ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט היזהרי, אירופה לפניך! 
 
 
רויטרס

תלונה חדשה אשר הוגשה לפני המועצה האירופית, גורסת כי מיקרוסופט משתמשת (כמה מפתיע) בטקטיקות שפלות על מנת להבטיח את שליטתה בשוק ולחסל מתחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצת סחר למחשבים הגישה תלונה חדשה למועצה האירופית כנגד תאגיד מיקרוסופט, ומאשימה את החברה בכך שמערכת ההפעלה שלה "חלונות XP" מעניקה לענק התוכנה יתרון בלתי חוקי אשר הורג כל תחרות אפשרית, כך נמסר הבוקר (ג') ע"י מקורות הקרובים לעניין.

איחוד תעשיות המחשב והתקשורת (ה-CCIA) הגיש את התלונה לקראת מועד החלטתו של מריו מונטי, מפקח האיחוד בנושא תחרות בעסקים וצוותו, בסוגיה האם מיקרוסופט ביצעה מעשים לא חוקיים בגרסאות הקודמות של חלונות.

התלונה בת 260 העמודים מבקשת מהוועדה האירופית לבדוק את טקטיקות העסקים של מיקרוסופט כמכלול של מאמצים מתואמים שתוכננו על מנת לבסס את מעמד החברה כמונופול, במקום לבדוק כל אחת מהפעולות בנפרד.

יו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס טען במשפט החברה אשר התקיים בארה"ב כי המתחרים לא יכולים להאשים אף אחד חוץ מעצמם על כך כישלונותיהם בשוק המחשבים, וכי הם מנסים להשתמש בביהמ"ש כדי להשיג יתרון בלתי הוגן.


למען עתיד לקוחותינו

ה-CCIA אומרת כי היא פועלת למען הלקוחות, ומעלה את הטענה: "הדומיננטיות המכרעת של מיקרוסופט והדרך בה היא מנצלת את הדומיננטיות הזו כדי להגיע לכל פינה באירופה, פוגעת למעשה בכל בית עסק או צרכן אשר מחזיקים מחשב."

ה-CCIA טוענת כי מיקרוסופט איגדה צרור של תוכנות אל תוך הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה שלה. ביהמ"ש האמריקאי מצא כי החברה השתמשה בדומיננטיות השוק שלה באופן בלתי חוקי כדי למחוץ את הדפדפן המתחרה נטסקיים וכדי להגן על מערכת ההפעלה חלונות.

לטענת ה-CCIA, במקום להוות תרופה מצליחה לבעיה כאובה, הפכה נטסקייפ ל"אגדה מפחידה" למתחרים פוטנציאליים אשר למדו שעליהם לא להעיז להתחרות עם המוצרים הכלולים יחד חלונות. התלונה קובעת כי "האלטרנטיבות מורחקות מהלקוח ע"י פרקטיקות האריזה של מיקרוסופט, אשר דחסה ל-XP מערך רחב מאוד של מוצרים."

חלונות XP מאגדת לתוכה גם את דפדפן ה"אינטרנט אקספלורר" ודפדפן נוסף "MSN Explorer", נגן המדיה של חלונות להשמעת קבצי קול ווידאו, תוכנת המסרים המיידיים Windows Messenger, תוכנת האי-מייל Outlook Express ותוכנת עריכת הוידאו Windows Movie Maker.


העם בעד תחרות חדשה(?)

ה-CCIA רוצה שמיקרוסופט תשבור את חבילת המוצרים שהיא אורזת עם חלונות XP כך שיהיה מקום בו תוכל לצמוח תחרות חדשה. בסופו של דבר תחרות שכזו תוכל להוביל ליצירתו של מתחרה אל מול חלונות.

בתביעה האמריקאית, טען גייטס נגד הצעה "פירוק חבילה" דומה אשר הוצעה ע"י פרקליטי המדינות התובעות. "ע"י פריטתה של חלונות למספר מרכיבים חסרי אפיון של מערכת הליבה, יחזירו (הרשויות) את השעון בחזרה על מאמצי הפיתוח של חלונות כעשר שנים אחורה ולהקפיא אותם שם", מסר בעדותו בחודש אפריל 2002.

בסופו של דבר החליטה השופטת המחוזית קולין קולר קוטלי כי הטיעונים שהעלו פרקליטי המדינות היו מעבר להיקף התיק המקורי.

כשהתיק האמריקאי בזיכרון, הגישה ה-CCIA את התביעה למועצה האירופית ואמרה כי הפתרון צריך להיות כרוך בהסתכלות קדימה כדי למנוע ממיקרוסופט אפשרות לחזור על אותן טקטיקות עסקים עם התוכנות החדשות שלהם.

תחת החוק האירופי, לחברות הנמצאות בעמדת שליטה על השוק ישנה מחויבות מיוחדת לשמר תחרות כיוון שיש להן יתרון חזק על השוק.
אך ה-CCIA טוענת כי המתודות למניעת תחרות מנעו ממערכת ההפעלה לינוקס לקבל אחיזה על מחשבי הדסק-טופ. וכי לחברת אפל "המתחרה הגדולה" יש כיום פחות מחמישה אחוזים מנפח השוק.

גייטס ושאר בכירים בחברה אמרו כי זה לא נכון שהחברה השתמשה במונופול של חלונות כדי למנוע גישה של מתחרים כגון לינוקס ו-RealNetworks.

מונטי ואנשי צוותו קיבלו את התלונה החדשה בעודם מתחבטים עדיין מה לעשות עם התלונות הקודמות בנושא מיקרוסופט. הרגולטורים האירופים מאשימים את החברה כי היא איגדה את נגן המדיה שלה בצורה כזו המהווה פגיעה במתחרים כגון רילנטוורקס ו-Quicktime של אפל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by