ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לאסי לכי הביתה 
 
 ?are you talking to me   
 
מערכת חיים ברשת

טכנולוגיה חדשה המפותחת בימים אלה ומבוססת על אותות לווין, עשויה להוציא לפנסיה את כלבי הנחיה לעיוורים וכבדי ראייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כלי ניווט חדש המיועד לסייע לעיוורים וכבדי ראיה למצוא את דרכם ברחובות הערים עומד עתה בפני ניסוי, תחת פרוייקט אירופי חדש. המכשיר הנישא עושה שימוש בטכנולוגיות לווין מתקדמות של סוכנות החלל האירופית (ESA) על מנת לאתר ולהדריך הולכי רגל, בזמן אמת, על גבי חיבור אינטרנט אלחוטי.

המכשיר ינוסה בשבועות הקרובים ע"י מתנדבים מהארגון הספרדי הלאומי לעיוור. הניווט הלוויני בצורתו הנוכחית, מבוסס על מערכת המיקום הגלובלית (GPS), עובד יפה עבור שירותים נייחים רבים, אולם חסר את הדיוק הדרוש עבור ניווט מדויק לאורך רחובות עירוניים. כפי שמדווח ה-BBC.

הדבר קורה בשל בניינים גבוהים באזורים עירוניים, כמו גם בשל הפרעות נוספות כגון עצים המונעים את יכולתם של המכשירים הקרקעיים (אותם מחזיקים המשתמשים) לעקוב אחר לוויני ה-GPS. הדבר מביא לכך שדיוק המיקום, לרוב אינו עולה על 30 עד 40 מטרים.


אותות מן החלל

על מנת לשפר את דיוק מערכת ה-GPS לכדי מטרים בודדים, אירופה מתכננת את מערכת Egnos המשדרת תוספת אותות, דרך לוויינים הנמצאים באופן קבוע מעל נקודה קבועה על כדה"א, ומאפשרים למקלטים על הקרקע לתקן את השגיאות באותות ה-GPS.

על מנת לפתור את בעיית הבניינים הגבוהים החוסמים את האותות, המציאו בסוכנות החלל האירופית טכנולוגיה משלימה, הידועה בשם SisNet, המשדרת את האותות בזמן אמת על גבי האינטרנט תוך שימוש ברשתות אלחוטיות.

המערכת הניידת החדשה, שפותחה ע"י החברה הספרדית GMV Sistemas, נעזרת בטכנולוגיה זו על מנת לשפר את דיוק מיקום ה-GPS לכדי מטרים ספורים, רגישים מספיק כדי להבחין במכשולים ברחוב.

הנווט הידני אותה מייצרת החברה הספרדית עבור העיוורים, הקרויה Tormes, כוללת בתוכה מקלדת ברייל, סינטיסייזר לעיבוד צלילים ומקלט GPS, כאשר הדגם החדש כולל גם עם חיבור אינטרנט אלחוטי "מחובר תמיד", המאפשר גישה לשירותי SisNet.


איפה אני?

שפע אביזרי ההיי-טק הכלולים בערכה, מאפשרים למשתמשים עדכון שוטף על מיקומם המדויק. המערכת תאמר להם באיזה רחוב הם הולכים, ליד איזה בניין הם נמצאים ומתי הם עומדים להגיע לצומת.

"אנו סבורים כי התוספת של SisNet לערכה היא דבר מעניין מאוד" אמר אלפרדו קטלינה, המפקח על הפרוייקט ב-GMV. "זה יאפשר לעיוור לנווט בעזרת מפה, בדיוק כמו שאדם רואה יכול לעשות".

לתוספת של חיבור האינטרנט יש גם את האפשרות להגביר את הפונקציונליות של מכשירי הניווט האישיים בדרכים נוספות. כגון שליחת הודעות דרך המכשיר, בקשת הנחיות לגבי דרכי גישה, בקשת עזרה במקרה הצורך וכיו"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by