ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמת הדונאטס 

מלחמת הדונאטס

 
 
ערן גבע

הפגנה נגד הוידאו בפליקר נגמרה באירוע דונאטס המוני, למי שייכים האימיילים שאנחנו כותבים בעבודה, ועל איזה טרנד דיגיטלי (כמעט) שכחנו? השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא ביקשנו רשות. מה תעשו לנו? (לוגו חגיגות ה-60)
 לא ביקשנו רשות. מה תעשו לנו? (לוגו חגיגות ה-60)   
• בעלי אתרים המעוניינים לשלב באתריהם את הלוגו הרשמי של חגיגות ה-60 למדינתנו, ביקשו אישור לכך ונדחו. למה? ככה, בגלל הביורוקרטיה.

התשובה הרשמית שניתנה מטעם מטה חגיגות ה-60, לגולש שביקש לשלב את הלוגו באתרו הפרטי הייתה כדלקמן: "לפנייתך בנושא שימוש בסמליל ה-60, יש למלא טופס לבקשת חסות לשימוש בסמליל בלבד. הטופס עובר לוועדה בלתי תלויה, הדנה בפנייה. הוועדה אינה מאשרת שימוש בסמליל ה-60 באתרי אינטרנט מאחר ואלו הם מוקדי פרסום דינמיים, שאין דרך לעקוב, ולבקר את תוכנם".

• ואני אומר: חלקה האחרון של תגובת הועדה מזכיר לי שרק לא מזמן עברה בקריאה ראשונה בכנסת ישראל ההצעה לחוק סינון אתרים. חוק דבילי שבפני עצמו ניתן לתהות על מידת היותו הגיוני, לגיטימי, או מעשי.
 

מסטילס ועד וידאו

 
• זוכרים שסיפרנו לכם שפליקר הוסיפו את האפשרות להעלות קבצי וידאו לאתר? משתמשי האתר הצביעו בעכברים ויזמו קבוצה הקוראת להחרים את האתר. הנימוק לאקט הרדיקלי: אפליקציית שיתוף הווידיאו החדשה מיותרת מבחינתם.

"כולנו הצטרפנו לפליקר בזכות היותו מוקדש לצילומים ולצלמים ואנחנו מעוניינים שיישאר כזה", הסביר אחד המוחים. "בקשתנו היא שתוספת אפליקציית הווידיאו תוסר מן האתר". קבוצת המחאה גייסה למעלה מ-25,000 תומכים, אולם אז קמה קבוצה נוספת – ככל הנראה מזויפת (והשמועות גורסות שמפעילי פליקר עצמם יזמו אותה) – שאמנם יוצאת נגד הוידאו, אבל דורשת כופר: דונאטס לכל חברי הקבוצה.

• זה נגמר באירוע דונאטס המוני.

• בתחום סרטי הוידאו דווקא אין אוכל. משתתפי "הישרדות" האמריקאית, שעם התקדמות העונה הופכים כחושים יותר ויותר, יצטרכו להיזהר: העונה הבאה תצולם ב-HD. עושה רושם שיהיה אפשר לראות להם את הצלעות במובן הכי מילולי של המילה.

• אם המחשבה על צפייה באבחנה גבוהה במשתתפים עושה לכם רע, תוכלו לעבור לחלופה הרגילה: סרטים בסטרימינג. השבוע הושק האתר הישראלי הראשון לצפייה בסרטים בתשלום, על פי דרישה. בינתיים המבחר, איך לומר, לא משהו מה שיוצר בעיה: משתמשי האינטרנט כבר התרגלו להוריד סרטים מהאינטרנט בחינם, ובאיכות גבוהה. אתר לא יכול לצפות להצליח אך ורק על סמך זה שהוא מספק חלופה חוקית, אך באיכות לא טובה ועם מבחר דל.
 

יש לי בטחון

אבטחת מידע, הא? (צ': ASAP Images)
 אבטחת מידע, הא? (צ': ASAP Images)   
• מחקר חדש מטעם ה-NCSA (National Cyber Security Alliance), מגלה נתונים מפתיעים בכל הנוגע להיעדר המודעות, שלא לומר הבורות, של האמריקנים בכל הנוגע לאבטחת מידע ברשת.

מן המחקר עולה שכמחצית מן הנשאלים (48%), אינם יודעים כיצד להתגונן מפני פשעי מחשב, ו-46% לא יידעו כיצד לפעול אם יגלו שנפגעו בהקשר זה. החדשות החיוביות הן ש-49% ממשתתפי הסקר החליפו את סיסמאותיהם האישיות בשנה האחרונה, ו-19% מהם עשו זאת בחודש האחרון.

• הנה דוגמה טובה להיעדר המודעות בכל מה שקשור לאבטחת מידע ובירור פרטים בסיסיים על מי שמנסה למכור לך משהו ברשת: לאחר שחברת Psystar בישרה בשמחה וששון כי היא יוצרת מחשבים אישיים תואמי מק במחיר מגוחך, התברר כי משהו מסריח בממלכת דנמרק, וכי ייתכן שהחברה מנסה לדלות פרטים אישיים (Phishing) של לקוחות פוטנציאליים שהיו מעוניינים במרכולתה.

• אחרי שסגרנו פינה זו וברור לנו עד כמה חשובה האבטחה, אולי כדאי ליישם לקחים. השבוע יצאה הגרסה העברית של חבילת העדכונים Service Pack 1 לויסטה.

החבילה כוללת את כל העדכונים וטלאי האבטחה שיצאו לויסטה לפני שחרורה, תמיכה בפלטפורמת הגרפיקה Direct3D 10.1, ועוד. היא אמורה לשפר את יציבות המערכת, את אמינות התקשורת, את הביצועים במספר תחומים ואת ניהול צריכת החשמל בניידים, ובנוסף להבטיח תמיכה במספר גדול יותר (כ-80 אלף) של התקני חומרה ולשפר את התאימות לתוכנות.

• אפרופו ויסטה, בהונג קונג הושק טלפון סלולרי שממש יכול להריץ את מערכת ההפעלה הזו. הוא מבוסס על מעבד ה"אטום" החדש של אינטל, אז אולי זו הסיבה.

• אפרופו מיקרוסופט, הענקית מרדמונד הקימה שירות מתחרה ל-Google News.
 
 

אימייל

תיבת הדואר הזו שייכת לי! (צ': GettyImages)
 תיבת הדואר הזו שייכת לי! (צ': GettyImages)   
• מי מהקוראים שגולש מדי פעם באינטרנט במסגרת עבודתו, ישמח בוודאי לקרוא השבוע שהאימיילים שלו עשויים להישאר בטוחים ושמורים. פסיקת בית הדין האזורי לעבודה בנצרת קבעה כי הפרטיות הוכרה כערך מוגן, ובהתאם לכך, גם תכתובות הדואר של כל אחד זוכות להגנה זו.

הפסיקה ניתנה בעקבות מעסיק שביקש מבית המשפט לקבל כראיה הודעות דואר אלקטרוני של עובד, בנימוק שתכתובותיהם של עובדים הנשמרות על מחשב החברה הינן רכושה. השופט סבר שאין לקרוא אימיילים של אדם ללא רשותו, ואמר שאם טענות המעסיק נכונות, הוא בוודאי יוכל לבסס אותן גם ללא שימוש בראיות שפוגעות בפרטיות.

• מצד שני, אולי אין סיבה לבדוק אימיילים כל יום. מחקר חדש קובע ש-92 אחוזים מהמיילים הם ספאם. למעשה, בכל יום צצים 23 אלף דפי ווב הקשורים בספאם.
 

דיגיטל טרנד

מודה אני לאלוהי האייפון (צ': יח"צ אפל)
 מודה אני לאלוהי האייפון (צ': יח"צ אפל)   
• משרד התקשורת האמריקאי קנס בסכום העולה על שישה מיליון דולרים רשתות קמעונאיות ושני ספקי מוצרי אלקטרוניקה, בגין הפרת חוקי תיוג וייבוא מסכי טלוויזיה שלא עומדים בתקן השידור הדיגיטאלי (V-Chip DTV) המתוכנן לשנה הבאה.

ואחרי הניסוח המנופח, כדאי להסביר במה מדובר: משרד התקשורת האמריקאי קבע שמסכי טלוויזיה החל מגודל של 25 אינץ', הנמכרים לאחר הראשון ביולי 2006, חייבים לכלול טיונר דיגיטלי, זאת על מנת להקל על הציבור את המעבר לשיטת השידור הדיגיטלית החדשה.

מספר רשתות שיווק חשבו שיוכלו לייבא מסכים אנלוגיים מבלי לסמן אותם בתגית מיוחדת – ובכך גרמו לצרכנים רבים לקנות טלוויזיות מיושנות מבלי שאלו ידעו שהטלוויזיות שרכשו לא תומכות בתקן החדש. כיוון שכך, הן נענשו.

• כתבה שלמה בלי לומר מילה על ה-Eee או על האייפון? לא ייתכן. הכל כבר נאמר, ובכל זאת לא יזיק לסכם: Asus סיפקה פרטים רשמיים על ה-E900 - הדגם החדש של ה-Eee, המיני-לפטופ שכבש את לבבות העם.

במקביל, דורון פישלר טוען שה-Eee וחבריו כאן כדי להישאר – הם האופנה וכל השאר יתאימו את עצמם למחשבים הממוזערים הללו.

• באופן מפתיע, התברר שמתיחת 1 באפריל של מחשבים נענע 10 לא היתה מתיחה אחרי הכל. אפשר לפרוץ את ה-iPod Touch כך שניתן יהיה לחייג ולבצע ממנו שיחות טלפון, בהתבסס על יכולות ה-Wi-Fi של המכשיר.

בדיוק כמו באייפון, גם השיחות מהאייפוד טאץ' יהיו בחינם, עובדה שאנו חבים לקיומן של תוכנות ה-VoIP (ואגב, אם תהיתם מה קורה עם האייפון דור שלישי – זה המקום לברר).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by