ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בועטים בעתיד של אינטל 
 
 צפוי, אבל בכל זאת   
 
מערכת חיים ברשת

IBM טוענת שלא תשקיע בהתאמת לינוקס לעבודה עם מעבד 64 הביט של אינטל. גוגל כבר הודיעה שאת שרתי העתיד שלה תבסס על מעבדים קטנים וזולים, ולא על המפלץ החדש. סוף העולם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבב הדגל החדש של אינטל, ה-Itanium, ספג מכה כבירה בשבוע, כש-IBM החליטה להפסיק את המאמץ שלה להתאים את מערכת ההפעלה לינוקס לשבב החדש, העובד בטכנולוגיה של 64 ביט, כך מדווח אתר IDG.

על פי דובר IBM רון פאבלי, המכירות של השבב החדש פחות מזוחלות. במילים יוצאות דופן בבוטותן, אמר פאבלי כי "ל-IBM אין אף אחד שעובד עם לינוקס על איטניום. על פי מה שאנחנו רואים, האיטניום כרגע הוא כמו ניסוי מדעי. אין למוצר הזה שוק."

כמו IBM, גם חברת דל מעכבת את הפצתו המסחרית של מחשב המבוסס על האינטיום, הנמצא בשוק מאז יולי 2002. לעומת שתי אלו, HP החליטה לבסס את הדור הבא של שרתיה על המעבד החדש של ענקית השבבים. HP ואינטל משקיעות מאמצים אדירים להתאים את לינוקס לעבודה עם השבב החדש, בשל אחיזתה ההדוקה של לינוקס בשוק השרתים, אליו מיועד האיטניום.

מי צודק בסיפור הזה? אם לשפוט על פי התוכניות העתידיות של גוגל, צרכנית שרתים גדולה, הרי שלחברה אין כל כוונה לרכוש את הילד החדש בשכונה של אינטל. "את שרתי העתיד שלנו נבנה עם מעבדים קטנים וזולים הרבה יותר", אמר מנכ"ל החברה אריק שמידט כשנשאל על כך. הייתכן כי מדובר בתחילתו של מהפך מחשבתי, שיסתור את הגישה שנבעה מחוק מור וראתה בהגברת כוח החישוב של המעבד היחיד את תכלית הכל?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by