ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ספיישל מוזילה והפלאג-אינים  
 
 
סער קרני

מוזילה, הדפדפן היחיד בשכונה שעדיין נותן פייט לאקספלורר, מציע שלל פלאג-אינים שימושיים; לפניכם סקירה של כמה מהפלאג-אינים המומלצים ביותר לדפדפן הקוד הפתוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם אתם קוראים את הכתבה הזו, סביר להניח שהדפדפן שבו אתם משתמשים הוא אינטרנט אקספלורר. הרוב המכריע של גולשי האינטרנט מעדיף את הדפדפן של ביל גייטס, מן הסתם משום שהוא מצורף למערכת ההפעלה ואינו דורש התקנה בנפרד. אין ויכוח על כך שאינטרנט אקספלורר הוא דפדפן טוב מאד, אולם רבים ממשתמשי מוזילה, דפדפן הקוד הפתוח, טוענים, ולא בלי מידה של צדק, שמבחינת כמות האפשרויות והפיצ'רים – אין בכלל מה להשוות, ומוזילה מכה את אינטרנט אקספלורר שוק על ירך. לא ניכנס כאן לויכוח מעמיק בשאלה איזה דפדפן עדיף, אם כי הקוראים מוזמנים כמובן לחוות את דעתם במנגנון התגובות, ולעיין בדיון שנערך בנושא במסגרת פורום התוכנות של נענע.

בנוסף לכל האפשרויות המובנות, מפתחים ומתכנתים מכל רחבי העולם שוקדים על פיתוח תוספים שימושיים למוזילה, פלאג-אינים בלשון הגיקים, אשר הופכים את הדפדפן לשימושי ולטוב עוד יותר. כל התוספים הללו חופשיים לחלוטין לשימוש, משקלם אינו עולה בד"כ על כמה עשרות קילו-בייטים, קל מאד להתקין אותם והם משתלבים בצורה מלאה וחלקה בדפדפן. לפניכם כמה מהפלאג-אינים המומלצים עבור מוזילה. שימו לב: יש לגלוש אל האתרים ולהתקין את הפלאג-אינים אך ורק דרך מוזילה. לאחר ההתקנה יש לאתחל את הדפדפן ולהיכנס אל תפריט Edit,Preference, Advanced כדי להתאים את הפלאג שהתקנתם לצרכים שלכם.
 

Banner Blind

 
פרסומות ובאנרים מהווים קרוב לוודאי את המטרד הגדול ביותר עבור הגולשים. פתרון מוחלט לבעיה עדיין אין, אולם אל מנגנון הסינון הפנימי של מוזילה תוכלו להוסיף תגבור בדמותו של Banner Blind, פלאג-אין הנלחם בבאנרים המופיעים באתרים רבים. ניתן לקבוע את הגדלים של הבאנרים שהפלאג חוסם, וכמו כן אפשר לבחור בין האפשרות לסלק את הבאנרים לחלוטין (ואז האתר ייטען כאילו הבאנרים אינם נמצאים בו) או רק להסתיר אותם (ואז האתר ייטען כרגיל, אך הבאנר לא יופיע). בניגוד למרבית הפלאג-אינים, הגישה אל Banner Blind מתבצעת דרך תפריט Tools.

התקנה והסברים
 

EasySearch

 
חיפוש מידע ברשת זו באמת לא חוכמה גדולה. גולשים לאחד ממנועי החיפוש, מקלידים את מילות החיפוש בחלון המתאים ומקבלים שלל אתרים רלוונטיים, אין קל מזה. ובכן, מסתבר שיש קל מזה, ובעזרת EasySearch תוכלו לחסוך את הצורך בגלישה לאתרים של מנועי החיפוש. הפלאג מוסיף חלון חיפוש לדפדפן, וניתן לבצע חיפושים תוך שימוש במנוע המועדף, כאשר לרשימה ההתחלתית (והמצומצמת, יש לומר) ניתן להוסיף מנועי חיפוש נוספים. אפשרות שימושית אחרת היא ביצוע חיפוש באתר שבו גולשים.

התקנה והסברים
 
 

MozNote

 
MozNote הוא פלאג-אין פשוט וקומפקטי, המאפשר ליצור פתקאות קטנות ולרשום הערות בעת הגלישה. בפתקאות ניתן לשמור קישורים שאותם מעונינים לבדוק בשלב מאוחר יותר, תזכורות שונות ולמעשה כל פיסת מידע שעולה על דעתכם. גם אל פלאג זה יש לגשת דרך תפריט Tools, ולא דרך תפריט Preferences.
 

AutoScroll

 
מרבית העכברים הנמכרים כיום מצוידים בגלגלת, המאפשרת לגלול את העמוד כלפי מטה וכלפי מעלה, אולם אם עכברכם נטול גלגלת, או אם אתם מעונינים לגלול את הדף מבלי לעייף את האצבע, נסו את AutoScroll. הפלאג הזה מאפשר לגלול את העמוד באמצעות לחיצה אחת על הגלגלת או על כפתור העכבר האמצעי, והזזה קלה של העכבר בכיוון הרצוי (למעלה או למטה).

 

Optimoz

 
אחד הפלאג-אינים היותר פשוטים וחביבים הוא Optimoz. לאחר התקנת הפלאג, תוכלו לבצע בעזרת הזזת העכבר בלבד פעולות נפוצות, דוגמת מעבר לעמוד הבא או לעמוד הקודם, טעינה מחדש של האתר, מעבר אל דף הבית, גלילת העמוד כלפי מטה, מזעור חלון, הוספה קישור לספר הכתובות ועוד הרבה. מרבית הפעולות (לא כולן) זמינות אמנם בלחיצת כפתור אחת או שתיים, אך לאחר שמתרגלים לעבודה עם הפלאג-אין, מגלים שהעבודה עימו מהירה ונוחה יותר.

התקנה והסברים
"מקרא" מלא של כל הפעולות שניתן לבצע
 

Games

 
וכמובן – לא נסיים בלי כמה משחקים לקינוח. ניתן למצוא שלל משחקי רשת חביבים שאותם אפשר לשחק באמצעות מוזילה, וביניהם טטריס, ה"סנייק" המוכר ממכשירי הטלפון הסלולאריים, משחק שולה המוקשים, סוליטר, פק-מן, מרוץ מכוניות ומשחקים נוספים. אין צורך להוריד, אין צורך להתקין – רק להקליק ולהתחיל לשחק.
 
 
רוצים עוד? גלשו ישירות אל האתר הזה, והורידו פלאג-אינים נוספים!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by