ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמת הג'אווה 2 – מתקפת הערעורים 

מלחמת הג'אווה 2 – מתקפת הערעורים

 
 
דורון טילמן

מלחמה משפטית אינסופית בין מיקרוסופט לסאן, גורמת למיליוני גולשים להשאר נבוכים, מבולבלים וחסרי גאווה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נו מור ג'אווה פור יו
 נו מור ג'אווה פור יו   
הסיפור המובא לפניכם אולי יראה לכם קצת מסובך להבנה אבל דבר אחד ברור, הגולש, כרגיל, שוב נדפק.

הכל התחיל אי שם באפריל 2001 כאשר מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, חלונות XP, יצאה לאוויר העולם ללא תמיכה בשפת התכנות Java, שהיא הכוח המניע העומד מאחורי צ'אטים, מבזקי חדשות ושאר ירקות בדפי האינטרנט. הסיבה לכך - קרב משפטי ארוך בין מיקרוסופט לחברת סאן.

רובנו חשבנו שאותו סיפור נגמר לגבינו, אם כי לא בצורה משביעת רצון, על ידי שחרור של חבילת העדכון SP1 אשר הכילה ג'אווה של מיקרוסופט. לחילופין ניתן להתקין את גרסת סאן, או גרסה מיושנת יותר של מיקרוסופט, במידה וברשותכם היה עותק לא חוקי של חלונות.
 
 
אבל שתי ענקיות התוכנה המשיכו להיאבק ביניהן, עוצרות רק כדי לקיים צו שיצא או להגיש ערעור, כאשר תחת רגליהן הענקיות נרמסנו אנחנו, הגולשים והמפתחים, אשר נאלצו להתמודד עם שתי גרסאות לא תואמות של Java. הדבר בא לידי ביטוי כאשר גולשים עם גרסת סאן לא הצליחו לראות או להשתמש באתרים שנבנו על פי גרסת מיקרוסופט. שהיא כמובן השולטת.

הפרק החדש בסיפור שאינו נגמר התחיל בחודש דצמבר האחרון, כאשר שופט בארה"ב קבע כי החל מה- 4 בפברואר יעמדו לרשות מיקרוסופט ארבעה חודשים כדי להפסיק להפיץ את גרסת הג'אווה המיושנת שלהם, ולהתחיל לשווק באופן בלעדי את הגרסה של חברת סאן.

כדי להיענות לפסיקה החדשה, הוציאה מיקרוסופט ב- 3 לפברואר גרסה נטולת ג'אווה של SP1 העונה לשם SP1a, המחליפה את קודמתה, כאשר לקראת יוני הם תכננו להוציא את SP1b אשר יכלול את הג'אווה של סאן. אותה גרסה מחודשת מיועדת כמובן רק למי שהתקין חלונות XP מחדש (לא שדרוג), ומשמרת את מצב הנטול ג'אווה שהיה לפני שיצאה חבילת העדכון.
 
עוד בטרם נכנס הצו החדש לתוקף הגישה החברה ערעור לבית המשפט (זכות השמורה לכל חף מפשע עד שהוכחה אשמתו, וגם לאחר מכן), ולמזלם הוא התקבל. בכך נעצר השעון עוד בטרם התחיל לתקתק ולסמן את קץ המלחמה.

אבל הסיפור לא נגמר, ותהליך הערעור ייקח לפחות חודשיים, דבר שרק יחזק את דריסת רגלה של מיקרוסופט בשוק. ואנחנו? אנחנו שוב תקועים באמצע, בין הפטיש לסאן.

אז כן, הכול חוקי ומותר בעולם העסקים, אבל עדיין נודף מכל הסיפור ריח רע. ואם עדיין לא הבנתם על מה הבלגן ומה צריך לעשות כאשר חלון הצ'אט האהוב עליכם לא נפתח, פשוט גשו לפסקה האחרונה, והשתמשו בקישור להוריד ג'אווה של מיקרוסופט. לחילופין אפשר לגשת לאתר העדכון של חלונות, ולבדוק אם הם מאפשרים להוריד משם ג'אווה של מיקרוסופט. ושלא תבינו לא נכון, זה לא שאנחנו בעד מיקרוסופט, פשוט בחלק גדול מהמקרים, הג'אווה של סאן לא תתפקד. כי העולם שייך לביל.

כשביקשנו את תגובת מיקרוסופט, ביקשו מאיתנו להמתין עד שיבררו את העניין עם משרדי החברה בארה"ב. עד למועד פרסום הכתבה לא התקבלה תגובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by