ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כתיבה בקוד פתוח 
 
 
מערכת חיים ברשת

שיטת הקוד הפתוח מגיעה גם לעולם הספרות: עכשיו גם אתם יכולים לכתוב ספר, בשיתוף עם כותבים נוספים מכל רחבי העולם על (איך לא) הקוד הפתוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצת הקוד הפתוח הניו-זילנדית NZOSS פצחה בקריאה נרגשת לחברי קהילת הקוד הפתוח הבינלאומית כדי לגייס אנשים על מנת לפעול למען הפצת בשורת הקוד הפתוח ברחבי העולם בצורה מסודרת.

הקבוצה פרסמה הודעה בדבר כוונתה לכתוב ולפרסם את "ספר הקוד הפתוח", וכמו כל דבר, כשמדובר בקוד הפתוח, כל מי שיכול לתרום חלק בכתיבת הספר, מוזמן בהחלט לעשות כן.

היוזמה לכתיבת הספר, כפי שמופיע באתר הקהילה, הגיעה לאור העובדה כי קיים שפע של מידע על הקוד הפתוח באינטרנט, ואינספור ספרים טכניים על הנושא. אולם עד כה לא נכתב כל ספר המביא את סיפור הקוד הפתוח בצורה ברורה ונהירה לכל. הצורך בספר שכזה, על פי יוזמי ההצעה, קיים על מנת ליצור קשר עם מקבלי ההחלטות – פוליטיקאים, ראשי מחלקות, מנכ"לים וכיו"ב.

פרוייקט ספר הקוד הפתוח מתכוון לאגד את יכולות הכתיבה השיתופיים של חברי קהילת הקוד הפתוח על מנת לכתוב ספר המציג את עניין הקוד הפתוח, ומסביר כיצד ניתן לבצע את המעבר לקוד הפתוח.

הספר מיועד בסופו של דבר להגיע לידיהם של מקצועני מערכות מידע ומקבלי החלטות בארגונים גדולים המחפשים סיבות מוצקות על מנת ליישם את מתודות הקוד הפתוח בארגון שלהם, ומעונינים ללמוד כיצד לנהל את המעבר ממערכות סגורות למערכות קוד פתוח.

ההכנסות הצפויות להיכנס מתמלוגים על מכירת הספר, יתחלקו בין צוות הכותבים, כאשר חלק מההכנסות ילכו על הפצת הספר בקרב "האנשים החשובים" בקרב הארגונים העסקיים הגדולים וממשלות. הספר ישוחרר גם תחת מדיניות רישוי פתוח, למרות שאין החלטה עדיין מתי יקרה הדבר.

וכאמור, כל מי שיכול לתרום את חלקו לכתיבת הספר, מוזמן לעשות כן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by