ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החופש לאסוף בולים של היטלר 
 
 
רויטרס

בית המשפט בצרפת זיכה את נשיא יאהו לשעבר מתמיכה בנאציזם; ההאשמה המקורית עלתה לאור מכירת מזכרות נאציות באתר האמריקאי של החברה, דבר המנוגד לחוק הצרפתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט פלילי בצרפת זיכה אמש (ג') את הנשיא לשעבר של ענקית האינטרנט האמריקאית Yahoo מאשמת מחילה על פשעי מלחמה, ע"י מכירת מזכרות נאציות. הזיכוי נחשב לניצחון חשוב של תומכי חופש הביטוי על גבי האינטרנט.

ביהמ"ש מצא כי טימותי קוגל וחברת Yahoo לא מחלו או היללו את הנאציזם וכי הם לא שפכו אור חיובי על המדיניות של אדולף היטלר, ע"י כך שמכרו חפצים הקשורים לתקופת הרייך השלישי.

קוגל,אשר עזב את משרתו ב-Yahoo בשנת 2001 עשוי היה למצוא עצמו, בתיאוריה לפחות, מאחורי סורג ובריח לתקופה של עד חמש שנות מאסר בפועל ולקנס כספי על סך 45,700 אירו (כ-₪240,000) אם היה נמצא אשם בתיק אשר החל בשל תלונה שהוגשה ע"י שלושה ארגונים יהודיים צרפתיים וקבוצות למלחמה באנטישמיות באוקטובר 2001.

החוק הצרפתי לא מאפשר הצגה ומכירה של חפצים הקשורים לטונים גזעניים, והאתר הצרפתי של Yahoo אכן לא הציע מכירות פומביות של פריטים נאציים. אולם גולשים צרפתיים יכלו עדיין לרכוש את השרידים מאתר האם של החברה בארה"ב.

בנובמבר 2000 צרפת הורתה ל-Yahoo לחסום את אפשרות רכישת הפריטים לאזרחים צרפתיים, אולם שופט פדרלי פסק שנה אח"כ כי החברה, היושבת בקליפורניה, אינה צריכה להתאים את אתריה הלא-צרפתיים לחוק הצרפתי.

מאז הפסיקה חברת Yahoo ואסרה מכירת רוב פריטי תעשיית המזכרות הנאצית, שכללו פריטים כגון מדים ממחנות ההשמדה ופגיונות. חפצים שעדיין ניתן למצוא כיום באתר הם בולי דואר, שטרות ומטבעות מתקופת השלטון הנאצי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by