ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פדופיליה וצדק לכל 

פדופיליה וצדק לכל

 
 
ירון טן-ברינק

ירון טן-ברינק רק חוזר וכבר הצליחו לעצבן אותו; לדעתו המאבק הנוכחי בפדופיליה המקוונת, לא רק שלא יועיל – אלא אולי אפילו יזיק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טאונסנד בימים טובים יותר
 טאונסנד בימים טובים יותר   
בריטניה סוערת, ולא רק בגלל שחורף עכשיו. התקשורת הצהבהבה בממלכה המאוחדת מתעסקת כבר כמעט חודש שלם בפרשיית הפדופיליה המאסיבית, אשר במהלכה נעצרו יותר מאלף איש, רובם אזרחי העשירון העליון וביניהם רופאים, עורכי דין, אנשי מדיה וסלבריטאים. לפתע הסתבר שהפדופיליה די חזק בטרנד. מ-ז-ע-ז-ע.

את עיקר תשומת הלב משך פיט טאונסנד, הגיטריסט המחונן של להקת "The Who" האגדית ואחד מהנאשמים הבודדים בפרשה שנחשפו בתקשורת בשמם. הוא נחשף מבחירה. כדי להגן על שמו יצא טאונסנד למתקפת הסברה תקשורתית מונעת, במסגרתה הכחיש בתוקף כל נטייה פדופילית. חבריו של טאונסנד, כלומר כל הג'מעה מהיכל התהילה של הרוק'נ'רול, התייצבו סביבו בשרשרת מגוננת והסבירו למדיה הרעבתנית שאין שום סיכוי שההאשמות נגדו נכונות.
 
טאונסנד עצמו הסביר שעשה מנוי לאתר תוכן פדופילי כחלק ממחקר מתמשך שלו על התופעה, לצורך כתיבת אוטוביוגרפיה בה הוא מתוודה שנוצל מינית כילד קטן. הוא הזכיר גם את פעילות הצדקה שלו במספר אירגונים נגד ניצול מיני של ילדים. עד כאן הכל נשמע כמו תירוצים די עלובים של אדם שנתפס בקלקלתו. אבל רגע. עכשיו זה נהיה מעניין.

בשבוע שעבר טען טאונסנד טען שהתריע על קיומם של האתרים הפדופילים שהוא איתר בפני שורה של גופים הממונים על הניסיון הפאתטי לעשות סדר באינטרנט, ולא זכה מהם לכל תגובה שהיא. טאונסנד הציג אי-מיילים ששיגר לסקוטלנד-יארד כמה שבועות לפני מעצרו. הסקוטלנד יארד טוען שהאי-מיילים מעולם לא הגיעו אליו. ועל כך כבר אמרו חכמים: הממממ.

יצאתי לתחקיר מעמיק משלי. כלומר, עשיתי חיפוש בגוגל. הזנתי את המנוע במילות מפתח בסיסיות ותוך פחות מחמש דקות, בינגו, היו לי תמונות מאוד תמימות כביכול אך דוחות בפועל של ילדות עירומות על הצג.
 
מלאך או שטן? טאונסנד
 מלאך או שטן? טאונסנד   
האתרים שגוגל הביא, באופן מדהים למדי, לא היו אפילו אתרים בתשלום. הם היו חינם לגמרי, זמינים לכל אחד (לחלקם אפילו יש סיומת דוט קום קונבנציונלית), והציעו עשרות צילומים של ילדות בגילאי 13-5, כשמטרתם המרכזית היא לשכנע גולשים לעשות מנוי לאתרים מהם הגיעו הסטים המקוריים תמורת ארבעים דולר לשלושה ימים. מישהו עושה פה הרבה כסף.

בדיקה קצרה ב-whois העלתה שרוב האתרים מגיעים מאוקראינה, מולדובה, איי סיישל ושאר מחוזות נידחים. באופן כללי, מדובר במקומות בהם צילומי עירום של ילדים, גם אם יש בהם אירוטיזציה מובהקת וברור שהופקו לצרכים מסחריים ולא לאלבום התמונות המשפחתי, אינם מהווים עבירה על החוק. כל עוד לא מוצגים בהם אקטים מיניים מפורשים, האתרים האלה נחשבים כשרים לגמרי במדינות מהן הם פועלים, גם אם מסריחים.
 
 
אז זה המצב מבחינת החוק עלק-בינלאומי באינטרנט: כשאיזה אוקראיני שמן ומזיע מצלם ילדה קטנה מתפשטת כשהיא מחייכת למצלמה בעיניים ריקות ואומללות ומסרסר בתמונותיה דרך הרשת, זה בסדר. זה חוקי. אבל כשמישהו יושב במרחק אלפי קילומטרים משם, לבד בחדר מול המחשב ומוריד את התמונות להארד-דיסק, הוא פושע מסוכן שיש לעוצרו ולהקיאו מהחברה צ'יק-צ'ק, בלי שאלות. ואם הוא סלבריטי זה בכלל טוב. כלומר, רע.


הרבה לקוחות של אתרי-תוכן פדופיליים יעצרו בשנים הקרובות, כמו גם סתם גולשים מזדמנים ובעלי סקרנות חולנית שרצו לראות על מה הרעש, כמו גם עיתונאים שינסו לבדוק מה מסתתר מאחורי התופעה. האתרים עצמם מממשיכים לפעול כבר כמה שנים באין מפריע. לא מדובר ביזמים בודדים, אלא ברשתות מאורגנות היטב המונות לעיתים עד חמישים אתרים. כשחוסמים אותם או מחרימים את שרתיהם הם פשוט מחליפים URL ופותחים את הבאסטה מחדש.
 
זה רע כי ההתמקדות התקשורתית בסלבריטיז, בפוליטיקאים ובשאר סוטים מזדמנים הנתפסים מדי פעם בארה"ב ומערב-אירופה כשבאמתחתם הדיגיטלית כמה תמונות עירום של קטינים, מטשטשת לגמרי את מוקד הבעיה. תשומת הלב הציבורית מוסטת אל המקום הלא נכון. יותר קל לחפש מתחת למנורה. ככה אפשר לשכוח איך מתפתחת לה בשלווה בעולם השלישי תעשיית מין ענקית המושתת על ניצול מזוויע של ילדות וילדים. ככה אפשר לישון בשקט בלילה.

כמו "המלחמה בסמים" ו"המלחמה בטרור", גם "המלחמה בפדופיליה" עשויה לגרום יותר נזק מתועלת ולשמש תירוץ נוסף לנגיסה בזכויות הפרטיות ההולכות ומצטמצמות באינטרנט וגם מחוצה לו. גם היא עשויה למקד את עיקר מאמציה בתופעות הלוואי של הבעיה במקום לתקל את מקורה, ולפגוע באזרחים לא אלימים מהשורה במקום לטפל בסוחרים המסרסרים ובפושעים האמיתיים. זה פשוט הרבה יותר קל. זה פשוט מוכר הרבה יותר עיתונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by