ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הפאשלה הגדולה בעולם 
 
 הידיעה ב-ynet על ``התרסקות הקולומביה``   
 
עמיחי יעקבי

נראה לכם שאסון הקולומביה הוא הדבר הכי גרוע שקרה בשבוע שעבר? תשאלו את המבזקן האומלל של Ynet

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדבר היחיד שניחם טיפה והקל מעט על הכאב והצער במוצאי שבת שעברה בשעות שאחרי היוודע אסון הקולומביה, היה הפאשלה של Ynet. טוב, כמובן שאני מגזים – איזה כאב ואיזה צער? מי בכלל זכר את אילן רמון או את האסון הטראגי, בזמן שאפשר היה לתת את האות לתחילת חגיגות השימחה לאיד? Ynet אכלו אותה! יש!

מישהו ב- Ynet עשה טעות מרה ומיהר להעלות בשעה 16:23, בזמן שכל העולם עצר את נשימתו וחיכה בדאגה שהקשר עם מעבורת החלל יתחדש, ידיעה שמבשרת על סיומו המוצלח של המבצע, תחת הכותרת האיומה - "אילן רמון חזר מהחלל – המעבורת קולומביה נחתה בהצלחה בפלורידה".
 
ה"נחיתה המוצלחת" של הקולומביה
 ה"נחיתה המוצלחת" של הקולומביה   
צילום המסך של הידיעה האומללה עבר באינטרנט הישראלית במהירות גדולה יותר מהמהירות בה חדרה הקולומביה לאטמוספירה. אם לא קיבלתם את התמונה הזאת באימייל, אתם כנראה צריכים להבין שאתם פשוט לא נחשבים בעיני החברים שלכם. או שגרוע מזה - אין לכם חברים.

Ynet מלמלו בהתנצלות משהו על זה שהכתבה, כמקובל במקרים כאלה, היתה מוכנה מראש, ושזאת בסך הכל טעות אנוש של המבזקן התורן שבחר בטיפשותו להציג אותה מוקדם מדי, שהידיעה היתה באוויר פחות מחצי דקה בקושי, שהם כמובן מצטערים על הכל, והנה תראו – הם אפילו כבר הספיקו לפטר את המבזקן המנוול שלחץ בפזיזות על מקש האנטר. שילמד לקח.
 
מי אני ומה שמי? צוות הקולומביה
 מי אני ומה שמי? צוות הקולומביה   
נראה לכם שזה עזר להם? כולם חגגו על חשבון האתר שתמיד נחשב לאמין ביותר באינטרנט הישראלית: חחח איזה מפגרים Ynet, ראיתם כבר איך Ynet הנחיתו את הקולומביה בשלום? לא ניסו אפילו המתחרים בשאר אתרי התוכן להסתיר את חיוכי האושר המסופקים שלהם (ורק מתוך רחמנות וגועל אין כאן עכשיו שורה של לינקים מרשיעים להנאתכם).

כל אתר עילג ופרזיטי סוג ז' שבימים רגילים מוצץ בתאווה ללא בושה את התכנים ומבזקי הידיעות המצויינים של Ynet, מיהר להעלות אצלו צילום מסך של המלך העירום ולתת פרשנות מלומדת ומתחסדת בנוסח: "אוח, מילא הטעות העיתונאית, אבל רחמנות על הגולשים המסכנים שראו את המבזק, שמחו בליבם שהכל נגמר בשלום, וכעבור חצי דקה היו צריכים ללמוד ממקורות אחרים, שהקולומביה עדיין נעדרת. פשוט נורא. לאן נוביל את החרפה?"

ובאמת איך אפשר להסביר את חגיגת האיוולת הזאת? מה בסך הכל קרה? מישהו טעה לכמה שניות. זה לא מהנדס חלל שעשה חישוב לא נכון, מתכנת שבנה מערכת שלא מצליחה להאט את המעבורת שעליה היא שולטת, או סוכנות חלל עם תקציב אגדי בדולארים, ששיגרה 7 אסטרונאוטים מאושרים אל מותם בחלל ועכשיו מסתתרת תחת כמה אריחי קרמיקה. כולה גול עצמי אידיוטי. המבזקן הנחפז של Ynet טעה לחצי דקה.

על זה האושר הגדול? על זה השימחה? על ביש המזל של עובד מחלקת חדשות מתחיל שפוטר בגלל שטות שגדולות ממנה עושה כל אחד מאיתנו פעם ביום?

זאת לא היתה חצי דקה של קלון ל-Ynet, זה כבר כמעט שבוע של שמחת קבצנים עלובה לאינטרנט הישראלית.
 
 
בסך הכל חיפשנו גיבור. אילן רמון
 בסך הכל חיפשנו גיבור. אילן רמון   
ואם לא כתבתם השבוע על Ynet כנראה שהייתם עסוקים בפולחן האישיות של האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל. כאן התחלקו הכותבים באינטרנט לשני מחנות: הגולשים מצד זה ואנשי התוכן מצד שני.

הגולשים מיררו בתגובות לכתבות בבכי קורע לב, והתייפחו על האובדן היקר, על החלום שהתנפץ, על הגעגועים לגיבור האבוד, לטוב הלב, נועם ההליכות, החיוך הצברי, והמבט השליו, של האיש שלו היה נוחת בשלום ספק אם היו זוכרים אפילו את שמו כעבור שבוע.

(נראה לכם שאני מגזים? האם תוכלו לנקוב בשמו של אחד מהאסטרונאוטים האחרים שהיו על סיפונה של המעבורת המקוללת? מתקשים? עכשיו אתם מבינים למה אני מתכוון. לאף אחד לא היה באמת איכפת ממעבורת החלל, אנחנו רק רצינו את הגיבור הכחול לבן שלנו – חי או מת).

ומצד שני היו הכותבים המקצועיים, אנשי התוכן שמיהרו לנתח בדעתנות מקפיאת דם את פסטיבל הדמעות, את ההומור ההו-כה-משעשע שבסיטואציה שבה עברנו תוך דקות מחגיגת ניצחון למסיבת כאב, ולהסיק מסקנות מופרכות והיסטריות על האתוס הציוני ושרידיו המפוייחים שמפוזרים באטמוספירה ובחולות פלסטיין. העיקר שנראה שאין להם לב, רגשות, או דמעות. כאלה הם אנשי התוכן – חיילי מילים חמושים בכלי איבחון חדים כתער, שמשמשים להתמודדות אנליטית מתנשאת מרחוק עם כל בעיה.
 
 
במוצאי שבת בשבוע שעבר הכל היה הפוך – זאת לא היתה הקולומביה שהסתכלה על כדור הארץ מרחוק וראתה אותו קטן כגרגר אפונה – זה היינו אנחנו שהסתכלנו עליה וראינו אותה הופכת לאבק כוכבים. זה לא היה אילן רמון החזק, הגדול והמנצח הגיבור שלנו, אלא איש אבוד שנתון לחסדינו כאן בארץ, כדי שנדאג לו, נציל אותו וננחית אותו בשלום על הכדור שלנו.

אבל המבזקן האדיוט בנאסא בטח לחץ על הכפתור כמה שניות מוקדם מדי. שיט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by