ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גמר חתימה טובה 
 
 תחתום כאן כאן וכאן   
 
מערכת חיים ברשת

משרד המשפטים, לראשונה בישראל, הכריז על הטכנולוגיה שפיתחה חברת סקיורנט כ"גורם מאשר" חוקי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת סקיורנט רשאית מעתה להנפיק תעודות אלקטרוניות ע"פ החוק הישראלי המכיר בחתימה האלקטרונית כחתימה לכל דבר.

את האישור הסופי נתן לחברה רשם הגורמים המאשרים במשרד המשפטים, עו"ד דרור ארם. היותה של החברה "גורם מאשר רשום" תאפשר לה להשתמש בטכנולוגיה שפיתחה בכדי להפוך את החתימה האלקטרונית לכלי אישור וזיהוי לגיטימי בשנים הקרובות.

בראיון לחיים ברשת אומר סמנכ"ל הפרוייקט "גורם מאשר", עו"ד יורם הכהן, כי המוצר שפיתחו הוא האיכותי ביותר מסוגו בעולם. "השקענו המון בכדי לפתח את הטכנולוגיה ובצמוד אליה מערכת-ניהולית שתספק אסמכתא אמינה לזיהוי אדם על פי ביטוי אלקטרוני שלו".

"ישנם פרוייקטים דוגמת אתר האינטרנט "ממשל זמין" שרק מחכים לטכנולוגיה שלנו בכדי לקפוץ מדרגה ולספק לאזרחים לבצע באמת כל פרוצדורה-בירוקרטית באמצעות גישה-מרחוק", הוא מעיד.

החתימה בפועל, תעשה באמצעות כרטיס-חכם שיוכל לקנות (או לקבל) כל אזרח. הכרטיס יכיל את פרטי-בעליו ויהיה בנוי כפלאג USB שניתן לחבר לכל מחשב. בנוסף, כמו בכרטיסי האשראי, הכרטיס ימוגן בסיסמא כדי שגם אם ייגנב הכרטיס יקשה על הגנב לעשות בו שימוש.

על אף ההגנות השונות, מעיד הכהן, שום דבר אינו בטוח לחלוטין. "ברמה התיאורטית יש וודאי דרכים לעקוף או לנסות ולזייף חתימות-אלקטרוניות אבל אנחנו מאמינים שעשינו את מירב ההגנות בכדי למנוע את זה. ברמה המעשית ברגע שניתקת את הכרטיס מהמחשב אתה לא יכול להשתמש בחתימה ובעת הענקת הכרטיס הדיגיטלי אנחנו מבצעים את הווידוא המקסימלי לאדם המבקש. בנוסף, חוק "החתימה הדיגיטלית" מגן עלייך במקרה וסיסמתך זויפה ונגרמו בשל כך נזקים לאנשים אחרים (למשל - "מכרת" להם את הבית)".

הכהן מאמין כי מדובר בפחות משנה עד שהכרטיס החכם יהיה בשימוש ציבורי נרחב. "משרד הפנים מדבר על ההתחלה של הפצת תעודת-הזהות החכמה, שאליה תתווסף גם החתימה הדיגיטלית, כבר ב- 2003 ובסדר גודל של כחצי מיליון תושבים".

סקיורנט מתמחה באבטחת מידע ובפיתוח יישומים המבוססים על "מפתחות-דיגיטליים". החברה זכתה לאישור הממשלתי לאחר שנה של מבחנים קפדניים מטעם משרד המשפטים, וטוענת כי השקיעה בהקמת הפרוייקט למעלה מעשרה מיליון שקלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by