ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת: God of War: Chains of Olympus 

ביקורת: God of War: Chains of Olympus

 
 
רפאל בן ארי, גיימר

God of War: Chains of Olympus הוא אחד המשחקים הטובים ביותר שהגיעו ל-PSP אי פעם, אם לא הטוב שבהם. רפאל בן ארי טיפס על פסגת האולימפוס, ומבטיח שמדובר בחוויה שלאף אחד מכם אסור לפספס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
God of War: Chains of Olympus. פריקוול לשני המשחקים הקודמים (צ': גיימר)
 God of War: Chains of Olympus. פריקוול לשני המשחקים הקודמים (צ': גיימר)   
זה לא קורה הרבה, אבל כשזה סוף-סוף קורה – חייבים לראות את זה. מפתחי משחקים מוכשרים מצליחים להוכיח לנו שה-PSP היא קונסולה רבת-עוצמה, ומי שטוען אחרת פשוט לא יודע את העבודה שלו. כמו כמה דוגמאות מוצלחות לפניו, גם God of War: Chains of Olympus מעניק לנו חוויה רווית אקשן שלא נופלת מזו של גרסאות ה-PlayStation 2.

Chains of Olympus (שרשראות האולימפוס) מתרחש, מבחינה כרונולוגית, לפני שני הכותרים הקודמים בסדרה. קרייטוס, גיבור המשחק הספרטני, משרת את האלים במרירות, בתקווה שאלו יחוסו עליו ויפטרו אותו מהסיוטים והרגשות הנוראיים שרודפים אותו מעברו הרה האסונות. פעם נוספת אנו חוזרים לעולם המיתולוגיה, בו הכל אפשרי ואתם מהווים חלק מהאגדה.
 
 
קרייטוס מקבל מהאלים בתחילת המשחק משימה לא פשוטה: עליו לבלום את מתקפת הפרסים על העיר אתיקה. כבר במסך הראשון שתראו ב-Chains of Olympus תיעתק נשימתכם: המשחק נראה פשוט מדהים, עם אפקטי אור מתקדמים וטקסטורות חדות. בשלב הראשון הפרסים תוקפים עם מאות ספינות מהים, כדורי אש שועטים באוויר לעבר חומות העיר העצומות, חיילים מסתערים ואתם בדיוק במרכז האקשן – על החוף.

כבר בשלבים הראשונים תיאבקו בציקלופים ענקיים, מפלצות אדירות מימדים, מלך פרס ואינספור לוחמים – וזוהי רק ההקדמה. בהמשך, העלילה נהפכת מרכזית יותר כשהשמש נחטפת מהשמיים, ועל קרייטוס לעשות ג'סטה לאלים ולהחזיר אותה לשם. כמובן שזה לא כל כך פשוט, ועל הדרך יהיה עלינו להלחם בשלל אויבים חסרי פרופורציה ולהבין מה הקשר של מורפיאוס, אל החלומות, לכל העניין.
 

מתחילים הכי מהר - ומגבירים

God of War: Chains of Olympus. אגרסיבי (צ': גיימר)
 God of War: Chains of Olympus. אגרסיבי (צ': גיימר)   
מילת המפתח במשחק היא 'מאסיביות', אותה תרגישו במיוחד כשתילחמו ביצורים מיתולוגיים ותביסו אותם בעזרת מהלכים מרהיבים ומיני משחקונים. בחלק גדול מהמשחק תיוותרו עם פה פעור, ולא תסגרו אותו עד שהוא יתחיל לכאוב לכם. בכלל, ב-Chains of Olympus הושם דגש רב יותר על אקשן ולחימה, ופחות על פתירת פאזלים – כך שלא יהיה לכם הרבה זמן להתאושש מההלם שיפקוד אתכם אחרי כל קרב גרנדיוזי ועקוב מדם.

מבחינת משחקיות, מי שמכיר את הסדרה ירגיש מיד בבית. המשחק מתנהל מגוף שלישי, והמצלמה עושה עבודה פנטסטית ומדלגת בין מיקומים קבועים ובין מעקב צמוד אחריכם. בכל מקרה, לעולם לא תפספסו את מה שקורה סביבכם. להבי הכאוס העצבניים של קרייטוס על שלל הקומבואים שלהם חוזרים אלינו, ואת יכולותיו של קרייטוס עדיין ניתן לשדרג באמצעות כדורים אדומים, אותם תקבלו בכל פעם שתביסו אויבים.

בנוסף מפוזרות במשחק תיבות המכילות כדורים כאלו, לצד תיבות המכילות כדורים ירוקים (שייתנו לכם חיים), כדורים כחולים (שייתנו לכם כוח קסם), עיני גורגונים ונוצות פניקס. מי שלא מכיר את כל אלו ייעזר בהודעות ההדרכה המוצלחות של המשחק, אשר יסבירו לכם כל מה שאתם צריכים לדעת.
 
 

הוליווד על המסך הקטן

God of War: Chains of Olympus. אנימציה מדהימה (צ': גיימר)
 God of War: Chains of Olympus. אנימציה מדהימה (צ': גיימר)   
איכויות ההפקה של Chains of Olympus פשוט יוצאות מהכלל. כל דבר שקורה על המסך נראה ונשמע מושלם, והמשחק כמעט ולא עוצר לטעון שלבים חדשים אלא ממשיך ללא הפסקות. סרטוני וידאו מתמזגים עם קטעי קישור המבוססים על מנוע המשחק בדרך שתתעתע בכם לא אחת, ותגרום לכם לתהות האם מדובר ברגע המתרחש בתוך המשחק, או בוידיאו שהוכן מראש. כל זה מתובל בציורים משובחים, והסאונד לכל אורך המשחק טוב עד כדי כך, שפשוט חובה לשחק עם אוזניות.

האנימציה לא נופלת מהסטנדרטים הללו, וקרייטוס נע וזז בעולם המשחק באופן הטבעי ביותר. המפתחים שוב הלכו עד הסוף גם מבחינת האלימות המדממת, התכנים המיניים והדמויות המתוסבכות. במילים אחרות, זהו ללא ספק משחק המיועד למבוגרים, במיוחד כשזה נוגע למיני-משחקונים כגון שחיטת מפלצות אדירות או מין בוטה, אבל גם מבחינת האווירה והעלילה האפלים.

מי שטען שהמסך הקטן של ה-PSP אינו מספיק על מנת להעביר את קנה המידה האדיר של השלבים והיצורים המיתולוגיים במשחק, מוזמן לאכול את הכובע. כמעט בכל מקום שבו תהיו, המשחק ימשוך אליכם תשומת לב ויגרור את הקהל המתקבץ מעל המסך הקטן להשמיע קריאות התפעלות ותחינות בסגנון 'בבקשה תן לי גם!'. אין ספק שזה המשחק המושלם להשוויץ בו לחברים ולשכנע אותם לקנות PSP, או להוכיח לפקפקנים מהן יכולות הקונסולה הקטנה.
 

להסתער על החנויות

God of War: Chains of Olympus. ללא משחק מרובה משתתפים (צ': גיימר)
 God of War: Chains of Olympus. ללא משחק מרובה משתתפים (צ': גיימר)   
עד כמה שהמשחק מתקרב לכך, הוא עדיין איננו מושלם. Chains of Olympus לא מציע שום אפשרות של משחק מרובה-משתתפים, ומותיר אתכם לשחק לבד. הדבר היה פחות מכעיס אם רק המשחק היה נמשך יותר משש עד שבע שעות (אשר חולפות ביעף), היות והן מותירות טעם עז של עוד. גם אחרי האתגרים הנוספים שנפתחים בסוף המשחק, יש מקום לתוכן נוסף.

מעבר לכך, המשחק עוקב באדיקות אחרי הנוסחה של כותרי God of War הקודמים, ולא מסתכן בשום שינוי שהוא. ייתכן שיש לברך על כך, היות ושלושת המשחקים מוצלחים מאוד, אך בכל זאת וותיקי הסדרה היו נהנים יותר עם כמה שיפורים או רעיונות חדשים במשחק. בסופו של עניין, גם אם אין חידושים מרתקים ב-Chains of Olympus, הוא מספק יותר ממה שמעריצי הסדרה אי פעם קיוו לראות על מסך ה-PSP.

לסיכום, God of War: Chains of Olympus הוא אחד הפלאים הבוהקים של ה-PSP, הן מבחינת הבידור המהנה שהוא מציע, רמת הליטוש שלו והפן הטכני הבלתי-ייאמן שלו. את המשחק הזה אסור לגיימרים שוחרי הפעולה לפספס בשום אופן, ושום תירוץ לא יתקבל – ה-PSP שלכם נועד למשחק הזה. רוצו לקנות לפני שייגמר.
 
God of War: Chains of Olympus. כבר נגמר? (צ': גיימר)
 God of War: Chains of Olympus. כבר נגמר? (צ': גיימר)   
בעד
נשמע ונראה פשוט מדהים
אקשן מדמם וחסר מעצורים שיותיר אתכם המומים
מצלמה יעילה ומשחקיות מנצחת

נגד
אין מצב משחק מרובה משתתפים
לא מציג חידושים על פני הכותרים הקודמים בסדרה
נגמר מהר מדי

הציון הסופי: 96
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by