ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יתרון כפול 

יתרון כפול

 
 
שון קפטיין, Popular Science

מצלמת SLR החדשה של סוני מאפשרת לצלם באותו קצב מהיר - בין אם נעזרים בכוונת ובין אם בצג LCD - ומשלבת בכך בין איכות לנוחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צלמים מקצועיים מעדיפים מצלמות SLR משום שבכוונת האופטית ניתן לראות בצורה מדויקת מה יופיע בתמונה. מצלמות קומפקטיות, מצד שני, מעניקות נוחות רבה יותר וצג ה-LCD מסייע לצלם במצבים בהם לא ניתן להצמיד את העין לכוונת - למשל כאשר צריך להרים את המצלמה מעל לקהל או להציב אותה נמוך כדי לצלם חיות מחמד בגובה העיניים. המצלמות החדשות של סוני, מהקצה העליון, מאפשרות ליהנות משני העולמות: איכות של SLR ותצוגה מקדימה דיגיטלית, מהירה ומדויקת.
 
 מחיר: כ-800$ [הערכה]
להשיג: sonystyle.com 
גם מצלמות SLR אחרות מציעות כוונות אלקטרוניות, אך אלו באות על חשבון המנגנון למיקוד אוטומטי, דבר שמאט את קצב הצילום. המצלמות החדשות של סוני, Alpha A300 ו-A350, מצוידות בחיישן מיוחד בראש המצלמה, אשר מופקד על המיקוד האוטומטי ועל הצגת התמונות בצג LCD בעת ובעונה אחת. החיישן המיוחד מאפשר לסוני להציע תכונות נוספות, דוגמת זיהוי פנים ובחירה אוטומטית של מצבי צילום - תכונות שמוצעות כיום רק במצלמות קומפקטיות: אפילו צלמים מקצועיים מעדיפים לפעמים להתרווח לאחור ולהניח למצלמה לעשות את העבודה הקשה.
 
 
 

שתי תצוגות במצלמה אחת

מצלמת SLR החדשה של סוני מאפשרת לצלם באותו קצב מהיר - בין אם נעזרים בכוונת ובין אם בצג LCD.

1. כדי להעניק תצוגה חדה של התמונה בעדשת המצלמה, מצוידות מצלמות SLR במנגנון דמוי פריסקופ. המראה העיקרית [A] בחזית הצמצם [B] מחזירה את מרבית קרני האור לפריזמה או לסדרה של מראות [C] ומשם הן מגיעות לכוונת האופטית [D].

2. חלק מקרני האור עוברות דרך נקודה מסוימת במראה העיקרית ופוגעות במראה נוספת שמותקנת מאחור [E]. ממראה זו מגיעות קרני האור לחיישן של המיקוד האוטומטי.

3. בדרך כלל, בשלב זה נוצרת השהיה. כדי להציג תמונה בצג LCD [G], חייבים להרים את המראה העיקרית למצב העליון, לפתוח את הצמצם ולחשוף את חיישן התמונה [H]. במצב זה לא יכולה מערכת המיקוד לפעול. כדי לצלם תמונה יש להוריד את המראה העיקרית למצב התחתון על מנת שקרני האור יגיעו לחיישן של המיקוד האוטומטי, לכוונן את העדשה, לשוב ולהרים את המראה העיקרית למצב העליון ולפתוח את הצמצם פעם נוספת כדי לצלם את התמונה בפועל - תהליך שנמשך כשליש שנייה.

4. כדי להאיץ את התהליך, התקינה סוני חיישן נוסף. כדי לצפות בתצוגה מקדימה בצג LCD, מראה [I] שמותקנת בראש המצלמה נוטה ומכוונת את קרני האור לחיישן תמונה קטן [J] שמותקן מעליה, במקום לכוונת. כך מתקבלת תצוגה מקדימה חדה, ומאחר ולא נעזרים במערכת של המיקוד האוטומטי, יכולה המצלמה של סוני לצלם תמונות במהירות, ללא השהיה.
 

עוד בגיליון: סקייטבורד ממונע דוהר ברחובות העיר

Popular Science ישראל מהווה תרגום מדויק למגזין הבינלאומי ומביא מדי חודש מגוון כתבות בנושאי מדע, טכנולוגיה, מחשבים, צילום, ותעופה. נענע 10 מפרסמת רק חלק קטן מהכתבות. אם יש לכם חשק לעוד, אנו מציעים לכם מנוי למגזין במחיר מיוחד. לחצו כאן לפרטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by