ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למה הסלולרי שלי נמס? 
 
 עוד קורבן שנאלץ לזרוק את הסלולרי המומס   
 
מערכת חיים ברשת

לנוקיה נמאס מכך שלקוחות מתלוננים על כך שהטלפונים שלהם נמסים. בחברה החליטו לשחרר אזהרה רשמית כי בטריות מסוימות יהפכו את הסלולרי שלכם למנגל נייד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרנית הטלפונים הסלולרים, חברת נוקיה הכריזה ביום שישי החולף כי מכשירים רבים מתוצרתה ניזוקים בתקופה האחרונה כתוצאה מסוללות לא תקינות או מזויפות אשר מיוצרות על ידי חברות אחרות.

מספר הטלפונים אשר נהרסו על ידי "סוללות צד שלישי", כאלו אשר נמכרות על ידי רוכלים ברחוב או באינטרנט, עלה בצורה מסיבית מאז חודש דצמבר, עד שבנוקיה החליטו לפרסם אזהרה רשמית, מסר דובר החברה קית' נובאק לרשת CNET.

בסוללות האמרות לא מותקנת תוכנית מעגל חשמלי אשר מנתקת את אספקת המתח למכשיר לאחר שהיא החלה בחימום יתר, מסר נובאק. הסוללה יכולה לייצר מספיק חום כדי להמיס את מעטפת הפלסטיק ואת המעגלים הפנימיים של הטלפון.

"אנשים בכלל לא צריכים להשתמש באף בטריה שאינה מקורית של נוקיה בתוך הטלפונים שלנו", הוא אמר. "אם סוללת צד שלישי מיוצרת שלא כשורה והורסת את הלפון, זה פשוט לא יהיה מכוסה תחת כתב האחריות".

בעלי טלפונים סלולרים מתוצרת נוקיה מרחבי אסיה ואירופה דיווחו על הבעיה, ועקב כך החליטה החברה לצאת בהכרזה זו לציבור, מסר נובאק. החברה לא ציינה נאילו יצרני סוללות צריך להיזהר.

פעולתה זו של נוקיה כך מסתמן, נעשית מתוך דאגה אמיתי, ולאו דווקא כחלק ממסע הבהלה של לקוחותיה כדי שימנעו משימוש בציוד היקפי שמיוצר על ידי חברות אחרות, אמר ג'ואל טקס, אנליסט מחברת המחקר Santa Clara Consulting Group. "מכירת ציוד היקפי (כגון בטריות ומטענים) לא היה אף פעם סיפור גדול מבחינת נוקיה, כך שככל הנראה אנו עדים למשהו שנעשה בתום לב מצדם", מסר טקס.

יצרנית הטלפונים הסלולרית המתחרה מוטורולה אינה מודעת לעלייה במספר הטלפונים הנהרסים ע"י בטריות צד שלישי, מסר אלן בודנבאק, דובר החברה, אך הוסיף כי מדובר בבעיה מוכרת: "זה די הוגן לומר כי הדבר קורה בתדירות די גבוהה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by