ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום דיסקט? 
 
 בקרוב באשפה?   
 
מערכת חיים ברשת

האם זהו סופו של כונן הדיסקטים? יצרנית המחשבים דל חושבת שכן; לכם בקרוב לא תהיה ברירה אלא להסכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יחי הדיסקט החדש. Flash drive
 יחי הדיסקט החדש. Flash drive    
רק לאחרונה נפרדנו מידידנו הוותיק ה- DOS, וכבר נראה כי נאלץ לומר בקרוב שלום אחרון לידיד אחר, ותיק לא פחות : הדיסקט.

נראה כי כונן הדיסקטים מתקדם בצעדי-ענק לקראת הכחדה טוטאלית. חברת דל, יצרנית המחשבים הגדולה בעולם, מתכוונת לוותר על שירותיו הנאמנים (יום כן-יום לא) של הכונן בקו החדש של מחשביה. "אנחנו מתכוונים להתחיל לשווק מספר דגמים ללא כונן דיסקטים, בכדי להפוך את המעבר להדרגתי יותר עבור הלקוחות כשהמגמה היא להוציאו מהמחזור לחלוטין בתוך שנים ספורות", אומרים בדל.

הנהלת דל מפרטת כמה סיבות עיקריות לכך שאין צורך יותר, לדעתה, בדיסקטים : "המשתמשים כבר לא זקוקים לכונן הזה יותר. יש להם אימייל, רשת ביתית ואינטרנט כך שהעברת קבצים-ידנית-בדיסקטים הפכה למסורבלת ופחות יעילה מהאלטרנטיבות". "הדיסקטים גם אינם נחשבים אמינים במיוחד ומשתמשים בטכנולוגיה מגנטית שעבר זמנה, שלא לדבר על שנפח-הזיכרון שהם מספקים לא מספיק היום לכלום". מלבד זאת, מוסיפים בדל, אם המשתמשים רוצים להעביר או לשמור בכל זאת קבצים על מדיה ניידת- "יש היום טכנולוגיות כמו כונני-USB-ניידים וצורבים המאפשרים לאכסן מידע עצום, ביחס לדיסקט, בעלות קטנה יחסית".

אין ספק שאחד ממניעה של דל להיפטר מהכונן הוא ההזדמנות החגיגית "לדחוף" לצרכנים את האלטרנטיבות, אשר בכל מקרה יקרות יותר ומכירתם משתלמת לה יותר. התחליף המיידי שמספקת דל לכונן הדיסקטים הוא כונן-פלאש הפועל על ממשק USB ומסוגל לקרוא ולכתוב על יחידות-זיכרון של 16 מגה-בייט ומעלה.

ראוי להזכיר כי חברת אפל, יצרנית מקינטוש, העיפה לכל הרוחות כבר בשנת 98 את כונן הדיסקטים ממחשבי ה- Imac שלה. הצעד האמיץ של אפל התקבל בתחילה ברגשות מעורבים אצל קהל המשתמשים הנאמן, אך עם הזמן הוכח כי מדובר בצעד-בלתי נמנע. הצטרפותה של דל למגמה, תביא קרוב לוודאי לסיומו של עידן הדיסקטים, בקרוב מהמצופה.

אם יש ברשותכם דיסקטים עם תוכן היקר ללבכם, אולי כדאי לגבותם על תקליטורים או לפחות בדיסק הקשיח. אחרת, בעוד פחות משנתיים אתם עלולים לגלות כי אין לכם איך לקרוא אותם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by