ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להגדיל את TiVo 

להגדיל את TiVo

 
 
דייב פרוצ`נאו, Popular Science

הגדילו את נפח האחסון של מקליט הווידאו הדיגיטלי - הוסיפו לו מאות שעות של הקלטה, עד שתוכלו לשמור בו שידורי טלוויזיה של חודש שלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קדחת האביב מתקרבת עם שידורי טלוויזיה משובחים. אולם, אפילו בטטות הכורסה המושבעות ביותר אינן יכולות לצפות בכל התוכניות בדיוק במועד בו הן משודרות. נפח האחסון של מכשירי TiVo, כפי שהם, אינו מספיק להקלטה של תוכניות רבות באבחנה גבוהה (HD) - וכדי להגשים את החלום ולהקליט את כל התוכניות של חודש שלם חייבים לקחת יוזמה ולשדרג את המכשיר.
 
עד 198 שעות באבחנת HD או עד 1876 שעות באבחנה רגילה. TiVo (צ': לואיס ברונו)
 עד 198 שעות באבחנת HD או עד 1876 שעות באבחנה רגילה. TiVo (צ': לואיס ברונו)   
כדי להגדיל את נפח האחסון המקורי של הדגם החדש TiVo HD (300$; tivo.com) בקרוב לפי 10, אפשר לצייד אותו בשני כוננים קשיחים בנפח של 750 ג'יגה-בתים כל אחד, אשר תוכננו במיוחד עבור מקליטי וידאו דיגיטליים (בין השאר, פעולתם חרישית יותר). תוכנה חופשית בשם WinMFS מסייעת לאתחל את הכוננים החדשים בתצורה שמתאימה למכשיר TiVo. את הכונן המקורי של TiVo, בנפח של 160 ג'יגה-בתים, מחליפים באחד מהכוננים החדשים, ובכונן השני משתמשים כבכונן חיצוני שמחובר למכשיר TiVo בכבל: תוך דקות ספורות יוכל המכשיר להקליט קרוב ל-200 שעות של שידורים באבחנה גבוהה (HD), או קרוב ל-1,900 שעות באבחנה רגילה.
 
 

כך מוסיפים למכשיר TiVo HD מאות שעות של הקלטה

משך העבודה: שעתיים
עלות: 557$
דרגת קושי: בינוני
 
 בכתב האחריות של TiVo מצוין במפורש כי בעקבות פתיחת המכסה של המכשיר יפוג תוקף האחריות.

כמו כן, בעקבות החלפה של כוננים יתכן שיאבדו ההגדרות האישיות שנקבעו במכשיר ותוכניות שכבר הוקלטו בו. 
1. פותחים את המארז של מכשיר TiVo HD ומסירים את הכונן הקשיח הפנימי, בנפח של 160 ג'יגה-בתים.
2. בעזרת מתאמי USB ל-SATA מחברים למחשב PC את הכונן המקורי ואחד מהכוננים החדשים בנפח של 750 ג"ב. הכונן החדש מיועד להתקנה במארז של TiVo כתחליף לכונן המקורי. מתקינים במחשב את תוכנת WinMFS [תוכנה חופשית; mfslive.org] ומפעילים אותה כדי לגבות את התוכן של הכונן המקורי במחשב ולאתחל את הכונן החדש בתצורה של TiVo.
3. משאירים עדיין את הכונן החדש הראשון מחובר למחשב, מנתקים את הכונן המקורי של TiVo ומחליפים אותו בכונן השני בנפח של 750 ג"ב. מאתחלים את המחשב. בתוכנת WinMFS בוחרים בפקודה restore TiVo drive כדי ששני הכוננים החדשים יוצגו כיחידת אחסון בודדת.
4. מנתקים את שני הכוננים החדשים מהמחשב. מתקינים את הכונן הראשון במארז של TiVo HD, בתושבת ההתקנה של הכונן המקורי, ומחברים אותו לצמת החיווט של הכונן המקורי. את הכונן החדש השני מתקינים במארז נפרד ככונן חיצוני.
5. מחברים את הכונן החיצוני בנפח של 750 ג"ב בכבל SIIG SATA לשקע E-SATA במכשיר TiVo, אשר מיועד להתקני אחסון חיצוניים.
6. מחברים את מכשיר TiVo המשודרג ובודקים אותו. לפני שמחברים את מכשיר TiVo לשקע החשמל יש להפעיל את הכונן החיצוני. מתקינים ומגדירים את מכשיר TiVo לפי ההנחיות ומתחילים ליהנות מנפח האחסון העצום.
 
כשיר TiVo המושלם
במכשיר TiVo שמתואר בעמוד זה, עם כוננים קשיחים בנפח כולל של 1.5 טרה-בתים, ניתן להקליט כ-100 משחקי כדורסל שנמשכים שעתיים כל אחד. אולם, בעיקרון יכול מכשירTiVo HD לתמוך בהקלטה של עד 16 אקסה-בתים (16 X 109 ט``ב), כך שבתיאוריה, אם מחברים מספיק כוננים, ניתן להקליט יותר ממיליארד משחקים.
 

רוצים עוד?

נענע 10 מציעה לכם מנוי היכרות ל-Popular Science ישראל במחיר מיוחד. לחצו כאן לפרטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by