ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"היום אתר מחר נייר" 

"היום אתר מחר נייר"

 
 
דורון פישלר

"חופש הביטוי נרמס תחת חסותה של ש"ס" היא רק אחת מהסיסמאות שנשמעו בהפגנה של תנועת "גולשים לחופש" נגד חוק סינון אתרים • בואו לצפות בוידאו מההפגנה, ולהבין מדוע הגיעו המפגינים כשהם עטויים רעלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות מפגינים, רובם צעירים, התכנסו ביום ד' ליד בניין קרית הממשלה בתל אביב, כדי להפגין נגד חוק סינון האתרים, מיוזמתה של ש"ס. רבים מהמפגינים הגיעו לבושים שחור ועטו על עצמם רעלות מאולתרות, בטענה שאחרי האינטרנט, המדינה תעבור לצנזר גם לבוש.

(2:19 דק')
צילום ועריכה: גילי דנון
 
 
 
הצעת החוק, נגדה יצאו המפגינים, מחייבת את ספקיות האינטרנט לצנזר את כל אתרי אינטרנט המכילים תכנים בלתי הולמים - כשאת הקריטריון לכך יקבע שר התקשורת, והוא לבדו. משתמשים שירצו להמשיך לגלוש באתרים האסורים, יצטרכו לבקש זאת מספקיות האינטרנט, לאחר שהזדהו כבגירים ופרטיהם נשמרו במה שאי אפשר אלא לכנות "רשימה שחורה".

ההפגנה אורגנה על ידי הארגונים "גולשים לחופש", נוער מרצ ואחרים שגויסו באמצעות עמוד הפייסבוק של ההפגנה. המפגינים זעקו בין השאר "לא זה לא רחוק מכאן, ישראל תהיה איראן", "חופש הביטוי נרמס תחת חסותה של ש"ס" ו"היום אתר מחר נייר". רבים מהמפגינים היו בני נוער, שאחזו בשלטים ובדגלים של מפלגת מרצ, וחילקו לעוברים ושבים "דו"חות" על לבוש לא צנוע.

אנחנו חכמים גדולים באינטרנט - קצת פחות בחיים

על אף הכוונות הטובות והמוצדקות של ההפגנה, ספק אם היא הצליחה לעורר את התגובה שלה קיוו המארגנים. עוברי אורח שחלפו מול הבניין, ככל הנראה מורגלים בהפגנות, לא התעכבו הרבה, ונראה שרבים מהם לא הצליחו להבין במה עוסקת ההפגנה. קשישה אחת, לאחר שהבחינה בסמלי מרצ, אמרה שהיא "לא אוהבת אותם, כי הם תמיד בעד הערבים". לאחר שהוסבר לה שלהפגנה אין קשר לערבים אלא לחופש הדיבור, היא פלטה שהיא לא מבינה בזה והמשיכה בדרכה.

ההפגנה גם המחישה את ההבדל הגדול מדי, למרבה הצער, בין "התגייסות" וירטואלית לשם מטרה מסוימת לבין ההתגיסות בפועל. בעמוד הפייסבוק של ההפגנה, 271 איש נרשמו לארוע, ועוד כמעט 2,500 נרשמו כ"אולי יגיעו" – בעוד שבפועל, כאמור, מספר המפגינים עמד על עשרות בודדות. ההפרש הזה מראה שבעוד קל מאוד לשכנע גולשי אינטרנט – שהם, כמובן, הנפגעים העיקריים מהחוק - להביע תמיכה במטרות נעלות, אבל קשה הרבה יותר לגרום להם לצאת מהבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by