ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טחב ועיכוב ב-Tech Ed 

טחב ועיכוב ב-Tech Ed

 
 
נמרוד צוק

היינו בכנס מיקרוסופט באילת, וכל מה שהבאנו לכם משם זאת הכתבה המעפנה הזאת. אזהרה: הקריאה אינה מומלצת לילדים הסובלים מאפילפסיה ולנשים בהריון מדומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עורך המשנה של "נענע10 מחשבים" ברגע של טשטוש. מחוץ לפריים: דני רופ
 עורך המשנה של "נענע10 מחשבים" ברגע של טשטוש. מחוץ לפריים: דני רופ   
בעקבות ההצלחה הפנומנלית לה זכתה כתבת "מאחורי הקלעים של מתיחת 1 באפריל", החלטנו להמשיך ולענות על דרישת קוראינו לאנקדוטות משעשעות מחייהם הסוערים של חברי צוות "נענע10 מחשבים". והפעם נחשוף את השתלשלות העניינים הביזארית שאפפה את נסיעתנו לכנס Tech Ed של מיקרוסופט באילת.

יש שלושה דברים שלא כדאי לאדם צעיר הרוצה לפתח קריירה בתחום הכתיבה העיתונאית לעשות, אם אינו רוצה שכתבות הדוגמה שהוא שולח בתגובה למודעות דרושים כאלה ואחרות יתקבלו בלחיצה עצבנית על כפתור ה-Delete.

הראשון הוא להשתמש בסגנון כתיבה המנסה לחקות, באופן לקוי, מלאכותי ולא מצחיק, את האנטר תומפסון הי"ד. השני הוא לכתוב על עצמך במקום על מושא הכתבה, תוך הקדשת מלל רחב היקף לתיאור תחושותיך הסובייקטיביות ולשאר דברים שאינם קשורים לנושא בנסיון לחלץ טקסט מעניין מהתרחשות משמימה מעיקרה. השלישי הוא הצגת ההתרחשויות בסדר כרונולוגי לינארי, במקום להתייחס תחילה לחלקים החשובים והמעניינים. או בקיצור, אל תכתבו בלוג. מי שעדיין מתקשה להפנים מוזמן לעיין בטור קצר זה, המתאר את עלילותי בדרך לכנס Tech Ed של מיקרוסופט באילת, ומדגים, צעד אחר צעד, איך עדיף שלא לכתוב.
 

ת"א, שבת, בסביבות השעה 19:00

 
נשארו עוד שעתיים לשרוף עד היציאה לטיסה. אני בוחר לבדר את עצמי באמצעות צפיה בקטעי הוידאו של ג'ון לה-ג'וי (משקפי אנסים, זקן של פדופיל) ביו-טיוב, ונקלע שלא בטובתי למתקפה של סרטוני תגובה לקטע המיתולוגי two girls one cup. למזלי אני מצליח, שוב, להמנע מצפיה בקטע המתועב הנ"ל.

ת"א, שבת, בסביבות השעה 20:00
אני מתחיל לארוז, מגלה מיד שאין לי תיק הולם, ופונה לבזוז את מאגר התיקים העצום של דייר המשנה.

ת"א, שבת, 21:30
אני מגיע לשדה דב בדיוק בזמן, אחרי גל ירוק נהדר בדרך נמיר ומעבר קליל של אופרצית החניה והבדיקות הבטחוניות. ואפילו לא שכחתי כלום. הכל נראה אידילי.
 

ת"א, שבת, 21:45

אין ספק שמשהו השתבש. משה מ"הישרדות" (צילום: ערוץ 10)
 אין ספק שמשהו השתבש. משה מ"הישרדות" (צילום: ערוץ 10)   
רמז ראשון שמשהו מתחיל להשתבש: נציגת חברת התעופה ששמה מתחיל ב"ישרא" ונגמר ב"אייר" מודיעה על עיכוב של חצי שעה בעליה לטיסה. גל של מרמור מתון נשמע מכיוון הנוסעים. במהלך רכישת טוסט בקנטינה אני נתקל בטעות במכשיר טלוויזיה המציג את "הישרדות", שואל את עצמי האם תחושת ההיכרות האינטימית עם דמויות כמו דן ומנו ומשה, למרות שלא ראיתי מעולם יותר מחצי פרק של המוטציה הטלוויזיונית המדוברת, לא מעידה שמשהו אי שם התקלקל באופן יסודי, ותוהה לאן נעלם עבד המין הבורמזי שלי. רגע, חרא טלוויזיה זה בכלל בג'נענע.
 
 

ת"א, שבת, בסביבות השעה 23:00

לאחר הודעה על עיכוב נוסף, בגין מה שמתחיל יותר ויותר להשמע כמו תקלה מדאיגה במטוס, מתחיל סוף סוף ה-Boarding. קבוצה קטנה של אנשים נלקחת לאוטובוס, ואחרי כמה דקות מוחזרת לטרמינל. הטיסה, מודיעים לנו, תידחה לחצות. המרמור הופך לעצבנות קולנית. אחת הנוסעות מתקשרת לחברה ומשמיצה באוזניה את חברת התעופה, כשהיא מצטטת פתגם עממי הטוען ש"על כל מטוס שלהם שנוחת, מטוס אחד מתרסק".
 

ת"א, שבת, 24:00

לא יכולת לפתוח בר או משהו? מייק סקינר (צילום: רוני שיצר)
 לא יכולת לפתוח בר או משהו? מייק סקינר (צילום: רוני שיצר)   
פצצה נזרקת לחלל האוויר: הטיסה מבוטלת, אומרים נציגי חברת התעופה, ומיד מותקפים על ידי עדר משתולל של ישראלים נזעמים. הם הודפים את האיומים בתביעות משפטיות והצתת לשכות, ורושמים את הנוסעים לטיסה החלופית שנקבעה ל-6:15 בבוקר.

ת"א, ראשון, 00:30
אחרי שסייעתי לנוסע הודי אבוד כלשהו להבין מה לעזאזל קורה וויתרתי על ההזדמנות לדפוק את המערכת ולהעביר את מה שנשאר מהלילה במלון קרלטון, אני מנצל את התקלה התעופתית כדי לבדוק מה הולך בהופעה של The Streets בהאנגר. תנועת האנשים בכניסה למקום מעוררת חשד שההופעה נגמרה, אבל לא, אומרים האנשים – הג'ירפות סיימו, האנגלי רק התחיל.

בהתחלה זה נראה מוזר שאנשים נוטשים אחרי הופעת החימום המקומית ולפני המופע המיובא, אבל ביקור בפנים מסביר את העניין: לא כל בריטי צעיר ושמנמן שמסוגל לעמוד ישר ולהחזיק מיקרופון בו זמנית חייב להוציא אלבום ולצאת לסיבוב הופעות. אתם יכולים לפתוח בר עם חברים. לכתוב ספר. באמת שלא מוכרחים. הייתי יכול למצוא אפיק יותר מוצלח להשקיע בו את 119 השקלים האלה – נגיד להעלות אותם באש, או לקנות מניות של חברת נדל"ן אמריקאית. רגע, מדור בידור זה בכלל כאן.
 

ת"א, ראשון, 05:30

המצולמים אינם קשורים לכתבה. אבל הם עובדים במיקרוסופט ישראל, והופיעו בסרטון יחצ"נות של החברה
 המצולמים אינם קשורים לכתבה. אבל הם עובדים במיקרוסופט ישראל, והופיעו בסרטון יחצ"נות של החברה   
הפעם יש תור בכניסה לטרמינל. מאבטח חשדן מנסה לפרק לי את תעודת הזהות. אין קפה על חשבון הבית. מצד שני, הפעם יש מטוס.

אילת, ראשון, 07:15

נוחתים באילת. כבר ביציאה מהטרמינל, מקבל את פני הנוסעים שלט מאיר פנים המברך לשלום את באי כנס Tech Ed ומעיד מי כאן בעל הבית. הנייד מתעקש, משום מה, לקלוט את רשת הסלולר הירדנית, אבל לחץ פיזי מתון מחזיר אותו לסורו.

אילת ראשון, 9:50

אחרי המתנה של שעתיים להכנת חדר המלון, אני מוצא את עצמי בחדר העיתונות, עומד בסמוך לאדם הדומה דמיון חשוד לדני רופ. כשהוא שומע שאני מ"נענע10" הוא מחייך חיוך של קרבה, אבל אני שומר על פני פוקר ולא מסגיר שום התלהבות. אז מה אם שנינו מועסקים באותו תאגיד.

אילת, ראשון, 20:00

אחרי שינה קלה, ארוחת צהריים ושתי מליאות פתיחה זהות כמעט לחלוטין, מגיעה המשימה האמיתית של הערב: הפקת כתבת הוידאו. הכתבת והצלם האילתיים נוטים אמנם להפסיק את הצילומים מדי חמש דקות לצורך שיחת טלפון ארוכה או מפגש מקרי עם מכר ותיק, אבל מצד שני הם מכירים מרואיינים פוטנציאליים וגם מספקים שפע של דאחקות. ההיילייט של הכתבה הוא, כמובן, ראיון נוקב עם דני רופ.

המרחב האווירי מעל ת"א, שני, 14:00

לאחר בילוי רוב הבוקר במסיבת העיתונאים של מיקרוסופט וריצה בהולה למטוס, אני מגיע אל החזרה המיוחלת לת"א. הדייל הראשי מתגלה כסטנדאפיסט כושל בפוטנציה ומטריד את הנוסעים ביציאות כמו "אני נרגש כפי שמעולם לא התרגשתי לבשר לכם שאנו עומדים לנחות בת"א. המים קרירים והכרישים מנומנמים". הנוסעת שלידי מבשרת לי שהיא עומדת לרצוח אותו. המטוס מנמיך לנחיתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by