ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרובוט שיקבע אם את כוסית 
 
 הקזנובה האלקטרוני ומעריצה אלמונית   
 
מערכת חיים ברשת

רובוט חדש המצויד בבינה מלאכותית מתיימר לסייע לגברים המבולבלים של ימינו, מיהי האישה האידיאלית עבורם; ההיפך אגב, לא עובד, כיוון שנשים מורכבות קצת יותר מגברים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחי אינטליגנציה מלאכותית בעיר פייפ שבסקוטלנד חשפו השבוע ראש רובוטי, אשר לטענתם מסוגל לקבוע, בצורה מדעית לחלוטין, אילו נשים ייראו מושכות לגברים ואילו לאו. צוות המומחים הזהיר כי הרובוט לא עובד בצורה ההפוכה, כיוון שנשים נמשכות לגברים לא על סמך מראה בלבד.

אנשי הצוות בחברת Intelligent Earth מסרו ל-BBC כי הרובוט, המעוצב בצורת ראש (סטייל הרובוטים שטרופית חילקו בשנות השמונים, קונספט עיצובי מעניין ודלוח משהו) מסוגל לחשב כמה נשיים או גבריים, הפנים האנושיות אותן הוא בוחן. לטענתם, האנדרואיד מסוגל להעריך את מידת המשיכה שיעוררו פנים נשיים אצל גברים.

מנהל הפרוייקט, דיוויד קומינג אמר: "טכנולוגיית הבינה המלאכותית שפיתחנו כאן לומדת איך להבחין במינו של מי שעומד לפניה על ידי פניה לחוויותיה הקודמות, בצורה דומה למדי לצורה בה המוח האנושי לומד לעשות זאת כשאנו ילדים".

"הרובוט בוחן מספר מאפיינים בפנים כדי לקבוע מה מינו של מישהו, כך שככל שהאישה תראה נשית במובן הקלאסי של המושג, יצליח הרובוט להחליט במהירות גבוהה יותר לאיזה מין שייך הנבדק שלפניו".

"מחקר פסיכולוגי הראה כי הראה כי מידת האטרקטיביות של אישה, מיוחסת באופן ישיר לנשיות שלה, כך שלמעשה אנו יכולים להשתמש בקריאה של הרובוט כמדד למידת המשיכה אותה יגלו גברים לאישה מסוימת".

הוא מסר כי הטכנולוגיה שימושית יותר בצורה זו, כיוון שנשים נמשכות לגברים על סמך פקטורים רבים יותר ממשיכה חיצונית בלבד, ועל כן לא ניתן למדוד את מידת המשיכה שיחושו נשים לגברים. (ועל זה אמא שלי הייתה אומרת: "בוקרה פיל מישמיש, אני לא מאמינה!").


מה אכפת לרובוט

חברת הבינה המלאכותית קיבלה לידיה בשבוע שעבר את דגם האב-טיפוס של הרובוט, שזכה לכינוי החיבה "דוקי", ועתה עובדת החברה על הפצה מסחרית של האנדרואיד. מחירו של הרובוט יעמוד על בין 3,000 ל-5,000 ליש"ט (23,000-40,000 ש"ח) בהתאם לתכונות שיורכבו בו לשם מטרות הלמידה שלו.

מצלמות דיגיטליות המותקנות בראשו של הרובוט מצלמות את תמונת האדם העומד מולו, ומעבירות את הקלט לעיבוד במחשב המרכזי של הרובוט ומשווים את התמונה לפנים קודמות שהוא ראה.

נכון לשעה זו יכול הרובוט לבצע אך ורק משימות פשוטות (כיאה לרובוט שתוכנן ע"י גברים, לשם זיהוי מי מהנשים העומדות מולו שווה לתואר הנכסף "כוסית"), אך הצוות הביע תקווה כי הוא יוכל לשמש גם כעוזר אלקטרוני אישי, לקחת הודעות, לזהות פנים של מבקרים קבועים ולפנות אליהם בשמם.

החברה גם מקווה בשלב מאוחר יותר לבנות אנדרואיד בגודל מלא, אשר יוכל ללכת, לתקשר עם בני אדם (ומן הסתם לשרוק לבחורות נאות ולצבוט להן בישבן).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by