ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
נוקיה 5610 

נוקיה 5610

 
סקירת סלולר |
 
צחי הופמן

מכשיר המוזיקה החדש של של נוקיה נותן תחרות ראויה לסוני-אריקסון, למרות זמן פעולה קצר וכמה תקלות טכניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

בלוטות' סטריאופוני ויציאת אוזניות. נוקיה 5610 (צ': יח"צ)
 בלוטות' סטריאופוני ויציאת אוזניות. נוקיה 5610 (צ': יח"צ)   
נוקיה מנסה להסתער בפעם השנייה על שוק מכשירי המוזיקה בארץ עם דגם חדש מסדרת ה-Xpress Music. האם יש לחברה הפינית את מה שצריך, בשביל לתת פייט רציני לסדרת הווקמן של סוני-אריקסון? ל-5610 יש כפתור ייעודי להזנקת נגן המוזיקה או הרדיו, ממשק מוזיקלי ידידותי, יציאה לאוזניות 3.5 מ"מ, בלוטות' סטריאופוני ואפילו כרטיס 1 ג'יגה שמצורף בערכה. מלבד יכולות המוזיקה הוא גם מציע מצלמת 3.2 מגה פיקסל ודפדפן אינטרנט חביב של אופרה. הבעיות הגדולות במכשיר, הן דווקא הסוללה החלשה ובבלוטות' הסטריאופוני, שהתנתק מהדיבורית שלנו ללא הפסקה.

יתרונות: כפתור יעודי לנגן ולרדיו, ממשק מוזיקה ידידותי ומצלמת 3.2 מגה פיקסל

חסרונות: בטרייה חלשה ותקלות בבלוטות' הסטריאופוני

ציון סופי: 8

מחיר בסלקום: 2,038 שקל (או 61 שקל כפול 36 תשלומים)

מחיר בשוק הפתוח: 1,500 שקל
 

הביקורת

הנדסת אנוש משופרת
 הנדסת אנוש משופרת   
מזה תקופה ארוכה יושבים נציגה של נוקיה בארץ ומנסים להבין מדוע סוני-אריקסון שולטת כאן ביד רמה על שוק נגני המוזיקה הסלולריים. הדגם הקודם (והראשון) בסדרת המוזיקה של נוקיה – 5700, יצא בארץ בחודש אוקטובר, אבל הוא לא הצליח להביא את נוקיה למקום בו נמצאת המתחרה שלה עם סדרת הווקמן. ה-5610 בהחלט מצליח לקדם את נוקיה למקום הנכון: קודם כל העיצוב והנדסת האנוש הרבה יותר נוחים מה-5700, שסבל מממדים גדולים מדי וג'ויסטיק לא נוח. הדגם הנוכחי מגיע עם עיצוב סליידר בצבע שחור-כחול אלגנטי (יש גם אדום-שחור), עם כפתור מוזיקה ייעודי להזנקת הרדיו או הנגן.

להזיז בשביל לשמוע

כפתור המוזיקה נמצא במרכז המכשיר, כאשר הוא מעוצב כמעיין כפתור הזזה: הזיזו את הכפתור ימינה ותקבלו רדיו, הזיזו אותו שמאלה ותגיעו לרשימת השירים במכשיר. בכל הקשור לנגן עצמו, הממשק מעוצב בצורה מאוד ידידותית ונוחה לתפעול. אפשר להחליף את הסקינים של הנגן, בשביל לרענן קצת את העיניים. בנוסף, ה-5610 מאובזר עם שתי נורות לבנות בפאנל הקדמי שלו. הנורות ידלקו באיטיות בכל מספר שניות, ויספקו לכם תחושה מרגיעה.

בעת האזנה לשירים, תוכלו ללחוץ על כפתור מרכזי נוסף, בשביל לעצור את השיר המושמע או להיכנס לרשימת השירים הכללית באמצעות לחיצה על החלק העליון של הכפתור. לחיצה נוספת על החלק התחתון, תביא אתכם לרשימת השירים הרלוונטית לאותו אלבום לו אתם מאזינים באותו רגע.
 

חזק אבל צורם

 
אם תבחרו להאזין למוזיקה מהרמקול החיצוני של ה-5610 תגלו שהוא חזק למדי, אבל ממש לא איכותי ואפילו קצת צורם. מצד שני, נוקיה צרפו כאן אוזניות סטריאופוניות באיכות סבירה, וגם מתאם 3.5 מ"מ לחיבור האוזניות הפרטיות שלכם.

אם תרצו להעביר שירים מהמחשב לטלפון החדש שלכם, נוקיה מצרפת בערכה את תוכנת ה-PC Suite וכבל USB לחיבור למחשב. לרשותכם יעמדו שתי אפשרויות: הראשונה והפשוטה ביותר לטעמנו, זריקת קבצי השירים לתיקייה בה אתם מעוניינים בכרטיס הזיכרון המצורף. אופציה אחרת היא הפעלת תוכנת ה-Music Manager של נוקיה, שגם תאפשר לכם להמיר את השירים לפורמט אחר.
 
 

לא רק מוזיקה

מצלמה לא רעה - אבל לא טובה כמו ה-Viewty
 מצלמה לא רעה - אבל לא טובה כמו ה-Viewty   
למרבה הפלא, למרות שמדובר בטלפון מוזיקה, ה-5610 מגיע עם מצלמת סטילס באיכות של 3.2 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי. תוצאות הצילום כאן בהחלט טובות, אולם צילום במקום סגור או חשוך ייתן לכם תוצאות קצת מגורענות.

מנורת ה-Led תאפשר לכם לצלם גם בלילה, אבל תוצאות הארה שלה יגרמו לאובייקטים שלכם להראות קצת חיוורים. איכות הווידיאו של ה-5610 טובה, אולם מאז שראינו את יכולת צילום הקליפים של ה-LG Viewty, ממש קשה לנו להגיד שטלפונים סלולריים מתחרים יודעים לצלם וידיאו כמו שצריך.

אופרה בקטן

בעוד שמכשירי הסימביאן של נוקיה (N95, N73 וכדומה) מגיעים עם דפדפן המיני מאפ המוצלח, טלפונים בעלי מערכת ההפעלה Series 40 לא תמיד מצליחים לענות על הציפיות בכל הקשור למיילים ולגלישה. במקרה של ה-5610, המיילים עובדים בצורה סבירה (אי אפשר לקרוא קבצי וורד), אבל דפדפן האינטרנט הפנימי של המכשיר מספק חוויה מפקפקת.

בנוקיה מצאו את הפתרון עם דפדפן האופרה מיני, שמצליח להתמודד ברוב המקרים עם אתרי האינטרנט הישראליים בצורה מוצלחת, וכולל גם עדכוני RSS - פתרון מאוד מוצלח למי שגולש באתרים קבועים ולא רוצה להתחיל לסרוק אותם באופן קבוע מהדפדפן בטלפון שלו.
 

יש מוזיקה = אין סוללה

אחד הדברים החשובים בטלפון מוזיקה היא הסוללה. במכשיר מולטימדיה רגיל, אנחנו אולי מצלמים מספר תמונות, מורידים כמה מיילים וגולשים באינטרנט במשך היום, פעולות שגוזלות חלק לא גדול מקיבולת הסוללה. בטלפון מוזיקה, לעומת זאת, מקשיבים לשירים במשך זמן ארוך בהרבה, כאשר חלק מהמשתמשים עושה את זה עם אוזניות בלוטות' סטריאופוניות.

זמן ההאזנה האישי שלנו במהלך הבדיקה כלל הקשבה למוזיקה, במשך כשעה אחת ביום. במקרה הזה, הבטרייה של ה-5610 בקושי הגיעה לשעות הערב המאוחרות. חשוב לציין, שרוב החברות מציגות זמני פעולה ארוכים מאוד של הבטרייה בעת האזנה לשירים בטלפון המוזיקה שלהם, אבל לרוב מדובר בזמן שימוש בו המשדר הסלולרי לא עובד, כלומר אי אפשר להוציא או לקבל שיחות
 

מי אמר באגים?

תקלות עם אוזניות בלוטות' סטריאופוניות
 תקלות עם אוזניות בלוטות' סטריאופוניות   
ה-5610 לא נקי מבאגים. בתקופת ההתנסות שלנו, המכשיר אתחל את עצמו מספר פעמים מחדש ללא שום אתרעה מוקדמת (הגרסה אצלנו הייתה V 04.81). כמו כן, התקן הבלוטות' הפנימי של המכשיר לא הצליח לתפקד בצורה מוצלחת במצב סטריאופוני. באחת הדיבוריות בה השתמשנו, המכשיר התנתק כל הזמן ובאוזניות אחרות, המכשיר הפסיק את המוזיקה לעיתים קרובות לשנייה בודדת. מדובר בטרדה לא קטנה, שהורסת חלק גדול מההנאה במכשיר מוזיקה.

בסופו של דבר לא ממש הצלחנו לגבש דעה ברורה על ה-5610: מצד אחד מדובר במכשיר מוזיקה מוצלח במיוחד, שבהחלט נותן פייט להיצע של סוני-אריקסון. מצד שני, הדגם שנמצא ברשותנו סבל מבאגים מעצבנים, למרות שהגרסה בה השתמשנו היא הגרסה העדכנית.

ציונים
תמורה להשקעה: 8.5
מסך ואיכות תצוגה: 9
צליל: 8
תפעול: 9
עיצוב: 8.5
ציון סופי: 8 (הציון הוא אינו ממוצע)


מתחרים בקטגוריה:
סוני-אריקסון W910i
 

פרטים טכניים:

רשתות: UMTS/GSM 850/900/1800/1900
מידות: גובה – 98.5 מ"מ, רוחב – 48.5 מ"מ, עובי – 17 מ"מ
גודל: בינוני
משקל כולל סוללה: בינוני (111 גרם).
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה) : 6 שעות
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה) : עד 320 שעות
סוג מסך: 16 מיליון צבעים, TFT
צליל: 64 פולי, תומך בקבצי MP3 ו-WMA
זיכרונות במכשיר: 2,000
זיכרון: 20 מגה (פנימי), 1 ג'יגה הרחבה באמצעות כרטיס microSD
תומך בהודעות מסוג: SMS, MMS, E-Mail
סוללה: Li-Ion 900 mAh
רמת קרינה: w/kg 1.14
הערכה כוללת: דיבורית אישית סטריאופונית (חוטית), כולל מתאם 3.5 מ"מ, כבל חיבור למחשב ותוכנה.
פיצ'רים: מצלמת סטילס באיכות של 3.2 מגה פיקסל, צילום וידאו, פלאש, נגן מוזיקה, בלוטות' סטריאופוני, רדיו ונדידה לאירופה וארה"ב
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by