ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מתחילים לשלם באינטרנט 
 
 לפעמים, החגיגה נגמרת   
 
מערכת חיים ברשת

בעקבות הסכם חדש בין רשויות המס האמריקאיות לבין עשרות חנויות-מקוונות יחלו הצרכנים לשלם מס-קנייה על כל מוצר שיקנה באינטרנט; AMAZON ו- Walmart כבר העלו מחירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות חנויות-מקוונות, שבניהן תוכלו למצוא גם את אמזון, Walmart ו- Toys r Us החלו כבר השבוע לגבות מס-מכר על מוצרים הנמכרים בהם.

"מס-הקנייה" הוא אינו מס חדש, אך גבייתו לא נאכפה במכירות באינטרנט עד כה בשל מדיניות בעייתית של הרשויות הנוגעות בדבר בארה"ב.

השינוי, בעקבות הסכם שנערך בין 38 מדינות בארה"ב לבין רשויות המס. למזל הקונים, מימושו זכה לצאת אל הפועל רק עכשיו, זאת לאחר כמעט שנה של מאמצים בלתי-פוסקים מצד גורמים פוליטיים ועסקיים. בעלי החנויות-משלמות-הארנונה למשל, מתלוננים כבר מספר שנים על האפליה במדיניות המס המאפשרת לחנויות-האינטרנט להציע מחירים אטרקטיביים בשל הפטור-ממס הגורף שזכו לו, שלא בצדק, לטענתם.

היוזמה להסכם החדש בא בעיקר בעקבות טענות קשות מצד עשרות מדינות כי הן מפסידות מליארדי דולרים כל שנה על הכנסות-מס ממוצרים הנמכרים באינטרנט ואינם מגיעים לידיהן בשל המדיניות המבולבלת של רשות המס.

על פי מדיניות המס הנוכחית, חנויות-וירטואליות אינן מחויבות על פי חוק לגבות מס-קנייה מלקחותיהם משום שאינן מוגדרות כחנויות קמעוניות. בחוקי המס בארה"ב כל חנות שהיא "בעלת נוכחות פיסית" מחויבת לגבות מס-קנייה על מוצריה. מרבית החנויות-הוירטואליות ניצלו ניסוח בעייתי זה לטובתם, והתעלמו מהמס כליל. האמריקאים, על פי המדיניות, אמורים על דעת עצמם לשלם את המס על מוצר שקנו באינטרנט, כמעט בהתנדבות. כמובן שהשיטה הוכחה כבלתי-יעילה בעליל.

הפתרון הזמני שנמצא, עד שישונו החוקים, הוא ההסכם החדש. בתמורה לחתימה על ההסכם, הבטיחה רשות המס שלא לחייב את תשלום המס רטרואקטיבית מהחנויות. הרשות מסרבת לפרסם את שמות החנויות שחתמו על העסקה, אך הגדולות שבהן פרסמו הודעה מטעמם המפרטת על מהות המס-המחודש והודעה על גבייתו. דובר רשות המס פרסם כי "המדיניות החדשה תפעל באתרי מכירות רבים שיחייבו לגבות על כל מוצר את מס-הקנייה. הדבר נכון לכל המדינות בארה"ב מלבד אלסקה, הוואי וורמונט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by