ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זבל נמשך לזבל 
 
 איכס, נכון?   
 
מערכת חיים ברשת

Wired חקר ומצא: מאחורי רוב הספאמים עומדים עוד ספאמים ותרמיות פירמידה. רק 17 אחוזים מהספאמרים נשלחים על ידי אנשים שרוצים למכור משהו, וחלקם בכלל לא יודעים שהם ספאמרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אף אחד שדעתו צלולה ומוחו חד לא עונה לספאם. אז מה קורה שם, כשנמוכי המצח מחליטים לענות למייל ההוא שהבטיח להם "לעשות כסף מהבית"? אתר Wired החליט לפתוח את תיבת פנדורה ולהציץ לתוכה. מיילים נשלחו בתשובה ל-75 ספאמים אקראיים משש תיבות דואר שונות. להלן הממצאים:

56 אחוזים מהספאמרים לא ענו אפילו לבקשת המידע הנוסף. במקום זה הועברו כתובות המייל לספאמרים אחרים. ובכלל, מסתבר שמאחורי הספאם יש מעט מאוד מוצרים שנמכרים. רק 17 אחוזים מהתגובות למיילים של Wired הגיעו מאנשים שבאמת רצו למכור מוצרים דרך הרשת. שאר הכסף שרץ במערכת נובע מתרמיות בסגנון עדות הפירמידה, בהן אנשים מוכרים כתובות דואר זה לזה.

רוב האנשים שכן רוצים למכור מוצרים דרך הרשת אינם מודעים לעובדה שהם שולחים מיילים לאנשים שלא ביקשו אותם. אנשים שמכרו להם את כתובות הדואר הבטיחו להם כי מדובר ברשימת כתובות של מי שביקשו לקבל מידע על מוצרים. חלק מהמוכרים התמימים בכלל לא שמעו על המושג "ספאם".

הכתבה מציינת "לטובה" את אתרי הפורנו, שלרוב הניבו בדיוק את מה שהבטיחו, אבל מיד דאגו לפצות על יושרם בהתקנת רוֹגְלָה (spyware) ובייצור ספאם נוסף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by