ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רואים לך הכל 
 
 רואים לך   
 
מערכת חיים ברשת

טכנולוגיה חדשה תאפשר לראות ולצלם מבעד לעצמים-מוצקים. מדענים: מדובר בתגלית שהשלכותיה עצומות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יד שצולמה באמצעות פליטת קרינה
 יד שצולמה באמצעות פליטת קרינה   
חוקרי סוכנות החלל האירופאית הצליחו לפתח מכשור-טכנולוגי חדיש שיוכל בעתיד לזהות חומר נפץ וכלי נשק ביולוגים הארוזים בחבילות אטומות, לאתר גידולים סרטניים מתחת לעור וגם להציג את מצבם של פצעים המוסתרים תחת בגדים, מבלי להוריד אותם.

צוות מדעני הסוכנות, הצליחו לצלם תמונה שנוצרה באמצעות קרינת טרה-הרץ ממוקדת. התמונה, של יד אנושית, צולמה מבעד לדף בעובי 15 מילימטר, דבר המקביל לצילום גוף מבעד לבגדים. יכולות מימוש הקרינה מזכיר את יכולותיה של קרינת הרנטגן אך בניגוד אליה היא אינה מזיקה לבני אדם.
 
מחולל הקרינה
 מחולל הקרינה   
קרינת הטרה-הרץ, אם התעניינתם, היא קרינה הנפלטת מכל גוף כמעט על פני כדור הארץ, ותדריה נמצאים בתחום שבין גלי הרדיו לגלי האור. משום שלקרינה זו אורך גל קצר מדי בכדי שתיקלט ע"י אנטנת-רדיו וארוכה מדי בכדי שתיקלט באמצעות מכשיר אופטי, קרני הטרה-הרץ נחשבות במידה רבה לחידה קשה לפענוח עבור המדע – ראשית כל בשל הקושי שבגישה אליה. מאידך, הטרה-הרץ תמיד עוררה סקרנות רבה בקרב אנשי המדע, גם בשל הפוטנציאל הפיננסי הטמון בה; תאורטית, באמצעות קרני הטרה-הרץ ניתן להעביר מידע באופן אל-חוטי במהירויות יוצאות דופן (ג'יגה בייטים בשניות בודדות), שלא לדבר על השימושים הרבים בתחום הרפואה והאבטחה.

על פי הממצאים החדשים של הסוכנות הקרינה מסוגלת, בדומה לגלי רדיו, לעבור דרך גופים מוצקים, ובדומה לאור ניתן למקד אותה בגופים ספציפיים בכדי לראות "דרכם". הסוכנות פיתחה את המכשיר העתידני וצילמה באמצעותו צילום ראשון בהיסטוריה האנושית שנעשה באמצעות קרני-טרה.
 
נא לא לשחק עם קרינת טרה-הרץ !
 נא לא לשחק עם קרינת טרה-הרץ !   
את הטכנולוגיה פיתחה הסוכנות בתחילה בכדי לעקוב באמצעותה אחר לווינים המצויים במרחקים עצומים. להפתעתם, גילו שניתן להשתמש בה גם על כדור הארץ באמצעות בידוד תדרים מסוימים ומיקוד הקרינה.

המחקר נעשה בשיטת ה "StarTiger" – גישה חדשה למחקר ופיתוח שנוסתה לראשונה בסוכנות האירופאית. על פי המתכון, לוקחים קבוצת מדענים קטנה ומלאת מוטיבציה, נותנים להם גישה מלאה לספריות מידע ומתקני ייצור, מעיפים כל מערכת בירוקרטית או ניהולית ומאפשרים להם לחקור וליזום לתקופה קצרה בת מספר חודשים. הצלחת השיטה הייתה גדולה, לפחות במבחן התוצאה.

בסוכנות מקווים כי בעתיד הטכנולוגיה תשמש את האנושות בתחומים רבים, החל בהחלפת קרני הרנטגן המזיקות לאדם וכלה בהעברה אל חוטית של אינפורמציה במהירויות-עצומות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by