ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר בנק ישראל נפרץ 

אתר בנק ישראל נפרץ

 
 
מחשבים נענע 10

האקרים - ככל הנראה מאלג'יר - פרצו לאתר בנק ישראל, שתלו בו הודעות בגנות ישראל ושיתקו את פעולתו. נכון לרגע זה האתר עדיין לא פעיל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבנק סגור היום (צילומסך)
 הבנק סגור היום (צילומסך)   
אתר בנק ישראל נפרץ והושחת בסוף השבוע על ידי האקרים ששתלו בו הודעות תעמולה נגד מדינת ישראל. בעקבות ההתקפות פעולת האתר הופסקה ונכון לרגעים אלה הוא עדיין לא פעיל.

ההודעה בערבית שהושתלה באתר, החתומה בידי פורץ בעל הכינוי "המורי", כוללת שורה של מסרים בגנות ישראל, כגון "מיליוני מוסלמים צעירים מוכנים למות למען אל-קודס" ו"התרחיש של צ'צ'ניה יחזור על עצמו ונבעט אתכם החוצה". בעמוד הפרוץ מוטבע גם סרטון יוטיוב המראה כינוס של תנועה מיליטריסטית מוסלמית.

בתגובה לפריצה הוציא בנק ישראל הודעה ובה נאמר: "אתר האינטרנט החיצוני של הבנק נפרץ אמש ככל הנראה על ידי האקרים שהכניסו לאתר חומרי תעמולה בערבית. הפריצה התגלתה אמש ומיד החל הטיפול בה. האתר נחסם לגלישה באופן יזום על מנת לטפל בתקלה. יודגש, כי אתר האינטרנט של בנק ישראל והמערכות הפנימיות של הבנק נשענות על תשתיות נפרדות, ולכן אין אפשרות לחבל בנתונים כלכליים המתפרסמים על ידי הבנק. עד לתיקון האתר ניתן לקבל שערים יציגים בטלפון. מיד עם תיקון התקלה, יועלה האתר לאוויר מחדש".
 
 
משוער כי מקור הפריצה הוא אלג'יריה וכי מדובר בקבוצת האקרים מוכרת שכבר פרצה והשחיתה אתרים בארץ ובארה"ב. מפעילי האתר יכולים להחזיר אותו לקדמותו על ידי שימוש בגיבויים, אולם ככל הנראה עדיין לא מצאו דרך לחסום את ההתקפות החוזרות ונשנות. בינתיים, המבקרים באתר מקבלים עמוד ריק עם ההודעה "האתר סגור זמנית".

השחתת אתרים ישראליים בידי האקרים, בעיקר מהעולם הערבי, היא אירוע לא נדיר, אולם ברובם הגדול של המקרים מדובר בהתקפות פשוטות שביכולת בעלי האתרים לתקן מיידית ללא כל נזק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by