ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה בסדר, המכונית כבר הזמינה מוסכניק 
 
 לדעת מה המכונית שלך חושבת. CAReader    
 
מערכת חיים ברשת

פיתוח חדש ידאג לכך שתדע בדיוק מה קורה עם האוטו שלך בכל רגע נתון; את המידע תוכל לראות באתר האישי של האוטו או לקבלו כהודעת SMS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החברה האמריקאית Networkcar הציגה לפני כחודש את המוצר החדש שלה, הקרוי CAReader. המוצר, שניתן לנחש משמו את קהל היעד שלו, מיועד לבעלי-המכוניות באשר הם, שחשוב להם לדעת את "מצב בריאותו" של הרכב שלהם מבלי לבקר פעם בשבוע במוסך, שבאותה הזדמנות גם ידרוש סכומים מופקעים על תיקון-בעיה-שאינה-קיימת. אם המשפט "וואה וואה נראה לי שיש לך עבשת בסטארטר" נשמע לכם מוכר, אתם ככל הנראה יודעים בדיוק על מה מדובר.

הבשורה שבמוצר החדש היא שכבר אין צורך לחכות שיצא עשן לבן וסמיך מהמנוע בשביל לקחת את האוטו לתיקון. יש מי שידאג שהאוטו יהיה במצב מושלם באופן קבוע.

ה- CAReader היא מערכת משוכללת המשלבת מספר טכנולוגיות קיימות, משכללת אותם וחשוב מכך הופכת אותם לנגישות ופשוטות לתפעול עבור הנהג הממוצע.

במערכת תוכלו למצוא מכשיר GPS (מערכת ניווט לווינית) שיאפשר לכם לעקוב, באמצעות האינטרנט, אחר מיקומו של הרכב בכל רגע נתון. שכחת היכן חנית אתמול בערב? כל מה שעליך לעשות הוא להתחבר לעמוד האישי של האוטו שלך באינטרנט, באמצעות סיסמא כמובן, ולפניך יוצג מקומו של הרכב על מפת העיר. אותה שיטה בדיוק תפעל גם במקרה של גניבת הרכב.

אפליקציה מעניינת נוספת במערכת היא "המאבחן-המקוון". האפליקציה מבוססת על מכשיר מיוחד, המשמש בד"כ טכנאי-רכב מקצועיים ומותקן במספר נקודות ברכב. המכשיר מאבחן בכל רגע נתון את מצב הרכב וכשהוא מוצא בעיה, לדוגמה - מחסור במים ברדיאטור או חוסר-אוויר-באחד הגלגלים, הוא ישלח מסר מתריע באופן אל-חוטי לשרתי החברה, שמצידם ישלחו לך אימייל המפרט את הבעיה. אם הבעיה לא תטופל - תזכה לקבל גם הודעת SMS למכשירך הסלולרי. המערכת גם תדע להתריע כשיגיע הזמן לטיפול 10,000 וכך גם לגבי חידוש הביטוח.

"הנהגים המודאגים לגבי פרטיותם יכולים להיות רגועים", מצהירים בחברה. "רק בעל המכונית והוא בלבד יקבל הודעות לגבי בעיות במכוניתו". מאידך, המערכת עלולה להיות סיוט לצעירים : הורים מודאגים יוכלו באמצעות המערכת לעקוב באמצעותה אחר ילדיהם הסוררים שלקחו את הרכב לבילוי, ולדעת בדיוק היכן הם בכל רגע נתון. חזון "האח הגדול" נראה מאיים מתמיד, במיוחד אם קוראים לו "אבא".

התקנת המערכת ברכבך תעלה לך בארה"ב כ- 1,500 דולר וכ- 9 דולר בחודש עבור "שירות האבחון". בחברה מדווים על כאלף התקנות עד כה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by