה להתמודד עם תנאי תאורה גרועים.

במצב סטילס, עם זאת, ה-SDR-SW20 מספקת תוצאות עלובות למדי, בדומה למרבית מצלמות הוידאו - אם המטרה העיקרית שלכם היא לצלם תמונות סטילס מתחת למים, יש פתרונות הרבה יותר מוצלחים ופחות יקרים.

המצלמה מגיעה עם חבילת התוכנות Motion SD STUDIO, שמאפשרת להעביר את הסרטונים והתמונות מהמצלמה למחשב, לקטלג אותם ולערוך מהם סרטי וידאו. היא לא מגיעה לרמת התחכום של תוכנות עריכה מקצועיות, אך עושה רושם של פתרון בסיסי מוצלח למדי. ההתקנה היתה נטולת בעיות והעברת החומרים היתה מהירה.
 
 

נתונים טכניים

חיישן: 1/6" CCD
זום אופטי: x10
עדשה: 2.3 - 23 מ"מ
מסך: 2.7" widescreen
מיקרופון: סטריאו זום עם הפחתת רעשי רוח
מידות: 33.8 מ"מ רוחב, 63.4 מ"מ גובה, 115.4 מ"מ אורך
משקל: 224 גרם
אחסון: SD / SDHC
תקשורת: USB 2.0
סוללה: נטענת Lithium - Ion
יכולות מיוחדות: עמידות במים, בחול ובזעזועים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by