ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לחייג בחינם מהסלולר ל-1-800 

לחייג בחינם מהסלולר ל-1-800

 
 
מחשבים נענע 10

משרד התקשורת קבע: ספקיות הסלולר לא יוכלו להמשיך ולגבות תשלום מהלקוחות על התקשרות למספרי 1-800 - העסקים ישלמו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיחות החינם יהיו באמת בחינם (צילום אילוסטרציה: ASAP Images)
 שיחות החינם יהיו באמת בחינם (צילום אילוסטרציה: ASAP Images)   
סבורים ששר התקשורת וחבר מרעיו מבלים את עיקר זמנם בקידום הטלת צנזורה על אתרי אינטרנט ושאר דרכים חדשניות להגבלת צרכני התקשורת בישראל? מסתבר שמדי פעם הם עוסקים גם ביוזמות יותר חיוביות, כגון צמצום סכומי הכסף המועברים מידי האזרחים לכיסי חברות הסלולר.

היום, למשל, הודיע משרד התקשורת כי חברות הסלולר לא יוכלו להמשיך ולחייב את הלקוחות על שיחות למספרי 1-800, וייאלצו לגבות את התשלום עליהן אך ורק מבעלי העסקים המציעים את השירות, החל מה-15 ביוני.
 
 
וכך מודיע משרד התקשורת: "נכון להיום, שירות "שיחת חינם למתקשר", באמצעות חיוג מספרי 1-800 או 1-801, הינו שירות הניתן ללא תשלום, למתקשר מרשת נייחת בלבד. המתקשר מרשת סלולרית משלם עבור השירות סכום של עד 22 אגורות (לא כולל מע"מ) לכל דקת שיחה. מאחר ובמקור הושק שירות 1-800 כשירות שיחת חינם, צרכנים רבים סבורים בטעות כי שירות 1-800 הנו שירות חינם למתקשר, בין אם ביצע את השיחה מרשת נייחת בין אם מרשת סלולרית. עובדה זו גורמת לחוסר שקיפות עבור מנוי המתקשר מרשת סלולארית. כמו כן, השירות מסופק כיום בעיקר על-ידי חברת "בזק", אשר הפעילה את השירות בלעדית עד שנפתח שוק הטלפוניה הנייחת לתחרות לפני כ-3 שנים".

"משרד התקשורת החליט לשנות את ההסדרה הקיימת וקיבל שתי החלטות מרכזיות: האחת היא לאפשר לכלל מנויי הטלפוניה הנייחת והסלולרית להתקשר בחינם לשירות זה, ובכך להגביר את השקיפות ולמלא את הגדרתו של "שירות חינם למתקשר" בתוכן המתאים לשמו. בשיחות מרשת סלולרית, העסק המפרסם מספר 1-800 או 1-801 ישא במלוא עלות הרשת הסלולרית בסך 44 אג' לדקת שיחה. השניה היא לאפשר גם למפעילים הסלולריים (בנוסף לספקי הטלפוניה הנייחת) לספק את השירות, ובכך לאפשר הרחבה במספר ספקי השירות והעמקת התחרות, לרווחתם של בעלי העסקים המעוניינים לפרסם מספרי 1-801 ו- 1-800".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by