ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע הבא: כנס איגוד האינטרנט הישראלי 
 
 
עידו קינן

יעסוק בין השאר בסייבר-טרור, חינוך מקוון, הסברה ופרטיות. במקרה של אזעקת אמת, יוחזר הכסף לנרשמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבר בשנה שעברה ציפינו שאיגוד האינטרנט הישראלי (ISOC-IL) יאפשר רישום דומיינים בעברית (נענע.קו.יל, למשל), ולהוציא תו תקן לרשמי דומיינים, שיבטיח ללקוחות הגנה מפני רמאויות בתחום. שתי התחזיות הללו, שניתנו לפני שנה בכנס השנתי של האיגוד, יתממשו אולי השנה. ב-17 בפברואר, אם ירצה השם (וסדאם), יתקיים הכנס השנתי השביעי, שיעסוק בין השאר בסייבר-טרור, חינוך מקוון, הסברה ופרטיות.

את התחזיות הללו השמיע נשיא האיגוד דאז, דורון שקמוני (בתחילת נובמבר 02' מונה אמיר עציוני לתפקיד הנשיא). תו התקן נועד למנוע מקרים כמו זה של חברת Domain.co.il, שהודיעה לבעלי אתרים שרישום הדומיין שלהם עומד לפוג (אף שהדבר לא היה נכון) וקראה להם לשלם לה כדי שתחדש אותו.

"קיוויתי שנסיים את זה ב-02'", אמר השבוע שקמוני לחיים ברשת. "זו עבודה שמתקדמת. אני מאוד מקווה שבחצי הראשון של השנה נעשה צעד מהותי בתחום הזה. זה צעד משפטי, שצריך לעשות בזהירות עם עין פתוחה על מה שקורה בעולם. לא יהיה שינוי מהותי מבחינת המשתמש, אלא מבחינת הסדרת התהליך. יש כאלה באיגוד, ולא רק בו, שחושבים שזה יביא אולי להורדה מסוימת במחירים. צריך לזכור שכשמדברים על עלות הקמת האתר, המרכיב של שם הדומיין הוא ממש קטן".

בנוגע לרישום האתרים בעברית אמר שקמוני: "התקן הבינלאומי נמצא בימים אלה בשלבים אחרונים של אישור, ואז יתחילו המרשמים השונים [הארגונים האחראיים על מרשם הדומיינים – ע"ק] במדינות השונות לבחון איך מתמודדים עם זה".

שקמוני נתן דוגמה לבעיות שעלולות להתעורר: דמיון בין תווים (למשל, בין האלפבית הקירילי והלטיני), שפותח פתח לטעויות והטעיות בכתובות אתרים; והצגת כתובת אינטרנט המשלבת עברית ואנגלית במדיום מודפס, כמו עיתון, כך שהקורא ידע מאיזה כיוון עליו להקליד את השם כדי להגיע לאתר. "בעיות אלה ואחרות נבחנות", סיכם שקמוני, "ויש תקווה שבמהלך השנה תהיה התקדמות בתחום הזה בעולם, ובעקבותיו גם בארץ".

בשנה האחרונה התמקדה פעילות האיגוד בצמצום הפער הדיגיטלי, ופתיחת האינטרנט לאוכלוסיות של זקנים ובעלי מוגבלויות. בנוסף, יזם האיגוד, בשיתוף עם משרד החוץ, פעילות הסברה, אליה גויסו זקנים שגולשים באינטרנט. אותם גולשים כותבים בפורומים, מגיבים לכתבות, מתרגמים חומרים ושולחים אימיילים כדי להסביר לעולם את העמדה הישראלית. האיגוד גם השיק את "מגזין ברשת", מגזין מקוון העוסק בטכנולוגיה ובתעשייה המקוונת.

בתחילת החודש, הודיע האיגוד על קיצוץ מחירי החברות השנתית בו, "בהתאם לרוח התקופה, הידוק החגורות והתכווצות המחירים". המחירים החדשים הם 100 שקלים לחבר רגיל (קיצוץ של 40 שקלים מהמחיר הקודם), ו-50 ש"ח לסטודנטים, בעלי מוגבלויות ופנסיונרים. מי שיירשם לפני סוף החודש, ישלם רק 70 ש"ח.

עוד לרגל המצב, הודיע האיגוד כי במקרה של ביטול הכנס השנתי עקב מצב החירום במדינה, יוחזר התשלום במלואו. התרחיש אינו בלתי-סביר: הכנס השנתי של מיקרוסופט, למשל, שהיה מתוכנן להתקיים באילת בסוף החודש, נדחה "לאור ההתפתחויות במצב הביטחוני" לסוף אפריל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by