ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תפוח עם ביצים 

תפוח עם ביצים

 
 
ערן גבע

אפל תובעת את עיריית ניו יורק בגלל תפוח, חברה יפנית פיתחה טלפון סלולרי עם ריחות, פיירפוקס מתקדמת, פליקר גם • <b>השבוע ברשת</b>

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לתפוח הזה יש ביצים

• אפל מבקשת לתבוע את עיריית ניו יורק, בטענה שלוגו הקמפיין הסביבתי של העיר (Green NYC) מפר את זכויות היוצרים של אפל. לטענת החברה, לוגו הפרויקט הניו יורקי דומה מדי ללוגו שלה כיוון שלאלמנט המרכזי בו – התפוח הגדול - יש עלה אחד. זו גם הסיבה שאפל התנגדה בשנה שעברה לניסיונה של עיריית ניו יורק לרשום זכויות יוצרים ללוגו הסביבתי. עוד הוסיפה אפל בכתב התביעה כי להערכתה, הלוגו הניו יורקי יבלבל את הלקוחות ויסב לה פגיעה במוניטין.
 
 
 
עיריית ניו יורק מצידה, מבקשת מבית המשפט לדחות את התביעה הקנטרנית, בציינה הבדלים בין שני הלוגואים. כמו כן, מייקל קרדוזו, חבר מועצת העיר, הוסיף כי אפל אינה מוכרת ספלים או מוצרי מרצ'נדייזינג אחרים עליהם מופיע הלוגו שלה, ולפיכך אין סיבה שמי מתושבי ניו יורק יתבלבל ויחשוב שאפל היא זו שייצרה ומשווקת את סל הקניות הירוק, המיועד להחליף את שקיות הניילון. עם זאת, סקר שערכה רשת הטלוויזיה Fox, העלה כי שישה אחוזים מבין תושבי ניו יורק חושבים שלאפל יש זכות לתבוע את העיריה וכי יש דמיון ברור בין הסמלים.
 
• למי מהקוראים שזוכר, חברת המחשבים סיסקו תבעה לפני כשנה את אפל על השימוש במילה iPhone. סיסקו טענה כי היא זו שהמציאה את המילה, וכי אפל ביקשה רשות להשתמש בשם – אך לא חיכתה שרשות כזו תינתן אלא ניכסה אותו לעצמה מיד.

• אנחנו מציעים לאפל להתרכז בדברים שהיא יודעת לעשות, ולרכז את האנרגיה שלה בפרויקטים בשר ודם – למשל, שינוי העיצוב של מחשבי ה-MacBook .
 
 

ראש לשועלים

לוגו פיירפוקס
 לוגו פיירפוקס   
• השבוע שחררה מוזילה את גרסת הבטא החמישית – והאחרונה – של דפדפן פיירפוקס 3. הדפדפן המלא ישוחרר בחודש יוני ואמור להיות מהיר בהרבה מקודמיו, אולם המפתחים אומרים שכבר עתה, הגרסה החמישית של הדפדפן ראויה בהחלט לשימוש. כפי שדווח בעבר, הקוד נכתב מחדש, ודליפות הזיכרון צומצמו – המפתחים טוענים שעתה בפיירפוקס יש פחות דליפות זיכרון אפילו בהשוואה לאינטרנט אקספלורר או לדפדפן ספארי.

הדפדפן מציע קוד Anti Malware המוטמע במבנה שלו, כאשר בנוסף לכך משולבת בו גם תכונת בקרת-הורים אופציונלית והגנה טובה יותר מאתרים הידועים כשורצי רוגלות.

כאמור, הדפדפן אמור להיות מהיר בהרבה מקודמיו – בין השאר בגלל שימוש בשישה חיבורים לשאיבת מידע מהאתרי האינטרנט.

• עוד בנושאי קוד פתוח ושימוש חופשי - מה אתם יודעים, סין התירה לאזרחיה לגלוש לויקיפדיה האנגלית. עם זאת, מדובר בחצי נחמה בלבד, שכן הממשל הסיני עודנו מגביל (היינו: חוסם לגמרי) את הגישה למה שמוגדר כערכים רגישים.

בקרוב אצלנו.
 

מריח כמו רוח נעורים

• חברת הטלקום היפנית NTT יצרה מכשיר המאפשר לבצע Pairing (קישור דיגיטלי אלחוטי), עם מכשירי טלפון סלולרי - ולהעביר באמצעותו ריחות דרך האינטרנט. הפיתוח, המכונה "תקשורת ריחות ניידת", אמור לאפשר למשתמשים לחוות ריחות מסוימים דרך הטלפון הנייד, בעזרת גנרטור ריחות שמובנה בתוך הסלולרי. הדבר נעשה לשם טיפולי ארומתרפיה.

מכשירי הטלפון יתקשרו זה עם זה ועם המתקנים לייצור ריח באמצעות איתותי אינפרא-אדום ויאפשרו בכך למשתמשים לשלוח ריחות דרך האינטרנט. כך, לדוגמה, יוכלו 20 הנסיינים שיבדקו את המכשיר לרענן את ביתם לפני כניסתם אליו, או להוריד מהרשת פלייליסט ריחות מרגיעים כדי להקל על לחץ, לחדד את הזיכרון ואף, להוריד ריחות שיעזרו להם להירדם מהר יותר.

NTT אמרה כי אם יהיה למוצר ביקוש, היא תשווק אותו כבר בחודש מרץ בשנה הבאה.
 

משתפים קבצים

פליקר (עיבוד מחשב)
 פליקר (עיבוד מחשב)   
• אתר שיתוף התמונות פליקר הודיע כי כעת יוכלו הגולשים ליהנות מיישום של שיתוף ווידאו. התוספת החדשה תאפשר למשתמשי האתר להעלות קליפים קצרים באורך של עד 90 שניות. פליקר הודיעו שכוונתם היא לאפשר למשתמשים להעלות לאתר "תמונות ארוכות". נראה כי מרבית הסרטונים שיעלו לאתר יהיו כאלה שצילמו הגולשים בעזרת המצלמה הדיגיטלית או בטלפון הסלולרי. או לפחות, זו כוונתה של יאהו, שפליקר נמצא בבעלותה: סקר שהזמינה החברה הראה כי אנשים רבים מצלמים סרטונים קצרים באמצעות המצלמה שלהם – והם אינם משתפים אותם עם חבריהם.

כך או כך, פליקר תחתוך כל סרטון שאורכו יעלה על המגבלה שהוצבה.

"המדיה הדיגיטאלית יצרה דפוסי התנהגות חדשים בקרב צרכנים ומשתמשים. קיימת תהודה אדירה בשוק התוכן הזה, הודות למקוריות אישית המבקשת לחלוק ולתת פומבי", אמר בראיון מנכ"ל פליקר, קאקוּל סריבטסטאבה (אין צורך לנסות להגיד את זה בקול. זה ייקח יותר מ-90 השניות שפליקר מקציבה לסרטון).

• עוד בתחום הוידאו, אדובי הצטרפה לטרנד ההולך ותופץ תאוצה, של אתרים ואולפני טלוויזיה המאפשרים לצפות בסדרות אלוויזיה ברשת. אדובי השיקה נגן מדיה, דרכו ניתן לראות סדרות כמו "הישרדות" האמריקאית, וכן סדרות נוסטלגיות כמו העונה הראשונה של 'מסע בין כוכבים' או פרקי 'מק'גייור'.

שופט אמריקאי קבע: מותר לשתף קבצים - עצם מתן הגישה לקבצים דרך תוכנת P2P עוד לא מוכיח שבוצעה הפרת זכויות יוצרים.

• אולי הוא אמר את זה כשהתברר שגם ג'ורג' בוש משתף קבצים. לרוע מזלו של בוש, הקבצים הנ"ל לא היו חוקיים במיוחד.
 

רכישות גדולות, מחשבים קטנים

חיקוי ה-Eee של HP (צ': יח"צ)
 חיקוי ה-Eee של HP (צ': יח"צ)   
• דו"ח פשעי האינטרנט השנתי, שמתפרסם מטעם IC3 (המרכז לתלונות פשעי אינטרנט), חושף שהסבירות שגברים ייפלו קורבן למעשי נוכלות מקוונים ויפסידו כספים - גבוהה יותר.

המחקר התבסס על למעלה מ-206,000 תלונות שהתקבלו ב-Internet Crime Complaint Center במהלך השנה האחרונה, ולפיו התברר כי על כל דולר אחד שאיבדה אישה, איבד הגבר 1.67 דולר. בנוסף, עלה מן המחקר שגברים הם אלו שהתלוננו יותר – 57.6%, כשמחציתם הם בגילאים 30-50.

ג'ון קיין, מנהל המחקר ב-IC3 ואחד ממחברי הדו"ח, הסביר את הממצאיםר: "מבחינה היסטורית, לגברים ישנה נטייה גדולה יותר מאשר לנשים לרכוש מוצרים "גדולים" ויקרים, כגון מוצרי אלקטרוניקה. כמו כן, גברים נוטים ליפול קורבן ל"הזדמנויות עסקיות" מפוקפקות בלשון המעטה, וסיטואציות שונות נוספות בהם הסיכון להפסיד כסף הוא גבוה".

• ושתדעו לכם, זה בכלל לא נכון. מה שהולך היום זה לא מוצרים גדולים ויקרים אלא בדיוק להיפך. יותר ויותר נראה שכולם רוצים להיות כמו מחשב ה-Eee של Asus. הנה, רק השבוע נודע ש-HP תשווק גרסה משלה למחשב הזעיר, ועוד לא הספיקו הפיקסלים להתרפרש על המסך וכבר הודיעה Dell על מחשב מקביל משלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by